Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 3 časa, Mikorist reče

nemojte da se se zavaravate da je DAC sa ovim Blast from Past - sa ovom moderom high-tech napravom. Ovo čudo prima full DSD - ali ga prebacuje  over PCM frames za stare verzije čipova 

Malo staro malo novo, i eto ga. Lepo što će da radi DSD bez potebe za konverzijom, i to je onda kompletna sprava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

I nemojte da se se zavaravate da je DAC sa ovim Blast from Past - sa ovom moderom high-tech napravom. Ovo čudo prima full DSD - ali ga prebacuje  over PCM frames za stare verzije čipova - a podržava (ima emulator) za 

PCM1704, PCM63, PCM61, PCM58, PCM56, AD1862, AD1865, AD1861, AD1860, AD1851, TDA1541 

:Viannen_loungelizard:

IMG_20211120_002330.thumb.jpg.f77b1ff2cf2b065dd72d75db4662efe4.jpg 

:bilder:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Leonardo said:

 

Zocky, je li to AYA sa JLSound nadogradnjom?

O da!  Sad sam se setio početka priče  -   

 

Nisam znao da ima tema o tome, ova forumska administracija je čudo ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 18.6.2022. at 13:17, NIXIE reče

Ovako bi nekako izgledala najjeftinija varijanta za max. 200eur po mojoj proceni. USB kartica se napaja sa PC. Za napajanje daka poteban je trafo 3VA 9+9VAC ili veći. Zatim neka kutija, plastična ili metalna. Poželjno bi bilo da bude malo veća od ove koja je spolja 65x160x160mm i košta 500-600din. Da se više odmakne trafo od elektronike. Od delova još IEC konektor, mrežni prekidač sa lampicom, osigurač i kućište, RCA konektori i nešto malo ožičenja.

20220618_130736_copy_2064x1548.jpg

viber_image_2022-06-19_16-08-51-339.jpg

 

Ja sam puko ko lajsna :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, gluv_i_udaren reče

To, gde mu je i mesto :)

 

Sad staramajka kad zabiberi čorbicu, pa onda kad još malo izludiš i staviš baterije u njega ima da bude prava sprava. To može da se primakne gramofonu ako je sve kako treba



Po svemu viđenom, to može i prešišati neke solidne gramofone. Imam visoko mišljenje o tim čipovima i ako se s vremenom nešto promjenilo u pripremi podataka za DAC i regulacije struje, pa staviti nekakv diskretni izlaz, Sparkos, Lampe ili Fet......Ovo sve mi se sve više sviđa.
Veseli me što se to pravi i jedva čekam gotov primjerak i reakcije!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, Mikorist reče

Onda mi treba kutija od lifta a ne kućište :risitas:

Imaće mesta sa desne strane. Ali to samo ako uzmeš jedan trafo za ovo, posle još jedan za lampe. Ako ideš sa dva trafoa u startu, onda nema mesta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...