Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Imam ja parče tog kabla, dao mi Mika. Konektore takođe neke solidne, ali bih uzeo te Kanibalske ipak.  Nego imam  puno drugog nedovršenog posla na raznim spravama i nekog drugog posla koji je plaćen za razliku od ovog mog hobija. Znači hronični manjak vremena barem do nove godine.

Čekam izveštaj za USB kabl. :farmer:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Brijac reče

Pa pokusavam da razumem info :) Ti rece da si munjio braon i belubraon za data, a v i g plavu plavobelu. 

"Evo kako je spojeno......Uvrtena parica u sredini je umotana u pamuk - ona je D+ i D- (dve nadžaraste)

Spoljna uvrtena  parica je VCCC i GND (dve plave)"

Munjio sam ja svašta - razne kombinacije - dok sam čekao njegov odgovor  - i na kraju povezao po PP :smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ima neko opravdanje za ovakav adapter za OP ampove?

Screenshot 2022-10-25 at 23.38.17.png

 

Izmenjeno od zek
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Mikorist said:

Kapiram da je merio nešto na nečemu pa je otkrio ovo od gomile kablova. Nema šanse da je vidovit :rofl:

Komunikacija između NIM sprava i AD-DA konvertora, nekoliko metara, u okruženju smetnji, dok je stari bio sa pragom šuma 5mV, šildovan flet umotan dodatno u foliju je radio posao, kada je stigao novi sa pragom ispod 2mV, palo je snalaženje sa šildovanim CAT6.

Praktično impulsni analogni signali kojima je bitno da se ne deformiše faza, da bi mogla da se izvrši tačna detekcija pozicije i intenziteta po talasnoj dužini.

Ono sto je druga, bitna obaveza cat 6, osim šilda, su provodnici od bakra, a ne bakarisano koješta.

U računskom centru koriste neke šildovane skew free žice, ali oće da ujedu kada im se približi neko.:mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.

 

Prethodni post se nešto zabalabrćnuo... Ko može neka ga obriše, ne znam šta se desilo nije moja mreža... Uspeo sam da ga oporavim... Obrisati jedan od ova dva... Hvala.

https://media.extron.com/public/download/files/specs/utp23sf_skwfree_030309_specs.pdf

Ove?

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo po sebi termin skew free se koristi i za parice koje su umotane istim korakom pa je pretpostavka da je kasnjenje signala podjednako, ali postoji u tom terminu nekoliko verzija i tipova kablova, sildovanih, nesimetricnih(SE)...

Zbog karaktera USB audio protokola, takvog kakav jeste, treba ga sto vise obezbediti od gresaka i lose propagacije, mada su idejni tvorci racunali da je podnosljiv nivo nekorektnih bitova.

6 hours ago, zerowaf said:

ovi iz Racunskog centra

:D

 

P.S.

vise su ovog ranga neki

 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 6/13/2022 at 9:24 PM, ZZZ said:

Kako da ne tu je isto PCM1865 ALI SMD verzija i neka specijalna serija od koje je MW odabrao vecu kolicinu dok je radio u Analog Devices. On kaze posto je ucestvovao u dizajnu tog chipa da je SMD verzija bolja? U svakom slucaju jedan od prvih primera koriscenja tih starijih dac chipova u nos rezimu, Riv, Trafo output itd...

BTW taj model je imao jedan od prvih USB interfejsa mnogo mnogo ranije nego sto su postali kao neki standard.

Kasnije je radio za BD design i uradio za njh slican model dac-a ali bez baterija

Jedan primerak je i u nase ruke. Ali ovo je razocarenje. Da li mozda usb interfejs sa 2706 je los,... Probano sa bugarinom ali nije uspelo da se pogura da on radi sa ovom konstrukcijom...

IMG-4746efd50cf1257526108eb158e39b87-V.thumb.jpg.159865cebf5a3f5fff1718252a7c3bed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slažem se za 2706.
Ne znam zbog čega nije mogao da radi sa JLS kao konverterom USB to SPDIF, moraću time nanovo da se pozabavim, sve ostalo je baš moćno odrađeno i prosto je neverovatno da su mu dometi u zvuku skromni...
A možda je sa svim onim FPGA čipovima previše inženjeringa ugrađeno u tu konstrukciju pa su ona dva AD1865 (drugi je sa donje strane pcb) uskraćeni za muzikalnost koja im se inače pripisuje.

Ne znam zbog čega je iza izlaznih trafoa trebao četvorostruki RLC filter...

image.thumb.jpeg.280eef7113fb9ad1e6dcfa1550b89030.jpeg

Izmenjeno od zocky
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 časa, zocky reče

Ne znam zbog čega nije mogao da radi sa JLS kao konverterom USB to SPDIF

Probao sam na JLS njegov SPDIF izlaz, radi ko sat. Proveri ponovo setovanje.

PS

A što se ostalog tiče (naročito taj sound killer filter na izlazu), šta reći, povadi sve, iskoristi AD1865 R-J (ima adapter da se kupi) i plave transformatore, i uzmi onaj Kineski AK4113 za SPDIF to radi odlično, pa sve ispočetka. Kutija je odlična vidim. Napajanja kod Kineza kupi (LT1963/3015). I onako ništa drugo ne možeš nači trenutno.

Ili prvo probaj bez tog izlaznog filtera, možda bez izlaznih trafoa, ne znam može li sve to da se radi jer mi nije poznata koncepcija daka pre toga.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, NIXIE said:

Auuu, e pa sad @shonne mora da ga napravi. Pa da uporedimo sva 4.  Nije meni žao goriva i vremena kad su ovakve stvari u pitanju. :smesna:

A neee...ce da kazete da je mutan zvuk, pa sta posle ja da radim. 😁😛

Drzim se ja moje Aya  🤗💪

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...