Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

On 8/6/2022 at 3:06 PM, shonne said:

Miko, jesi li nesto cuo za ovaj dac? 

Yamamoto YDA-01B clone

Tube_Inside.thumb.jpg.e4444dbf7e2402cc09e9fa324aef8805.jpg

best Dac I ever heard, for less than 10K$, period...

My top commercial Dac, Meitner DAC2x is the only one that is fractionally better, meaning depending on music, and for some very small aspect, and depending of your taste the Yamamoto may be even better... 
 
The best dac of all the Dac I built or listen to for years... 
 

Japanac ovde koristi pentodu 🤗

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for 2 Western Electric 408A 6028 Vacuum Tubes at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Mikorist reče

Brate ne bi stavio kondezatore na izlaz da košta jedan kilo zlata :D

Kako ne bi stavio? Pogle ovo...

What is special also with this dac is the 7 local dac regulators pcb, directly mounted on the PCB (see picture), and wired point-to-point directly to power transformers. The DAC is also wires with point to point between the PCB and the rest. It needs to be assemble exactly like this for the best sound. The original Yamamoto used NOS military wires, I built my first one using 6N OFC copper wire from Neotech, and yes it was way better than the original wire. The guy ended up having me to upgrade his with neotech wire.

My first output coupling caps were the ClarityCaps and they were way better than the original Yamamoto used, and I enjoyed them for years. After I upgrade to Duelund Pure Copper Foil caps two years ago, it was an other step toward great sound.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, gluv_i_udaren reče

Ne može se standardizovati opis reprodukcije. Koliko god se trudili, uvek će nešto nekome da se sviđa a nekome drugom ne. Smeta mi malo kad se previše koristi “high end” u opisu neke komponente jer to “high end” ni ne postoji, postoji samo podvarijacija nekog “ukusa”, to jest’ koliko je taj šmek zastupljen. Ofarbano ovako, onako, detaljno, svetlo, tamno bla nja, to su sve individualni doživljaji i uklapanje u razne sisteme… Verujem samo kad ja čujem, a mogu da doživim (i dozivljavam) drukcije od ostalih. Isto kao i svi drugi. Tako da Asime, ako Vama Topping svira, može da kaže ko šta hoće, vi nastavite da uživate u njemu. Pustite mahalanja

Možda nisam bio precizan, trebamo odrediti 10-15 numera i neka se prema reprodukciji na svom uređaju odredi svako, svojim riječima! Ne mislim ja ništa čvrsto, vojnički, jednostavno da se ne  igramo gluhi telefona. Odabrati neču ja, nego mi. Nekakva standardizacija mora postojati.

A Topping D10s sa Sparkosom "piči ko bojac". Ali idemo dalje!

I znaš šta me jebe sada: shvatio sam da su mnogi moji ljubimci "tanki ko lizalo". Ali zato Jethro Tull, nemogu se nauživati toj maestralnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, asimze reče

Imam malo gorak okus u ustima, zašto.

Brate ovo je kao kad bi ja otišao na  gejmerski forum i počnem da ih trolujem kako ne znaju da igraju -  a sam ne igram igrice sem neki put Tetris. Džaba sva teorija igranja i koji server i pingovi  i trikovi sa PC kad sam ne učestvujem u tome. Ali jebga načitao sam se  zadnjih 20 godina revjua i datašita i knjiga o igrama  i volim da se hranim njihovom energijom kao vampir jer niko ne zna bolje teoriju od mene.:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, shonne said:

I ovde risiveri...😛 Ako nekom treba, imam od semplovi 🤗

Dal treba il ne treba da ima 😁

AD1865...

IMG-fe3d5fc9482a50f70477e9c495bb77f7-V.thumb.jpg.e59057a8381124d452970bf5718c0fb7.jpg

IMG-2e062a44a667b93ba9ef92f6b26e3053-V.thumb.jpg.83e6b320eee2aa06405722a9dd940cea.jpg

WWW.CHOICEHIFI.COM

Pictures to follow   Serviced by AN

 

Ajd sto ima plastikice na prednjozadnjoj ploci, kao vr vrova sirotiljski, sto li mu upolovacise nako lepu cenu.

