Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

On 6/9/2022 at 5:58 PM, Zen Mod said:

msls ovako nesto?

:Viannen_loungelizard:

 

 

1.jpg

2.jpg

Dobio je sveeee...prosledice tebi. 

Naravno, dobio je i spisak cd playera gde ima ti chipovi. Negde obicni, negde single negde double crown. Joooj @Zen Mod, da vidis kako ce sad da jure stare cd playere 😁😛🙃

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, NIXIE reče

A pre svega, zamenuo sam 78L05 sa LP 2950 ACZ5,0 iz Vremeplova. I to je testirano i radi bez greške. 

 

Molim te ponesi 1 kom LP2950 kad se budemo videli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 58 minuta, shonne reče

Negde obicni, negde single negde double crown. Joooj @Zen Mod, da vidis kako ce sad da jure stare cd playere 😁😛🙃

Aha...Cd plejer koji ima cip sa dve dve krune 

WWW.EBAY.COM

I want to see your happy face. I want to serve you. However, I learned that there are many people who need Japanese goods all over the world. I earlier, I was a white-collar worker in Japan. I deal mainly with Japanese fashion, audio, and books.

:risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, gluv_i_udaren said:

Pre baterije nego smps

Baterije su izvor suma, a dobar rezonantni SMPS je u rangu preko 200$, sto konstrukciju čini suludom sa finansijskog aspekta

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi me razumeo...Nema DAC čip filter - ponaša se kao UHF prijemnik jako visoke osetljivosti.

Tako mu se i pristupa sa tehničke strane....

Ne sme ništa u blizini da osciluje u krugu od 2 metra. Svaki trafo  mora da bude okovan u mumetal - svaki segment proveren na oscilacije - sve uzemljeno u crnu zemlju :D

 

 

Najbolje da ga zakopam dole ispred zgrade a kabl za slušalicee ide do mog sprata :risitas:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, vladd said:

Baterije su izvor suma, a dobar rezonantni SMPS je u rangu preko 200$, sto konstrukciju čini suludom sa finansijskog aspekta

Ja sam skoro čuo CD prepravljen na LiFePo i kad bih rekao da sam se us*ao kako dobro svira, bio bih vrlo blag. Mislim da je daleko najbolji digitalni izvor koji sam čuo u životu. Ne znam kakvo filtritanje suma ima posle baterija (ni da li ima), znam samo da je pravo dobro svirao.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da Mika malo preteruje jer on u stanu ima puno tih smetnji i loše uzemljenje. Osim toga AD proizvodi puno šuma sam po sebi. To se ne čuje naravno, ali zbog ostale elektronike treba to malo redukovati. To ćemo eksperimentima utvrditi kad budemo imali aktivne primerke. Manje šumova ali ne po cenu kvaliteta zvuka. Biće tu dosta cinculiranja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Ja sam skoro čuo CD prepravljen na LiFePo i kad bih rekao da sam se us*ao kako dobro svira, bio bih vrlo blag. Mislim da je daleko najbolji digitalni izvor koji sam čuo u životu. Ne znam kakvo filtritanje suma ima posle baterija (ni da li ima), znam samo da je pravo dobro svirao.

 

Uhhhh, vreme je za jednu cigaru 😁

Te Ian baterije su vec posebni krug pakla za dacs. 🙃 Nisi trebao ovako rano da dajes tu nfo 😛

WWW.AUDIOPHONICS.FR

With the LifePO4 MKII, Ian Canada offers a consistent, high-performance battery power supply that is extremely complete in terms of functionality and modularity. Battery-powered power supplies are particularly suitable for HiFi use.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

CD prepravljen na LiFePo

Taj tip baterja radi dobro. I nema nekog znacajnog suma. Imaju ovi tipovi kao akumulatori... Koristio sam i NiMh tip i radile su odlicno u preampu.

Jos bolje rade ultra capacitors kada se koriste kao baterije ali se moraju dodati i kola za praznjenje po isklucenju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, NIXIE said:

 

IMG-cf65b8b7b920b5811cf66c561e7fdb09-V.jpg

cini se da ima mnogo HF suma...

Ali kao i obicno nema podataka

- koja je osnovna F i kako je generisano

- Kako je mereno, da li posle Riv ima jos neki modul, buffer preamp ili je mereno direktno OSC sondom sa velikim ulaznim otporom i specificnim kapacitivnostima...

- RMS vrednost je racunski dobijena i prikazana na osciloskopu i nema mnogo smisla prikazivati u tom obliku posto to nije pravi izgled ni amplituda signala, nego naravno P-P. Logicno zbog toga sto je i struja u P-P obliku pa +-1mA je 2mA P-P sto na Riv od 300oma daje 600mV P-P amplitude. Ali onda bi i ovaj sum izgledao 3X "deblji"...

Izmeri REW-om transfer sa fazom i THD i uporedi sa recimo manjom vrednosti Riv od 200 oma da se vidi eventualna razlika. To su svega 4 jasna i kratka merenja...

Sa pojacanjem sledeceg stepena (posle Riv) od 10X tih 600mV P-P ide na 6V P-P sa 0db digitalnog signala to ide na Amp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, shonne said:

Uhhhh, vreme je za jednu cigaru 😁

Te Ian baterije su vec posebni krug pakla za dacs. 🙃 Nisi trebao ovako rano da dajes tu nfo 😛

WWW.AUDIOPHONICS.FR

With the LifePO4 MKII, Ian Canada offers a consistent, high-performance battery power supply that is extremely complete in terms of functionality and modularity. Battery-powered power supplies are particularly suitable for HiFi use.

 

E fala ti k’o bratu, bas sam tako šta tražio 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

@ZZZ nije taj dak više kod mene. Pošto @djmilicic to sad povezuje na lampaški stepen koji ima izlazni trafo, dobar deo tog šuma biće filtriran trafoom.

Mereno je na otporu 33k. Frekvencija 1kHz.  Šuma ima dosta, vidi se i na onim prethodnim merenjima. Isto je i na drugim frekvencijama, samo na visokim nema čiste sinusoide nego su "stepenice".

Na svom primerku ću malo eksperimentisati sa tim. Ako filter loše utiče na zvuk, ostaviću šum. Primarno mi je ono što čujem. Ima tog šuma i na DDDAC samo manje.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...