Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

jes vala

treba ti deo za hobi koji je lelemoodanje, jedva ga nadjes kod nekoga ko se bavi prodajom nesto malo komada po ipak korektnim cenama

ne mozes i nemas prava da ocekujes isti tretman kao da je deo za life support

 

:smesna:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma Ameri su vazda bili teske lozane xD. A uporedicemo, puna Srbija pcm cipova 🤣 Mene vise zanima iskreno koliko ostale komponente uticu. Porucicu sledeceg meseca i newclassd ultimate mk2, i uz njega i amrg za I/V da pravimo uporedno kolika je razlika izmedju zfoila ovih i njih. Svakako svi ostali na dacu ce biti amrg. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Brijac reče

Koliko sam skapirao, trafoi dizu trece harmonike, sto je meni no no. 

Hehehehe....Da čuješ samo kako svira ovaj DAC kroz Zenov Iron Pumpkin SE....

Citiram njega "I was blown with ‘till then unknown dimension of sound – everything was so alive"

https://www.zenmod.in.rs/iron-pumpkin-line-preamplifier-se-and-balanced-iterations/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sve trece - neparne.

Nego veoma blago samo treci harmonik. I to u zavisnosti od nivoa signala. Ako su nivoi manji onda nema ni tog treceg.

I naravno u zavisnosti od kvaliteta trafoa. U sprezi sa onim sto je ispred njega i onim sto je iza njega.

Upravo ovi neparni posle 3 su dominantni kod digitalnih uredjaja...

Ipak se harmonicki sadrzaj utvrdjuje merenjem a ne pricama i generalizacijama.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno vreme sam mislio da sam u zvuku aparata izolovao drugi harmonik tj njegov uticaj na muziku - kasnije sam shvatio da to uopste nije bilo tacno. ...i da najverovatnije za tako nesto treba THD analizator.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, ZZZ said:

Ipak se harmonicki sadrzaj utvrdjuje merenjem a ne pricama i generalizacijama.

 

Koliko znam, nisam konstruisao recenicu kao apsolut :)

Ako zazelim ceo balansirani lanac u nekom periodu, i trafoi mogu da mi rese posao sa uredjajima koji mi pasu, a da mi se ne "pokake" na uzivanje, sto da ne. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 38 minuta, Brijac reče

Koliko znam, nisam konstruisao recenicu kao apsolut :)

Ako zazelim ceo balansirani lanac u nekom periodu, i trafoi mogu da mi rese posao sa uredjajima koji mi pasu, a da mi se ne "pokake" na uzivanje, sto da ne. 

Jeff Rowland je konstruisao predpojacala sa trafoima na ulazu/izlazu radi galvanske izolacije aktivnih kola, kasnije sa operacionim chipovima.

Za balansirani lanac bi ti trebala gomila kvalitetnih trafoa sto bi kostalo ....i licno mislim pitanje je da li ti treba sve balans - ali da bar jedan aparat galvanski odvojis trafoom meni to ima smisla, a i ne mora biti balansirana veza - galvanska izolacija je mislim tu bitnija u diy lancu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...