Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

1 hour ago, NIXIE said:

Neam ni jedan program instaliran da bih to video. A i šta da gledam to ti je pitanje za @vladd

Samo pustis gerber na neki online viewer. Vide se trejsovi, da li ti se cini ok. Trenutno je kao point to point po mirovoj shemi, ali do 1h sam zaginuo, pa reko da vidi vise ociju da nisam nesto zbz 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao trafo za Pavouk.

Ostalo je da ecujem pcb za regulatore, ova stavka mi je zadavala blok dok god misljah da to ne moze da se uradi u jednom sloju, na pertinaxu. Kad sam shvatio da moze islo je lagano crtanje sa par ispravki ( papir, sad ide crtanje na bakru ).

JLS setovanje i lem zica + kutijanje - bice gotovo do kraja godine najkasnije.

:D

IMG_00012_BURST20221102200845.jpg

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor,

Hocete u skoriju buducnost da vam posaljem moju Aya na slusanje, kada se bude odradila nova I/V konverzija? U medjuvremenu ce da cujemo i uporedimo sa starom i damo neku ocenu. Naravno, ocekujemo da to bude bolje. 

Sve u svrhu slusanja, druzenja i uzivanja. 🤗

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, shonne said:

@Doktor,

Hocete u skoriju buducnost da vam posaljem moju Aya na slusanje, kada se bude odradila nova I/V konverzija? U medjuvremenu ce da cujemo i uporedimo sa starom i damo neku ocenu. Naravno, ocekujemo da to bude bolje. 

Sve u svrhu slusanja, druzenja i uzivanja. 🤗

Naravno, sa zadovoljstvom. :haha:
Uzvratim posle sa slanjem do tebe i drugara Audial The Model DAC ( Jenzen trafoi dodatno na izlazu, pa može sa i bez, USB, coax, optika ), kao i Shigaraki klon CD da priča bude kompletna. A da, izmednju Šige i Modela prosledim i DH Labs kabl ( thnx @Nešic). :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Poštari spremaju štrajk. Daj bože da to vidimo uskoro. Deda je sva to zakuvao, što nije oma poslao. :crying:

Bas, realno je da ga mrzi da svako malo ide i salje pa skuplja na kamaru dok mu ne dune da svrati do poste :D Meni je ovako putovala posiljka. 

Screenshot_20221103_121808.thumb.jpg.2f53c6909392070b21426f8d0e9afe0c.jpg

Ja porucih konektore za usb. Bugarin placen. Trafoe danas sutra, i to je to za ovaj projekat. 

-2050396582-318592566.thumb.jpg.200e0f8e8bfaa922090b01a9b88e9894.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Doktor said:

Naravno, sa zadovoljstvom. :haha:
Uzvratim posle sa slanjem do tebe i drugara Audial The Model DAC ( Jenzen trafoi dodatno na izlazu, pa može sa i bez, USB, coax, optika ), kao i Shigaraki klon CD da priča bude kompletna. A da, izmednju Šige i Modela prosledim i DH Labs kabl ( thnx @Nešic). :)

Koja je to verzija Model S, Doc?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, shonne said:

Koja je to verzija Model S, Doc?

Pisah već negde o tome.

Moj primerak je najstariji iz serije Model.

https://www.audialonline.com/model-s/

Model S oznaka ( iz 2008 god., sa svim dodacima u vidu Jantzen trafoa na izlazu, pa imaš mogućnost volj' ti sa Jantzen ili bez Jantzen slušati ).

Ima USB izlaz. Ranije je na P. Rogićevom sajtu bilo o ovom komadu u history, ali od pre nekih godinu dana je sklonjeno.

Evo i ovo nađoh o apdejtima od S do S 5.

https://www.audialonline.com/blog/recent-s5-update/

 

Nešto slika :

m1.jpg

m2.jpg

m3.jpg

m4.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aya, PCM63, ovaj, onaj, sve slušam, random (psycho) redom al' ne donosim zaključke već uživam, koliko u razlikama toliko, mnogo više, u zvucima dobrih izvođača... ;) Zato me grde što mi je soba kao... Zaboravim i da mi zvone uši od starosti... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, zika reče

Aya, PCM63, ovaj, onaj, sve slušam, random (psycho) redom al' ne donosim zaključke već uživam, koliko u razlikama toliko, mnogo više, u zvucima dobrih izvođača... ;) Zato me grde što mi je soba kao... Zaboravim i da mi zvone uši od starosti... 

Ovo je kao trka na 100m a sve najbolji trkači u igri gde odlučuju stotinke ko će da bude prvi.

Zavisi od raspoloženja - da li duva vetar u leđa i slično. ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Doktor reče

Model S oznaka ( iz 2008 god., sa svim dodacima u vidu Jantzen trafoa na izlazu, pa imaš mogućnost volj' ti sa Jantzen ili bez Jantzen slušati ).

Ja mogu da dodam dva trafoa na izlaz. Imam čak i rupe za njih u mom DAC. Imam dve Iskre u šteku. Ali mi ne treba jer imam Irona.

Više me zanima kako će MUSES03 da svira umesto Sparkosa

WWW.NISSHINBO-MICRODEVICES.CO.JP

The thrust and goal of the MUSES brand is to give music fans the finest sound with our ground-breaking technology

Za ovo mi treba još 200E :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

 

WWW.NISSHINBO-MICRODEVICES.CO.JP

The thrust and goal of the MUSES brand is to give music fans the finest sound with our ground-breaking technology

Za ovo mi treba još 200E :rofl:

 

Ja cu verovatno porucivati jos nesto oko nove godine da stigne za Hr. Ako si bas zapeo za muses, mozes preko te porudzbine i izadje te mouser cena (ona sa pdv koju obracunaju na checkout).

Ja eventualno jos ovaj opamp koji dizajniram, i toeto dok zen ne namunji diskretnu plocku pre pemzije :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, Brijac reče

Ja cu verovatno porucivati jos nesto oko nove godine da stigne za Hr. Ako si bas zapeo za muses, mozes preko te porudzbine i izadje te mouser cena (ona sa pdv koju obracunaju na checkout).

Ja eventualno jos ovaj opamp koji dizajniram, i toeto dok zen ne namunji diskretnu plocku pre pemzije :)

oko 100E je direkt sa mousera....Ovde računaš duplo...preko Vremeplova...

Uplatim ti u BTC :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...