Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

6 hours ago, NIXIE said:

Od podešavanja THD za sitne bitove. :D

Podesavanja su za najvaznije bitove MSB i MSB-1 za PCM63 ne za najsitnije.

Za AD1865 isto ali samo za jedan bit i to MSB najvazniji. Pitanje je koliko se to moze podesiti ako je izvor kompjuter sa USB interfejsom gde se softverski smanjuje amplituda u digitalnom domenu? Ali vredi pokusati.

1KHz signal, -60dd digital attenuation, Riv + neko OP Amp pojacavac +60 ili oko 60db pa na slusalice i REW. I to ne nekoj prosecnoj temperaturi, radnoj temperaturi. Mozda spregnuti dac i pot, nemam pojma. U svakom slucaju podesiti na radnoj T pa sacekati da se ohladi i opet proveriti da se vidi kolika je zavisnost od temperature...

 

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

To je neki generalni poredak, samo neće se složiti vlasnici TDA1541. :rtfm:

A TDA1543, mislim da tu postižu dosta dobre rezultate ređanjem gomile tih čipova na sprat, potrebno je i hlađenje neko naravno da ne pocrka.

Evo ga na primer DDDAC sa TDA1543, ima i da se kupi kao kit. Cenu nisam gledao priznajem, nema ni potrebe.

sales_dddac1543_large.jpg

To je isto bio ovde na forumi pre oko 15 godina (nisi bio clan tada). Ima i fotografija pakovanja chipova i hladnjaka.

Ti hladnjaci na fotografio su mali. I to se sigurno pregreva. Znam zato sto sam odavno pravio 16 x TDA1543 neuporedivo veci hladnjaci su potrebni da bi se normalno drzalo rukom pri normalnim sobnim temperaturama u prozracnjo kutiji i preko leta...

Izmenjeno od ZZZ
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, neskor said:

ja imam negde po fiokama taj PMD100 sa nekim adapterom koliko se secam, moram ga potraziti 

Gde nadje majke ti PMD100 u LFPQ44 pakovanju (ako je sa adapterom onda je to smd najverovatnije) nisam to jos video.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nije mi to zanimljivo preterano, samo sam dao kao primer kako izvlače maksimum iz TD1543. Nisam imao prilike ni da čujem tako nešto, pa ne znam ima li vajde od tolikog zezanja sa tom mehanikom.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, ZZZ reče

Podesavanja su za najvaznije bitove MSB i MSB-1 za PCM63 ne za najsitnije.

Za AD1865 isto ali samo za jedan bit i to MSB najvazniji. Pitanje je koliko se to moze podesiti ako je izvor kompjuter sa USB interfejsom gde se softverski smanjuje amplituda u digitalnom domenu? Ali vredi pokusati.

1KHz signal, -60dd digital attenuation, Riv + neko OP Amp pojacavac +60 ili oko 60db pa na slusalice i REW.

 

Meni to zahteva mnogo truda. Mogu da stavim sve to na čip,  vrtim trimer i pratim kako se menja zvuk, ako ništa ne čujem nije ni bitno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, NIXIE said:

Nije mi to zanimljivo preterano, samo sam dao kao primer kako izvlače maksimum iz TD1543. Nisam imao prilike ni da čujem tako nešto, pa ne znam ima li vajde od tolikog zezanja sa tom mehanikom.

Mozda najmuzikalniji dac. Muzicarima se veoma dopada... 16 kom trose oko 1.6A sve se greje i dacovi i napajanje... Ne mora nikakav izlaz Samo Riv i inverter na Data liniji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
×
×
  • Kreiraj novo...