Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

34 minutes ago, Mikorist said:

Meni bolje ne treba....ja sam skroman dečak. Dosta je i ovo............. :risitas:

 

A i namučio sam se oko ovoga dosta....Možda za jedno godinu dana ponovo uzmem lemilicu u ruke.:loleverybody:

Aha...

DAComanija, mozda je ovo tek pocetak. El moze neko da se seti koje bese prvo Zen-ovo pojacalo? (od onih sto sviraju isto)

Tako ce i Mikum da DAC ovima. Samo bolje neki biznis napraviti, kako da opravda tolike troskove... :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, NIXIE said:

Za to ne treba više od nakog malog SE pojačalca. Ne mora ni 1W ceo da bude

Razumem ja sta ti hoces da kazes, ali ovo je tehnicki druga kategorije, SE menja zvuk i ide u distorzije(istina prijatne) od prvog minuta rada. Lanpa ceo zivot menja radnu tacku, u jednom periodu manje u drugom vise, dok ne krene da prica kao paja patak.

Ne znam kakva je situacija sa izlaznim opampovima, mogu dosta strujcine da daju, a jos ako je amplituda 3-4V, eto preko polaW

Na ovu preciznost i ekskluzivnost od DAC-a je lampa izlisna, osim ako ne zeli jos 800€ da skuca u doradu koja bi se priblizila folozofiji dac-a, tipa promenljivi ispravljac, promenljiva kontrola katode, VDV trafoe(jedan je 250€) ili neke niklene-permaloj...

A ima vec Zenovu majstoriju od ampa..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Zen Mod reče

 

(jos kad bi Mikum znao kako da napravi I/V konverziju kosher, da cuje kako onda svira; al da ne lajem, ne'm vreme da to pravim)




E lako je sad napraviti I/U konverziju kad ti je Mika napravio cijeli DAC! :curica: :Laie_58::tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...