Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)
pre 24 minuta, asimze reče

@NIXIE "Malo je reći da sam blago iznenađen kvalitetom reprodukcije za sitne novce". Koliko je to? Kupovina Sa jedne ili više adresa?

Vidi, to sam već rekao, najjeftinija varijanta samo USB u nekoj jeftinoj kutiji, bez posebnih napajanja za JLS izađe do 200eur. Za posebna napajanjanja JLS kartice računaj još 80eur, ali bolje zvuči tako. Ako si pratio priču, nabavka je sa mnogo adresa, jednostavno nije kit nego sve juriš sam.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo bre ne zvuči uopšte zastarelo, bajato , from the past kako kaže tema - ali ni praktično.
JLS je na ulazu i cepa sve moguće nove formate - iznad 700khz ne radi - šušti statika...
Znači jedan moderan mali interfejs - da ne kažem da je emulator starih DAC čipova.
JLSound ima na sebi Xilinx XC2C32A-6CPG56C čip - jako kompleksan programabilan čip - mali mikroprocesor

https://www.mouser.in/datasheet/2/903/ds310-2907205.pdf

Ovo nema nijedan bajat uređaj koji je imao PCM63 ili AD1865.

Znači kakav god format da pustim to peva - od mp3 preko flac, filmova do DSD :loleverybody:

Kao takav je spoj modernog i starog zvuka. Nema šta ovde mnogo da se opisuje...Ovo je hajend - ezoterija - tačka. Kakvi bre Toppinzi i kineska roba.:risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, NIXIE reče

Vidi, to sam već rekao, najjeftinija varijanta samo USB u nekoj jeftinoj kutiji, bez posebnih napajanja za JLS izađe do 200eur. Za posebna napajanjanja JLS kartice računaj još 80eur, ali bolje zvuči tako. Ako si pratio priču, nabavka je sa mnogo adresa, jednostavno nije kit nego sve juriš sam.

Pratio sam ja priču od početka samo mi se zavrtjelo u glavi od varijanti, podvarijanti! Sve čestitke za ideju i projekat!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaključak....

- dinamika je savršena
- separacija i stereo efekt je ezoteričan
- nula digitalnog zamora za uši
- samo ugodan zvuk koji zvuči jako analogno 
- nula digitalnih filtera 
- ne postoji delta-sigma DAC koji svira ovako - ni R2R - koji ima filter.
- osmeh na licu koji se ne skida
- zvuči bolje i od fikusovih lampizatora

- mora da se nosi da drugi čuju.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, asimze reče

Pratio sam ja priču od početka samo mi se zavrtjelo u glavi od varijanti, podvarijanti! Sve čestitke za ideju i projekat!

Varijanti ima dosta, priznajem. Meni je to sve jasno, ali u principu kreće se od količine para koja se može potrošiti, izbora čipa i napajanja za njega. AD1862 nismo obrađivali, ali je slično. :boast:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, NIXIE reče

Sve smo pokrili, od 200-1000eur, pa ko šta voli. I ko šta može da nađe, obzirom da je nastašica PCM63 i LT1963/3015. :laugh1:

PCM63 ali K  ima lik prodaje na BIG diy već 10 godina . Za ostale ne garantujem šta prodaju. Pogotovo odlemljene :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ništa ljudi...moram da se zahvalim svima...Prvo pokretaču teme @NIXIE za sve savete i pomaganja i usmeno i pismeno i praktično...Onda @Zen Mod koji mi je dao PCM63P-Y.......onda Miro sa BIG DIY...hvala i @ZZZ na korisnim savetima...onda @Doktor u pa @skrsticu   i onda svima koji su me podržali i koji nisu....ne bi ovo uspeo bez VAS svih....

Šta rade trazijenti ovde je posebna priča - verovatno zbog PSU 2 - odvojenih segmenata i LDO koji pumpaju trazijente kao nenormalni - neverovatno kako mota ovo zvuk i kojom brzinom....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se dodatnog umetničkog dojma tiče....

1658746118188.jpg

Ima još jedan klirit sa zadnje strane - u njemu ću da izbušim jednu ili dve rupe za LED - sa strane - a pozadi neka tamna pozadina  ili farba- kako bi isijavao napred...

pre 2 minuta, Leonardo reče

Hahahaaa! Ma koji sam ja tu faktor, osim da masom doprinesem temi :rofl:.

Ma gde nisi....da nisam imao ovakvu kutiju da me podstrekava ne bi stigao dovde. 

Ja u plastične kutije  i na daske ne stavljam ono što vredi....:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Mikorist said:

Što se dodatnog umetničkog dojma tiče....

 

Ja u plastične kutije  i na daske ne stavljam ono što vredi....:loleverybody:

sdce brat Nixie da te banuje for good

msm, drzi guju u njedrima ....... on te podrzava i sokoli a ti tako

 

da ne pricam o tome da ja sve na daskama pravim, pozderacama

:rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...