Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 5 časa, NIXIE reče

Nadam se da ste svesni cene velikog daka sa svim tim napajanjima, JLS i SS3601(2kom.).  Kutiju te veličine već i da ne pominjem.  :D

Mala verzija (Pavouk), zatim samo jedan trafo 6VA 9+9V za AD1865 i JLS napajan sa USB busa u nekoj jetinoj kutiji je oko 200eur.

 

Posto JLS pcb treba za Pavouk jesi li razmatrao koje napajanje bi konkretno moglo da se uradi ?

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesam, nabavio sam u Vremeplovu LM1117 +5V fiksne regulatore, jedan sa većim ladnjakom za JLS ulazni deo (+5V 400mA za XMOS čip)  a drugi sa manjim ladnjakom (+5V 250mA) za JLS izlazni deo, zatim AK4113 pločicu i MUTE sklop. Za oba su predviđeni posebni sekundari 9V 1,4A i 9V1,1A. AD1865 Pavouk PCB napajam sa dva sekundara 9V 400mA.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Mikorist reče

Screen Shot 2022-06-09 at 15.29.57.png

J10 = -5V - postaje -12V

J11 = +5V - postaje +12V

J12 = -5V- postaje -12V

J13 = +5V- postaje +12V

:rasta:

Po ovom njegovom rešenju treba mi jedan ceo PSU2 - samo za analogni izlaz. 2x +12V / -12V

Onda još jedna PSU2 sa +5V/-5V za DAC + PLUS +5V za šiftere i izlaz JLS

I treća pločica Studer900 PSU za XMOS JLS

:smesna:

 

 

Overkil na kub.
Pa to mora da svira dobro sve mu jebem.:risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, NIXIE reče

Jesam, nabavio sam u Vremeplovu LM1117 +5V fiksne regulatore, jedan sa većim ladnjakom za JLS ulazni deo (+5V 400mA za XMOS čip)  a drugi sa manjim ladnjakom (+5V 250mA) za JLS izlazni deo, zatim AK4113 pločicu i MUTE sklop. Za oba su predviđeni posebni sekundari 9V 1,4A i 9V1,1A. AD1865 Pavouk PCB napajam sa dva sekundara 9V 400mA.

 

LM1117 si uzeo TO-220 ?

samo da proverim...

Nego to si spajao ptp pretpostavljam ?

Kad budes imao vremena postavi shemu molim te i gde si trafoe nabavljao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, krca44 reče

 

LM1117 si uzeo TO-220 ?

samo da proverim...

Nego to si spajao ptp pretpostavljam ?

Kad budes imao vremena postavi shemu molim te i gde si trafoe nabavljao.

Da taj. Nisam ništa spajao još, ali ide PTP sigurno. Mislim jednostavno je, RCRC pa regulator pa C. Plus 2kom. 100nF i šotki diode 3A 40V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hifi-forum-tda-1541a-dac-review.29432/

Najgori DAC po ovima. Topping je bolji 25 puta po ovima........

Screen Shot 2022-06-09 at 18.08.34.png

Ispljuvali su i fikusa i mira i pavouka i sve redom ko se usudio da sluša nešto bez filtera.

A samo furaju  ekonomične delta-sigma (D-S) crap sa filterima koji nemaju dušu a dobro se mere.

Ovo je najgori sajt ubedljivo. Pakao od internet mesta.:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego niko da ode da ih pita tamo na tom njihovom mernom forumu - zašto tako brzo menjaju DAC uređaje - jednom godišnje - kao telefon - zašto im tako brzo dosadi ? Zašto nisu zadovoljni ni sa delta-sigma (D-S) uređajima i od 2 soma evra - iako su na vrhu merne liste ? Zašto moraš kupiti onaj od 4 soma pa onda onaj posle od 8 soma pa na kraju od 10 soma ? Zašto onaj ko napravi DAC sa ovim starim čipovima ne prodaje ili retko prodaje DAC? U čemu je fora ???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 3 časa, Mikorist reče

Screen Shot 2022-06-09 at 15.29.57.png

J10 = -5V - postaje -12V

J11 = +5V - postaje +12V

J12 = -5V- postaje -12V

J13 = +5V- postaje +12V

:rasta:

I to je sve povezano na VA konektor +-5V. Tu dovedeš +-10V i skineš samo J1 i J2 pa -+5V dovedeš na AD pinove 1 i 24. Pitao sam se čemu toliki jumperi na dvostranoj štampi, a Miro je ostavio mogućnost da svaki sklop posebno napojiš.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako moje iskustvo išta znači, nakon E-MU 0404 PCI, E-MU1212 PCI i Asus Xonar ST PCI sam nabavio AYA 4 i razlika u zvuku je ogromna, naravno u korist AYA-e. Sad, prateći ovu temu, stalno mi se javlja sumnja da propuštam nešto još bolje. Hvala Bogu, nemam novca, ko zna šta bi se sve izdešavalo.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, Mikorist reče

U čemu je fora ???

Pa to je kvazi naučni forum. Nama to ništa ne znači. Da su merili i slušali ozbiljno, na dobrom sistemu uvek istom, verovatno bi to bilo realno iskustvo njihovo. Ovako, sve se svodi na merenje. Samo nek mi objasne dal je bitno za zvuk da THD+noise bude -140 ili je potrebno barem -160dB.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, LightMatic said:

Ako moje iskustvo išta znači, nakon E-MU 0404 PCI, E-MU1212 PCI i Asus Xonar ST PCI sam nabavio AYA 4 i razlika u zvuku je ogromna, naravno u korist AYA-e. Sad, prateći ovu temu, stalno mi se javlja sumnja da propuštam nešto još bolje. Hvala Bogu, nemam novca, ko zna šta bi se sve izdešavalo.

Jos nisi cuo Aya 5 😁🙃

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...