Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 2 časa, Brijac reče

Ako ti nije cim i uhvatis vremena, namunji shemu sa 1963, pa da poredimo. Pa cu ja iscrtati u eagle-u, i da pustim to na print i razdelim. Mislim da bi bilo top sa nichicon uhw kapsima da se napravi "redaljka". Posto i kum hoce da radi ovaj dac, u fazonu sam da nasledi mirov dizajn od mene, a ja cu provesti neko vreme stavljajuci sve to na jednu plocicu koja pase za model kucista koji radim. 

Šema je kao Miro, samo treba uzeti veće kondenzatore i veći hladnjak za 400mA. Za sve ostalo je ok Miro PSU2. Sve kako je Mika uradio, 4+ i 3- napajanja, i jedno + malo jače za XMOS.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, Zen Mod reče

sta cu ti slikam

Alpha Fluitin, Sn60Pb38Cu2

Isto sam i ja nabavljao iz Čipoteke u Splitu, samo mi ovaj iz zadnje ture "izbi oči" pri lemljenju od smrada, mora da je neka malverzacija. Uzeo sam Kester iz Mouser-a, on je "prijateljskiji" pri radu ali je bez bakra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Mikorist reče

Msm kupio sam sa lemilicom kalaj 2019... Zen je i rekao koji kalaj da kupim zajedno sa vrhovima za lemilicu...Nema greške - svi isti kalaj mikoristimo :dodo:

"Nema greške - svi isti kalaj mikoristimo" - opet zavjera neka....:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Brijac reče

Moras proveriti datum proizvodnje. Hoce da smrducka kada oksidira flux 😅

Provjeravao pri kupovini, do ove zadnje rolne bio je odličan, ne bi me čudilo da čipoteka(u)rci premotavaju neko s*anje na čunak od Alpha-e.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...