Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

WWW.AERI.COM

No lead time on PCM63P-Y, IC,D/A CONVERTER,SINGLE,20-BIT,BIPOLAR,DIP,28PIN. Check stock and price. AERI is a distributor of obsolete Texas Instruments parts. AERI keeps production lines moving by locating obsolete electronic components and offering many in-house value added servi

 

 

Screen Shot 2022-08-05 at 15.45.24.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

sd cu ja nastancam par (pari), taman imam i vakuum crevo za pakovanje suvotinje za zmrzvc

Ako budes imao par, ubaci me u racunicu :)

@NIXIE a porucicu sve ostalo na nivou. Znam da sve utice, tako nekako i gledam filozofiju svega. Porucih gomilu j113 da bi upario u 0ma, tako da ako nekome treba imam da darujem obeleznih uparenih parova dosta. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Mikorist said:
WWW.AERI.COM

No lead time on PCM63P-Y, IC,D/A CONVERTER,SINGLE,20-BIT,BIPOLAR,DIP,28PIN. Check stock and price. AERI is a distributor of obsolete Texas Instruments parts. AERI keeps production lines moving...

 

 

Screen Shot 2022-08-05 at 15.45.24.png

Upravo mi stigao odgovor na rfq. 

Screenshot_20220805-162102_Gmail.thumb.jpg.280b85576dee48832bcfbb886dc38d6d.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da da, te word droppig priče ni pas s maslom više ne može da svari:D

Asocijativno naklapanje koje više ni tvorac ne može da uveže po značenju i odnosu na dešavanje, ali je u dobroj službi profita. A profit je autoritet, novac je bog koji se apsolutno poštuje, u tom svetu.

DAC za koji se traži 12k dolara-evra, mora da bude u kutiji od livenog srebra sa zlatnim inkrustracijama, i nekoliko sitnih dijamanata na prigodnim mestima, da opravda tržišni stav...samo od komercijalnih elektronskih komponenti pravljen, za namenu slušanja muzike, ne vredi ni deseti deo...:beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4.8.2022. at 11:49, shonne reče

volite gvojze i lampe :D

SW1XAD.CO.UK

SW1X Audio Design™ DAC III STD Performance Level 3 D to A Converter   Re-experience the legendary classic TDA1541 DAC powered by valves at its full glory, re-incarnated by SW1X Audio Design™. DAC III builds upon the refinement of the SW1X DAC II and adds additional level of organic & analogue envelope to the sound.  […]

 

ene, germanijum i ovde pobačan po tim pcbs

S2460022-scaled.jpeg
 

    
        On 4.7.2022. at 2:08, Zen Mod reče     
    

  nema toga sto ce Ge da uradi bolje od silicijuma, kad su u pitanju pomocni sklopovi, a ovde ne mogu biti nista drugo         

  sto ce reci, tu su, na ustrb kvaliteta kola, da bi se moglo koristiti za prodaju magle           

     :whistle2:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aonda tražiš po netu šta je ono na ulazu - da ima da nije refarbano crnom farbom da ne bi otkrili

 

11203385.jpeg

CS8414-CS

FILT - Filter, PIN 20. An external 470Ω resistor and 0.068µF capacitor are required from the FILT pin to analog ground.

Ipak ima neki filter - ne piči baš sve kroz čip :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Mikorist said:

ene, germanijum i ovde pobačan po tim pcbs

S2460022-scaled.jpeg
 

     :whistle2:

 

Sad nadji negde na netu kako je uradjet neki arhaicni Grundig lampas...i razlika izmedju komercijale sa fensi komponentama i uradjene sprave popropisu.

Subsasija-komercijala nema, a mogla bi da provuce ozicenje naispod;)

Okopljene lanpe-konjmercijali skupo pa nema

Odvojen trafo pokrivenijeh lemnih mesta, sa ispravljacem odma tu, da ne vuce ac tamo amo-komercijala to prezemtovala kao za izlog da sokira japije...

Kada prestanu da srafe komponente kao na praksi srednje tehnicke, mogu da predju koju hiljadu deviza...:oke:

Germanijum, taj konkretno, nebitan, problematican, ali izuzetno do beskrajno femsi u trendu za pricu:beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, vladd reče

Subsasija-komercijala nema, a mogla bi da provuce ozicenje naispod;)

 

Ja sam fanatik što se toga tiče...Naučio valjda sklapajući računare da sve žice ispod idu.

Ježim se kada vidim žice odozgo na digitaliji imeđu PCBs u vazduhu po 10cm....

Pogotovo kada imaš uređaj koji ima nekakav ili nikakav digitalni filter. 3-4 cm plafon žice:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...