Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, Mikorist said:

Pusti bre tehnikalije - kako bre to peva ?:guitarplayer:

Peva brutalno, radi 24h od kako je namunjen😊 Jako sam zadovoljan. Preko vikenda cu praviti poredjenje sa V6 classic bursonom, ali verujem da su razlike minorne. Dobio sam kupon na jlcpcb za assembly na 20$, tako da mozda pustim u izradu 50kom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Zen Mod said:

al je tehnicar

:smesna:

1704 je dobar, al to je vec nova generacija, ako se dobro secam u ovom momentu

Ceka se tvoja verzija :) Lako cemo uz medovinu slusati uporedo razlike. 

Obicno vele magovi interneta da je bistriji ali manje muzikalan od svoga tatka 63ke. Ali istina je negde tamo 😅

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

magovi interneta nemaju pojma o kontextu

oni koji znaju da prave obicno se ne zamajavaju tumacenijama za one koji ne znaju nista

kontext je - mozes da poredis uredjaj sa uredjajem, ali kad mu ga zamuljas poredeci DAC chipove, onda moras da znas da li moze da se izvede pravi paralelni uporedni test ( identicni stil analogne sekcije za oba) ili to nije moguce, pa poredis svaki sa analognom koja je ponajbolje uradjena za svaki posebno

ukratko - ili poredis babe sa babama kako treba, ili kazes - ovo je najbolji deda a ovo najbolja baba, pa sad da vidimo kuj bolje crnu vunu prede

msm, IV sa OP moze da bude jako dobar ali treba trikova ako hoces da zvuci ista drugacije od by the book - sto ce reci max neutralno ...... e sad da li je to ono sto ti treba ili hoces nesto drugo, to je posebna prica

al dobro, svak radi kako voli

ni ja ne pravim sebi PC hardware, nego sklapam ko Lego

a ono sto mogu i umem kojekako,  idem na elementarniji pristup

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Zen Mod said:

magovi interneta nemaju pojma o kontextu

oni koji znaju da prave obicno se ne zamajavaju tumacenijama za one koji ne znaju nista

kontext je - mozes da poredis uredjaj sa uredjajem, ali kad mu ga zamuljas poredeci DAC chipove, onda moras da znas da li moze da se izvede pravi paralelni uporedni test ( identicni stil analogne sekcije za oba) ili to nije moguce, pa poredis svaki sa analognom koja je ponajbolje uradjena za svaki posebno

ukratko - ili poredis babe sa babama kako treba, ili kazes - ovo je najbolji deda a ovo najbolja baba, pa sad da vidimo kuj bolje crnu vunu prede

msm, IV sa OP moze da bude jako dobar ali treba trikova ako hoces da zvuci ista drugacije od by the book - sto ce reci max neutralno ...... e sad da li je to ono sto ti treba ili hoces nesto drugo, to je posebna prica

al dobro, svak radi kako voli

ni ja ne pravim sebi PC hardware, nego sklapam ko Lego

a ono sto mogu i umem kojekako,  idem na elementarniji pristup

 

Magovi interneta sam naveo sarkasticno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zaebava nego necete da slusate dedu:buehehe:

Ovo umesto veka informacija ispade vek manipulacije dezinformacijama. Što nas se i ne tiče previše.

Ali se ne mogu uspostaviti korelacije između utisaka i tehnike, a to je i stoga što predubeđenje ima veći uticaj na utisak i doživljaj nego par mA rada u A klasi nekog čipića.

A svi bi voleli da je lako, zabodi i uživaj, bez da pokušaš da detalje držiš u kontroli, bar nivoa kao lego spajanja PC-ja, i pride ti i najjeftinija varijanta obavi 80-90% posla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...