Kad je vec kockarski proizvod, da se baci sto vise pooora za lepotinju nekog zvuka...:D

Za tehniku i performanse rekose da nije nesto.

No na stranu ludilo i smer u kojem ide, sa nekim proglaseno cudnim a nepotrebnim komponentama, ono sto bih da podvucem, da je Mika napravio DAC koji je bar u tri stavke sigurno bolji od ovog na slici, napajanje, kutija i izlazni stepen, tehicki mislim, o carolijama imaginacije i utiska ne vredi jerbo je  previse imaginarno i uslovno.

Sto je sustina diy, bez magle i fensi lupetanja, zasvajsujes sebi max moguci kvalitet po pristojnoj ceni. Pa bar u nekoliko elemenata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Ajd sto ima plastikice na prednjozadnjoj ploci, kao vr vrova sirotiljski, sto li mu upolovacise nako lepu cenu.

Kad je vec kockarski proizvod, da se baci sto vise pooora za lepotinju nekog zvuka...:D

Za tehniku i performanse rekose da nije nesto.

No na stranu ludilo i smer u kojem ide, sa nekim proglaseno cudnim a nepotrebnim komponentama, ono sto bih da podvucem, da je Mika napravio DAC koji je bar u tri stavke sigurno bolji od ovog na slici, napajanje, kutija i izlazni stepen, tehicki mislim, o carolijama imaginacije i utiska ne vredi jerbo je  previse imaginarno i uslovno.

Sto je sustina diy, bez magle i fensi lupetanja, zasvajsujes sebi max moguci kvalitet po pristojnoj ceni. Pa bar u nekoliko elemenata.

Ce mi kazu da trolujem temu 😁

Bravo vladd, uvek u centar. 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miro.jpg

:rolleyes:

 

I mogu samo na ovo da dodam dalje.....Što je veći senzor na fotoaparatu to su slike bolje,  u odnosu na broj fotostanica na njemu, veća je njegova potencijalna sposobnost hvatanja svetla. Više svetla daje sistemu za obradu slike fotoaparata više informacija za rad. Posledično, kamera može snimati širi raspon tonova i reprodukovati boje tačnije od kompaktne digitalne kamere. Takođe će proizvesti oštrije i manje zrnate slike pri slabom osvetljenju.
Ista stvar je sa DAC čipom -što je veći i glomazniji (precizniji) to bolje hvata bitove -od kompaktnog smd čipa- u RAW formatu bez filtera.

Ko hoće da razvija filmove na klasičnom analognom aparatu i dalje može. Ali je razlika jako mala. Više zavisi od objektiva šta izlazi iz aparata.

Objektiv na DAC je XILNIX C2C32A CoolRunner-II CPLD na ALS. A onda u produžetku šifteri. Ko ne razume dalje - besmisleno je pisati dalje u hiperbolama.

 

pre 16 časa, asimze reče

Šta bih ja trebao reči kad je @Mikorist Topping nazvao "ono kinesko sranje"

Topping je kao jedna od kvalitetnijih idiot kamera. . Ima Idiot DAC-ova u rasponu od 200-8000 evra.

Svejedno svi ti idioti imaju mali senzor.  Ne vredi ništa što imaju i po 20 megapiksela - i lampe u izlazu. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, vladd reče

Znaci Mika troluje temu sa uradjeniom DAC om koji je NIXIE planirao:buehehe:

Nisam stvarno taj PCM63 planirao, možda onako malo u daljini, planiran je samo AD1865. Znači da imam rezervni uređaj i sestri da napravim nešto da zaokružim taj mali sistem koji sam počeo da sklapam još pre korone. U međuvremenu je bilo šta je bilo, čuli smo daka, dobar je zaslužuje trud i pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...