Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Zen Mod said:

pa makar i sa malim driverima

:smesna:

(da se zna, 50% mog slusanja je sa malim ancient Panasonic FR , 100mm korpa a 95mm magnet; gura ih noname pojacalo/sub, M-Audio Fast Track externa ..... a mi bas lepo da ook ove sto vole picimici drivercice :Viannen_loungelizard: )

Kako se najlakse bustuje Mikin hajp 😁😛🙃

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

pa makar i sa malim driverima

:smesna:

(da se zna, 50% mog slusanja je sa malim ancient Panasonic FR , 100mm korpa a 95mm magnet; gura ih noname pojacalo/sub, M-Audio Fast Track externa ..... a mi bas lepo da ook ove sto vole picimici drivercice :Viannen_loungelizard: )

Da ne kvarim temu. Ali eto kod mene u radnoj sobi svira nesto sto je sve samo ne hifi, a zvuci kao da jeste:

Neki noname stari widerange sa papirnim visokotoncem, u zatvorenoj kutiji, isecen na nekih 250 Hz, samo el. kond. Pored njega, crknuti aktivni sub, pa da se ne baci, njegov bass spojen preko zavojnice od 2 mH (4oma zvucnik), i sve to spojeno na mini BT govrnce kome je izvadjeno govance od zvucnika, i sprovedene zice... :D

hifififi.jpg

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/28/2022 at 10:34 PM, Mikorist said:

Moram kupiti neki bolji kabl od ovog za štampače. Da ima sve 4 žice. :smesna:

Pogledajte specifikacije za USB kablove: Ima 5 "zica" trbalo bi da su spojeni i loncici. Loncici bi trebalo da budu spojeni preko kosuljice kabla. A grouhd posebno. Prvo sto proveris je da li loncici imaju kontakat...

Medjutim ima nekoliko nacina kako proizvodjaci koriste spoj uzemljenja i mase kod USB konektora. Desktop i laptop mogu imati razlicite nacine uzemljenja lap topovi uglavnom nemaju.

Drugo: ponekad kompjuter iskluci usb port ako senzor ne pojazuje nikavu potrosnju ka prikljucenom uredjaju. Nije losa ideja postaviti neki mali potrosac na izlaz ako se koristi posebn napajanje. Takodje najbolje radi ako se postavioptokapler koji preko relaja ukjucuje USB interfejs. Jer nema potrebe da interfejs uopste radi ako nije prikljucen nakopjuter? Meni je tako najbolje radilo. Prko tastera za ukljucivanje i mini logickog kola uredjaj se moze ukljuciti samo ako ima "1" na usb napajanju iz racunara...

google USB ground shield

i ne zezajte se previse sa "zicama" spalicete USB interfejse u uredjjima. A na fabrickim uredjjima oni se ne mogu prosto zameniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekada davno, kad se moglo dovesti ponesto izvana. pa je i Dolby stigao kod nekih imucnijih se moglo cuti da je fora kako nema suma niti sa kazete niti sa ploce...ali i da je netko sa sumom skinuo i muziku.
Kod mene, na mojoj jeftinoj liniji iz Duty Free Shopa je bilo bas tako.
Oversamping je s namjerom da skine sum, tj, da ga izdigne daleko iznad praga cujnosti, cinio skoro isto to - odnosio i muziku. 
Daleko manje nego jeftini Dolby na mojoj liniji, ali NonOs se mojim culima vise svidjao cak i ako ne bih znao zasto.

Izmenjeno od zerowaf
zarez i red rijeci u recenici
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, Mikorist reče

A evo ko je izmislio ceo ovaj koncept 

kusunoki.jpeg

Non-oversampling Digital filter-less DAC Concept by Ryohei Kusunoki Nov. 1996

https://archive.is/92aQ5

 

 

   How does it sound? Are the notes broken or jumping around and unbearable to listen to? Somehow it does not, and not only that; it generates an extremely realistic sound field. A certain acoustic atmosphere envelops the room making you feel like you are on the same floor with the performers, communicating the tensions and relaxation among musicians to you.
     This experience made me wonder if human ears are somewhat insensible to jitter. Whether it has a large or a small amount of jitter is not really an issue. The real problem is the constant fluctuation of the time axis caused by PLL. What is more important is the structure, including the time axis, of jitter, rather than the amount of it.
     However, we can still hear the different characteristics of transports. I suspect that we may be hearing an effect of the original jitter detected by the non-PLL clock and entwined around the beat component.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 41 minuta, zerowaf reče

Oversamping je s namjerom da skine sum, tj, da ga izdigne daleko iznad praga cujnosti, cinio skoro isto to - odnosio i muziku. 
Daleko manje nego jeftini Dolby na mojoj liniji, ali NonOs se mojim culima vise svidjao cak i ako ne bih znao zasto.

Ne znam šta se sve događa u samom procesu - suviše je tehnički složeno. Ali onaj Japanac odozgo je opisao Znači sve što treba i ne treba ulazi u DAC čip.

I šum i džiter i sve ostalo što pokupi usput i sve to zajedno ide u I/IV bez gubitaka energije signala - il šta zakačiš na njega - trafo, lampe, trandže - po želji...

svira najež. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DAC je nesporan, i kvalitet, temeljitost i način izrade, sve ono što nije isplatljivo komercijali, a doprinosi kvalitetu rada sprave, za to i diy služi, da premosti, nadgradi i ekonomski neefikasno napravi nešto, zarad odabranog plezira, bez suvišnog marketinga, pa je to sasvim druga priča...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...