Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Osnovna ideja data je uvodu teme, kako jeftino napraviti USB DAC koji kvalitetom zvuka delje ove fabričke slične ili višestruko skuplje. Šta kupiti, kako povezati, napojiti itd.

Dotakli smo se i skupljih verzija, pa nek svako prema svojim mogućnostima odluči, ali ovo prvo je primarno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

dobar deo tog šuma biće filtriran trafoom

Trafoom se samo obsede HF deo. Medjutim Taj HF sum je iz DAC okruzenja i poremeti sve do  srednjeg opsega i dublje. To se jednostavno ne moze filtrirati. Jednostavn ota sinusoida ne bi trebalo tako da izgleda "cupavo", i ti stri dacovi barem prema mojim iskustvima daju mnogo cistiji sinusni signal...

1 hour ago, NIXIE said:

Mereno je na otporu 33k. Frekvencija 1kHz. 

Rece u postu da je mereno sa Riv 300 oma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, shonne said:

Uhhhh, vreme je za jednu cigaru 😁

Te Ian baterije su vec posebni krug pakla za dacs. 🙃 Nisi trebao ovako rano da dajes tu nfo 😛

WWW.AUDIOPHONICS.FR

With the LifePO4 MKII, Ian Canada offers a consistent, high-performance battery power supply that is extremely complete in terms of functionality and modularity. Battery-powered power supplies are particularly suitable for HiFi use.

 

To je tek posebna prica, baterije sa post regulatorima...pozeljno tracking, ako ima simetricnih napona. Od toga u principu nema dostupno boljih izvora pride sa lebdecom masom...za lepezu kombinacija aplikacija.

Sum hemijskih procesa bude potisnut u nihilizam.

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I treba, ja ne mogu da verujem kakvi su to dziberana losi djaci majstora iz 70-ih..

Ladno pogase sada i stabilnu telefoniju, kao nesto rade brljaju, mobilna i internet umru odmah.

Kao samo pola nbgd i zemuna, pa to je samo 200k ljudi!

 

P.S.

Vec zamisljam na sta da se zakaci strimer, na Sebastijana?:character13:

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, ZZZ reče

Trafoom se samo obsede HF deo. Medjutim Taj HF sum je iz DAC okruzenja i poremeti sve do  srednjeg opsega i dublje. To se jednostavno ne moze filtrirati. Jednostavn ota sinusoida ne bi trebalo tako da izgleda "cupavo", i ti stri dacovi barem prema mojim iskustvima daju mnogo cistiji sinusni signal...

Rece u postu da je mereno sa Riv 300 oma.

Da i to je povezano na RCA konektore. Onda sam dodao još 33k. Imam takav činč. To je malo smanjilo napon, nebitno. 300oma paralelno sa 33k.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jutros u’apšena ploča sa DAC-om od @NIXIE i instalirano u sobi pod velikim rizikom da i ja i daske završimo napolju.

DAC_01.thumb.jpg.1d6fa74948e872bc9faad42a93012bdc.jpg

Rizik se isplatio. Bio sam ubeđen da horne ne mogu da idu toliko duboko - slušam stvari koje do sada nisam čuo. Ton E (40 i nešto Herca plovi po sobi), srednji kristalno čisti i neopterećujući, sibilanti mekani i ne paraju uši. Žao mi je što nisam slušao setap sa internim op-ampovima na DAC-u, pa da se može uporediti sa ovim što je @NIXIE iskasapio i odradio i/v konverziju.

Kao što je Nixie rekao, ulaz je 300mV i prolazi kroz pretpojačalo sa 6n6p i pojačanjem od 9 puta. Na izlazu su transformatori sa amorfnim C-jezgrima.

Verovatno ću se posvađati i sa @NIXIE i @skrstic, jer ovo ne ide dalje iz ove kuće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, NIXIE said:

Osnovna ideja data je uvodu teme, kako jeftino napraviti USB DAC koji kvalitetom zvuka delje ove fabričke slične ili višestruko skuplje. Šta kupiti, kako povezati, napojiti itd.

Dotakli smo se i skupljih verzija, pa nek svako prema svojim mogućnostima odluči, ali ovo prvo je primarno.

 

MIslis drugi su to vec sazvakali pa zasto da ne :)

Evo ovde nesto na slicnu temu ali sa cistom sinusoidom i tube izlazom.

WWW.DIYAUDIO.COM

Hey DIYers, Starting a thread to show my PCM56 build, a work-in-progress so certainly possible there will be pitfalls along the way, but it is very close to its prototype, so thought it would be...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, shonne said:

Uhhhh, vreme je za jednu cigaru 😁

Te Ian baterije su vec posebni krug pakla za dacs. 🙃 Nisi trebao ovako rano da dajes tu nfo 😛

WWW.AUDIOPHONICS.FR

With the LifePO4 MKII, Ian Canada offers a consistent, high-performance battery power supply that is extremely complete in terms of functionality and modularity. Battery-powered power supplies are particularly suitable for HiFi use.

 

Moram još jednom da ti se zahvalim za ovo dobro delo, sad mi košnica zuji u glavi i opet nema ništa od spavanja noćas :lupanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...