Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 37 minuta, NIXIE reče

To bi bilo otprilike ovako nekako:

8Vx1,9A=15,2VA

Cek smanjio si napon ali povecao struju sa 1,6A na 1,9A - da li je to potrebno s obzirom da je JLS ulaz opterecenje 0,4A ?

 

AK4113 kasnije - da ima smisla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, krca44 said:

Da li kod njih moram da odem kolima i na licu mesta obavim kupovinu / secenje ili to moze da se naruci i eventualno dobije preko neke kurirske sluzbe ?

Ja sam uvek isao, obicno kada sam imao posla u zemunu. Verovatno salju i preko kurirskih. Najbolje je da pozoves, vidis sa njima sta i kako, pa se dogovorite. Red velicina, 20x3mm metar flaha je oko pola kg, sto verovatno ne izadje ni jednu crvenu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, krca44 reče

da li je to potrebno s obzirom da je JLS ulaz opterecenje 0,4A

Za 0,4A DC potrebno je 0,6A AC pa puta 3. Šalim se, trafo je 3x overkill da bi malo bolje zvučalo, realno i upola mani trafo bi sasvim zadovoljio. A i neće se grejati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, krca44 reče

Da li kod njih moram da odem kolima i na licu mesta obavim kupovinu / secenje ili to moze da se naruci i eventualno dobije preko neke kurirske sluzbe ?

Ma zaboravi, to je nepotrebno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, NIXIE reče

Ma zaboravi, to je nepotrebno.

A bre Nixie ne pitam samo zbog parceta bakra na hladnjake.

Ko ce da mi isece sipke za attenuator ?

Ja nemam ni stegu ( strasno, sramota me da kazem ), nit neku testeru sa motorom a ni bonsekom nemam nameru da secem sipku taman i da imam stegu.

Zatim svasta nesto od metala sto se treba iseci na meru i saviti ....ili samo iseci.

A za kurirsku sluzbu pitam - mada je apsurd - jerbo nemam kolica a neke metalne ploce x 6 komada, ako moram da kupim tablu ( nek je oni iseku na manje npr ) - kako da to nosim autobusom ?

:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam sekao male plocice bakarne i mesingane za gravuru kod njih po meri. I flahcinu alimunijuma od par kg za cnc. Neki oblici moraju po duznom metru tipa ako je ploca aluminijuma 2.4mx2m. Onda ne cepkaju nego idu najmanje kracu stranu celom duzinom. 

Sta znam, ako nekoga ne mrzi da se bakce, daleko su bolji hladnjaci nego ovi kupovni. Svodi se na to sta imas od alata i koliko imas vremena da se bakces. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego kad sam vec dohvatio kucanja imam pitanje opste, voleo bih da cujem odgovor od raznih osoba :

Pravim regulator za grejanje ili za JLS sa tropincem i stavljam MKP 0,1-0,33uF / 400Vdc ?

Zasto 400Vdc komad ?

Jel to zato sto imate po fiokama ili ima neki drugi razlog ?

Zadnji reg za grejanje sam radio sa 0,1uF / 100Vdc jer sam to imao pri ruci i taj reg cini mi se radi bolje zbog drugacijeg vodjenja vodova, sasvim slucajno - iako realno ne mogu da izmerim.

Dakle jer moraju da se koriste 400Vdc komponente, da li je bolje ili ne mora ?

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, krca44 reče

Ko ce da mi isece sipke za attenuator ?

Ako je šipka 6mm od aluminijuma, možeš sam da je isečeš - a možeš da uzmeš i drvenu oblicu od 6mm za tiplovanje i da je skratiš koliko ti treba (ja sam ovo drugo koristio u cevnom preampu za selektor i volume pot).

P.S. Ukradi od babe igle za pletenje džempera...:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne moras 400V :) Kolika struja ti je u kolu, toliko mozes da granicis kond (praksa je veca granicna vrednost zbog sigurnosti). Ali je neki vecinski prihvacen znacaj vece maksimalne vrednosti konda, da bolje zvuci. 

Mogu ti ja secnuti ubodnom testerom, ali mislim da ti je manji cim uzeti list za bonsek u lokalnoj gvozdjari, i time lagano secnuti, buduci da je aluminijum u pitanju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Brijac said:

Rajan i pazarite bakarni flah. Secnite i rokajte (ipak smo diy 😁). Bolje nego i jedan hladnjak ovako. 

Da, flahic 30x3, malo preko 10€ metar, kg je oko 1600 din, izadje 100 din hladnjace, a bolje od Al

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 54 minuta, vladd reče

Kakve sipke?

 

Kinezi prodaju 6,3mm sipku produznu , obradjenu na krajevima, da se stavi dugme napred a sa zadnje strane aparata attenuator / selektor / Alps pot.

Duzina je 340mm sto je meni predugacko.

Pa sam mislio da vidim kod Rajana - ako mogu da iseku na meru obicnu sipku alu , oko 6mm, ili neki drugi materijal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos mi nije poslata mouser porudzbina :) Isao na live support, kazu da je na verifikaciji kod accountinga. Da ce me kontaktirati. Sustinski sta iscitah po netu, isto su ljudi imali problem kao kupci sa prvom porudzbinom, i da nisu kontaktirali support tako bi stajalo ihaha. Traze verifikaciju billing adrese, shipping adrese, licne dokumentacije.. Tako da ako neko bude porucivao licno, da zna sta ga ceka :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre dve godine taj proces verifikacije nije bio tako komplikovan.

Pa cak ni do pre cca. 8-10 meseci kad sam otvorio novi nalog. Tad ga uopste nije bio.

Preksinoc sam pazario nesto sitno, neke tranzistore za CCS i sve je proslo normalno, na sestrinu adresu u UK.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...