Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Novi bolji USB kabal na taj  stari PCM čip mislim da ne vredi uzimati.

Prelaz na novu USB katicu je moguć na dva načina, sa vađenjem i bez vađenja. :bad_boys_20: 

Otvaranje daka, zamena USB kartice i povezivanje na I2S interni konektor je bolja ali znatno komplikovanija opcija.

Druga opcija je da se USB kartica ugradi u posebnu malu recimo plastičnu kutijicu sa izvedenim  SPDIF kablom ili samo priključkom BNC ili RCA. To se onda poveže na SPDIF ulaz AYA ili bilo kog drugog daka.

USB kartica može raditi napajana sa PC preko USB priključka ili imati posebno napajanje +5V za nju. Druga opcija svakako zvuči bolje, ali zahteva dodatni rad i trošak.

PS

Evo sličice.

20220524_183158_copy_1238x1651.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, samo koliko me sjećanje služi (slike koje sam gledao kad sam dogovarao kupovinu sa g. Peđom Rogićem), USB kartica je na PCB od moje AYA IV, znači da bi trebalo raditi eksternu verziju, naravno, ako ima smisla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, shonne reče

Ok...moja greska, mislio sam sve vreme Aya 2 😁😂😛

Ne, ne, AYA IV a greška je moja, trebao sam davno napisati verziju. Izvinjavamo se, mnogo se izvinjavamo....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, NIXIE reče

Novi bolji USB kabal na taj  stari PCM čip mislim da ne vredi uzimati.

Prelaz na novu USB katicu je moguć na dva načina, sa vađenjem i bez vađenja. :bad_boys_20: 

Otvaranje daka, zamena USB kartice i povezivanje na I2S interni konektor je bolja ali znatno komplikovanija opcija.

Druga opcija je da se USB kartica ugradi u posebnu malu recimo plastičnu kutijicu sa izvedenim  SPDIF kablom ili samo priključkom BNC ili RCA. To se onda poveže na SPDIF ulaz AYA ili bilo kog drugog daka.

USB kartica može raditi napajana sa PC preko USB priključka ili imati posebno napajanje +5V za nju. Druga opcija svakako zvuči bolje, ali zahteva dodatni rad i trošak.

PS

Evo sličice.

20220524_183158_copy_1238x1651.jpg

Može li se iskoristiti napajanje iz DAC-a, grana koja trenutno napaja postojeću USB?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, NIXIE reče

Ja malo bacih pogled, AYA IV ima XMOS 24bita 384kHz. Znači ništa JL sounds,  samo bolji USB kabl.

Aha, znači džabe vas gnjavim. Nije namjerno :wink2:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Ne pratim razvoj AYA dakova, da Šone nije pomeno ne bih ni znao. Znači prvo proverite šta stvarno imate.:crkavanje:

Ja sam se već pokušao izvinuti a i naveo sam na početku da sam neobrazovan... ne zamjerite...:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, LightMatic reče

PC će dobrano da pričeka. Možda prije ja odapnem papke....:shinymj5:

WWW.SOTM-AUDIO.COM

 

JCAT.EU

The ultimate audiophile USB Audio output card for any PC or miniPC. Amazing sound quality improvement for all USB DACs & USB-DDCs. FREE WORLDWIDE DELIVERY

I tako neka studijska rešenja :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Mikorist reče
WWW.SOTM-AUDIO.COM

 

JCAT.EU

The ultimate audiophile USB Audio output card for any PC or miniPC. Amazing sound quality improvement for all USB DACs & USB-DDCs. FREE WORLDWIDE DELIVERY

I tako neka studijska rešenja :D

Čim rasprodam viškove idem u nabavku, u suprotnom će supruga da me ispali iz topa...:rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   2 članova

×
×
  • Kreiraj novo...