Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 53 minuta, Brijac reče

Tako je, kad se nakupujemo opampova, napravimo istih, i raznoraznoh dzidzabidza, e onda ce zen da namunji krsten i/v i lupi sakom o'sto 😁

Vrlo blizu istine. Mislim da je bilo najbolje da smo skupili zajednički neku lovu i finansiralii razvoj, i platili ga @Zen Mod, svi bi bili na dobitku. I siti vuci i ovce na broju. Još kad Zen pokaže da mu ne treba buđavi sa krunom od 500€, i to polovan.

Ali o tom potom.

P.S. Ili da ga prisilno penzionišemo!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, asimze said:

Vrlo blizu istine. Mislim da je bilo najbolje da smo skupili zajednički neku lovu i finansiralii razvoj, i platili ga @Zen Mod, svi bi bili na dobitku. I siti vuci i ovce na broju. Još kad Zen pokaže da mu ne treba buđavi sa krunom od 500€, i to polovan.

Ali o tom potom.

P.S. Ili da ga prisilno penzionišemo!!!!

Od kad je Y bila kruna!!!

To mozete samo da crtate 😁😛🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zbora said:

nego da mi vidimo od cega se zivi :)

Vec naklapasmo o kutiji al konkretno 

Jel moze bez tegobe da se ubudzi u "2U 330 x 170" ili mora da se ide ne broj vecu ?

 

Mora veca. Samo jedno napajanje ti je 150x75. Treba ti minimum dva, optimum dva i da jos secnes jednu psu plocicu po sredini. Samo izracunaj za to, pa jos dva toroida, dac plocica, jlsounds plocica, da malo i dise sve izmedju i da mozes lepo konektore da postavis. A lemis gore i dole komponente znaci treba i visina. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Zen Mod reče

PCM1702 rulez

sve ostalo je za decake

:Viannen_loungelizard:

Ovo si zaboravio........a ti si mi poslao ličnooo

reference.jpg

AD1862 je funkcionalna zamena za PCM1702

ali i za PCM63P

Odnosno PCM1702 i PCM63P

PCM63K je PCM1702 u PCM63 case. 

PCM63P ima dva od svojih 28 pinova za interno kolo povratne sprege, dok PCM1702 to ne obezbeđuje....

Imaš čak PCM1702 TO PCM63P PCB Adapter - isti kurac.:smesna:

 

Bukvalno je nebitno koji je čip.. AD1862 ili PCM1702 ili PCM63P.....

Nego ostatak delova na DAC PCB - i šta je ispred - JLS ....

U pitanju su tanane nijanse - i više je bitno šta je na analognom izlazu kako svira :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, asimze said:

Jbg ti, može nešto i za pješadiju. Da se i mi malo skučimo! Valja ga sada tetošiti dok se ne odobrovolji!!!

I to cudo je problem nabaviti 😅 Nisam siguran da li ima neko u budzaku NOS. Dok 63ke jos ima pokoji komad kod dragog nam singapurca 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

53 minutes ago, Brijac said:

Mora veca. Samo jedno napajanje ti je 150x75. Treba ti minimum dva, optimum dva i da jos secnes jednu psu plocicu po sredini. Samo izracunaj za to, pa jos dva toroida, dac plocica, jlsounds plocica, da malo i dise sve izmedju i da mozes lepo konektore da postavis. A lemis gore i dole komponente znaci treba i visina. 

Deder onda preporucenu dimenziju, da ne mastam dok ne stignu sve komponete, izvesne su sanse da cu moci da dopremim kutiju za jedno dve nedelje iz bolonje pa da iskorsitim momenat... @Mikorist koje su dimenzieje tvoje ja cu imati i AK plocicu obaška verovatno

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I još nešto da demistifikujemo.....

Otkrio sam šta znače oznake N  K Y na BB čipovima . Nije vezano za samo merenje - zemlju porekla - uvoz-izvoz.

Takođe broj kruna na TDA je ista stvar.

Označavaju  tehniku (NIIVO)  trimovanja laserom...Y je  a high-precision Y stage system wafer trimming

Y je funkcionalna zamena za TDA sa 3 krune :laugh1:

R2R su trimovani na ±0.0005%:Viannen_loungelizard:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, shonne reče

TDA bez krune jede za dorucak Y...da ne trazimo onaj chip sa krunom, molim vas

Datasheets je samo za brojke, pricamo o zvuku 

😁😛

Ja ti kažem da je slično. Sviraju oba nenapadno - nikad dosadno - i jako slično analognim spravama.

Ali i različito - jer je ovo  filter-less DAC - neka druga dimenzija prostora izlazi - bez filtera.... 

Mož da dubiš na glavi ali to je tako. Taman imao spravu sa 4 x TDA1541 - kod doktora upoređivali. :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, Zbora reče

 

Deder onda preporucenu dimenziju, da ne mastam dok ne stignu sve komponete, izvesne su sanse da cu moci da dopremim kutiju za jedno dve nedelje iz bolonje pa da iskorsitim momenat... @Mikorist koje su dimenzieje tvoje ja cu imati i AK plocicu obaška verovatno

Ama kutija kao za Irona samo manje visine unutrašnje.

 

MODUSHOP.BIZ

Formato: 2 Unità 1x Frontale in alluminio 10mm ossidato ARGENTO 450mm 1x Retro in alluminio 3mm ossidato nero 2x Fianchi in profilato di alluminio di 10mm ossidato nero 2x Coperchi in metallo verniciato nero antigraffio Larghezza: corpo 435mm utile interna 415mm Profondità: 350mm, Altezza util

Height    Width    Depth
80           415        350

Mora bar 8cm da je unutrašnja visina - sa sve tehničkim dnom - i njega mora da naručiš ovde

MODUSHOP.BIZ

La base forata della serie Slim Line è a profondità di 260 e può essere utilizzata sui modelli profondi 280 e 350 mm. è realizzata in ferro prezincato 15/10 di spessore. I fori delle basi forate sono di diametro 4 mm è il passo nella profondità è di 10 mm. Viteria inclusa nella base.  Di

Za te pare ovde nemož ni pola kutije da sastaviš pvde....

Računaš i švercera za dotur jedno 10 evra:thumbsup:

 

IMG-c1087026f3a7403dde177dbc5a1b7b57-V.jpg.ec8fc288cb8125f4b10a4878384cd7dd.jpg.7125c095c41077470f09d6c22f094ec9.jpg 

Ovakav je raspored delova za najkraće ožičenje....

Ako uzimaš italijansku kutiju žice ispod provlačiš sve kroz tehničko dno. Kratki odstojnici - nabijena pločica do pločice.....kako bi dužina žica bila što kraća.....

Pregradu koja odvaja deo sa trafoima sam napraviš - na njoj stoji treći PSU - što bliže JLS-u:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...