Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Oridjidji je nema sta, ima kod njih ljudi koji prodaju original stvari. Obicno po ceni izvalis, mada nema pravila. 

Stize krajem decembra u mauser svakako joste, tako da cu uzeti nekih 5 komada neka cuce, bice projekata. 

1 minute ago, NIXIE said:

Ja sam to dao @krca44 da proba da dampira neku kutiju koja je zvonila, mislim da rezultat nije bio naročit.  A lepljivo je do bola. :laugh1tooht:

Pa sumnjam da moze citavu kutiju da dampira 😅 Za to bolje koristiti na bazi bitumena, one obloge koje se praktikuju u auto industriji. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda ima vajde za te sitne stvari, za kutiju ne. Tu mora nešto masnije. Znaš šta sam ja stavljao, one rebraste sunđeraste prostirke za kadu, našao crne na buvljaku. Nije guma ni bitumen ali je dobar damping za kutije, lako se zalepi Sintelanom. Samo ne treba preterivati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, NIXIE reče

Ja sam to dao @krca44 da proba da dampira neku kutiju koja je zvonila, mislim da rezultat nije bio naročit.  A lepljivo je do bola. :laugh1tooht:

Za Macura phono u Modu kutiji sa dnom od 1mm - ta varijanta je neki lim koji zvoni boze me sacuvaj - traku sam izlepio svuda, potrosio ceo kotur od Nixija - nista nije pomoglo kad se opet kucne.

Naravoucenije :

kad kupujete kutije od Modu - iskljucivo birajte front od 10mm jer onda dobijate dno i poklopac 2mm a oni ne zvone tako gadno ( mozda ta debljina ne zvoni uopste ).

 

P.S. I sa takvim krsh limom ne mogu reci da to nesto smeta aparatu mada mislim da je bilo nekog subjektivnog poboljsanja kad sam stavio Nixijeve nogice sa kuglagerima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, NIXIE said:

Možda ima vajde za te sitne stvari, za kutiju ne. Tu mora nešto masnije. Znaš šta sam ja stavljao, one rebraste sunđeraste prostirke za kadu, našao crne na buvljaku. Nije guma ni bitumen ali je dobar damping za kutije, lako se zalepi Sintelanom. Samo ne treba preterivati.

https://m.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-enterijer/vibrofiltr-alu-butil-4mm-500x700-zvucna-vibro-hidr-izolacija/oglas/144428413#mhs0-1669651038594

Ovo je dobra stvar. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Brijac reče

Iz prve 💪🏻

20221130_190131.thumb.jpg.36dad8aad2bca815b1a0a690b92e7b21.jpg

Na prvu loptu ne da jede khadasa, savija ga u krofnu i baca kroz obruc 😊

@Mikorist ako nisi odslusao chris jones long after you're gone, odslusaj kroz ovo 😁

Jako lepa muzikalna spravica, nema sta. Odok malo massive da slusam 😅

Bravo. :D:D:rasta:

I to tako neusvirano :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Primetno se greje hladnjak na jlsounds plocici, odokativnom sac metodom prsta, nekih 50ak C. Hranim ga sa 4.7V, previse bi se grejao na psu inace. Bice valjano da se menja kada bude na redu skutijavanje. Namunjicu i novi hladnjak za xmos rail. 

@Mikorist zasluzuje full cnc monoblok kutijicu, samo da sklepam nesto ubavo i da puscam na izradu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo mi je univerzalno napajanje za Miro AD1865 ili PCM63, za koje ću uskoro prikupiti sve delove. Deo za JLS već imam. Ostalo će se realizovati sa SMD regulatorima LT1963/3015 nabavlljenim na ebay/aliexpress. Tu je još i moja verzija I/U stepena za koju mislim da je superiornija malo od one na PCB, što će se ustvrditi probom jer će obe biti funkcionalne. Tu je takođe i mute timer na izlazu, bez toga ne pravim, a opcija je Miro zaštita od DC napona na izlazu, o tom potom, verovatno je nepotrebno ako se ne koristi za slušalice. I onako prvo ide sve u plastičnu kutiju. Ostaje da poručim trafo i navalim na poso.

 

NIXIE_Miro AD1865 dak napajanje R5.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...