Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

3 hours ago, NIXIE said:

Probao sam na JLS njegov SPDIF izlaz, radi ko sat. Proveri ponovo setovanje.

Radi ta konverzija i kod mene na mom daku bez greške ali na ovom Mirkovom neće.
Mnogo je lepo odrađen MW DAC, greh je rasturiti ga, svakako će da se proba bez filtera... Probaću da nacrtam šeme sa ovih pločica pa da se vidi šta je šta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SPDIF je SPDIF, uvek isti, onda nije nešto u redu sa tim risiverom u tom daku.

PS

Lepo izgleda, sve deluje profi, ali zvuk je bitan. Ako ga ne opravite malo da valja, šta reći a ne zaplakati. :crying:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kutija nije profi. PCB su rađene u Makedoniji, tad nije bilo ili nisam znao za JLC PCB. Mislim kvalitetne su isto, samo mnogo skuplje.  Lemljeno je bezolovnim lemom nekim sa malo srebra i bakra, mislim da je kupljen u Kelco (ili nekoj drugoj našoj firmi). Ko će se seti nako 5-6god. šta je unutra sve. Računica je bila oko 800 ondašnjih eur za materijal i kutiju, nije mi žao. Danas je to verovatno 30-40% više

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/25/2022 at 5:12 PM, Brijac said:

Skoknuh do kanibala da uzmem upocc za ozicenje integralca, i cvapnuh metar sommar-a da namunjim taj famozni usb kejbl 😁

20221025_170935.jpg

Jesi uzeo i one pozlacene usb konektore? Uzeo bih i ja, ako su kontakti zaista pozlaceni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 50 minuta, Brijac reče

Uhvatih vremena danas 😁 

20221031_164417.thumb.jpg.912eef11eaf4a103934b6d1530702b6b.jpg

@NIXIE pisao si za jlsounds preko onog info emaila u kontaktu? Pustio sam jutros mail, nisu mi odgovorili nista. 

Da, i mislim da mi nije odmah odgovorio. Odgovoriće ne brini. Samo je bitno da pošalje običnom poštom sa trekingom, i da piše 10eur vrednost. Svima je tako stiglo bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bugarin je malo spor ali na kraju sve stigne bez problema - spor je kao da recimo nema gotove pcb nego lemi elemente kad stigne narudzbina / lova. :D

 

A mozda ima i brdo posla pa je zato spor.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

😅 Samo nek ne zuri, al da lepo izlemi. 

Da mu pustim lovu dok ne izbije nesto bitnije ili ishitrenije, pa da ne utucem u to 🤣

Inace, gledam sad, nije skupo da kinezi izleme smd komponente. Mogu jos da smanjim footprint, opamp je trenutno 2.5cmx2.7cm. 

20221031_195355.thumb.jpg.0d59749ee25daeab3cfcea496fb84694.jpg

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 54 minuta, Brijac reče

😅 Samo nek ne zuri, al da lepo izlemi. 

Da mu pustim lovu dok ne izbije nesto bitnije ili ishitrenije, pa da ne utucem u to 🤣

Inace, gledam sad, nije skupo da kinezi izleme smd komponente. Mogu jos da smanjim footprint, opamp je trenutno 2.5cmx2.7cm. 

20221031_195355.thumb.jpg.0d59749ee25daeab3cfcea496fb84694.jpg

Nije samo moraš da im daš tačne koordinate svakog dela na PCB :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Nije samo moraš da im daš tačne koordinate svakog dela na PCB :rofl:

Ovaj bas radim u easyeda, ne moraju da se pisu koordinate, eksportuje se pick fajl i toeto :) Porucicu ovako, pa ako bude solidno (radilo uopste 😅), ide malo prepravki i smanjenje footprinta. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Brijac reče

Ovaj bas radim u easyeda, ne moraju da se pisu koordinate, eksportuje se pick fajl i toeto :) Porucicu ovako, pa ako bude solidno (radilo uopste 😅), ide malo prepravki i smanjenje footprinta. 

Fora je što to ne može da se uradi za PCM63P DAC - nema pick fajl. Inače bi poručio PCBs sa već polemljenim šifterima......

 

A imaju šta god oćeš od delova - ono što nema naruči se kroz njih JLCPCB - iz mousera :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...