Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

To može da se desi za probu cim stignu sparkosi, ali ovo sam zamislio da spakujem lepo u kutiju, da bude kulturno hifi komponenta, da je trošim godinama :) Ima i neki dodatak za ultracaps za ovu zahebanciju, pa onda kao sebe obradujem dogodine sa tim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, NIXIE said:

Ja mislim na one 12V 2AH za bušilice. Samo zabodeš dva kom u spravu i slušaš na +-12V. Punjače isto imaš. Jedino je pitanje kako naći socket ženski. Može i punjač da se masakrira ako nema posebno da se kupi.

Nije ni loša fora da sprava ima dva socketa za baterije ozgo na kutiji. Da piše “Makita” lol

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

I problem je potrošnja. Ako SS svaki troši po 20mA to je na 12V oko 0,5Ah znači 5 sati slušanja sa baterijama od 2,5Ah pa opet na punjač. Ipak je to A class. Sa AB class OPA imaćeš puno više, možda troše po 5mA, ma ni toliko.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako da ne tu je isto PCM1865 ALI SMD verzija i neka specijalna serija od koje je MW odabrao vecu kolicinu dok je radio u Analog Devices. On kaze posto je ucestvovao u dizajnu tog chipa da je SMD verzija bolja? U svakom slucaju jedan od prvih primera koriscenja tih starijih dac chipova u nos rezimu, Riv, Trafo output itd...

BTW taj model je imao jedan od prvih USB interfejsa mnogo mnogo ranije nego sto su postali kao neki standard.

Kasnije je radio za BD design i uradio za njh slican model dac-a ali bez baterija

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...