Jump to content

Yamaha M40 vs Sony TAN55es


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Yamaha ima dva  para izlaznih tranzistora i više hladnjaka, Sony jedan par, sad mi se Yamaha možda malo više sviđa.

Najbolje je da se to prvo čuje ako je ikako moguće.

Ni jedno nije nešto preterano zahtevno za refresh. To je rezervisano za integrisana pojačala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Mikorist reče

Ovi likovi su u Bugarskoj ...Stiže za 3 dana u Srbiju roba

Biti oprezan, niska je cena suviše za original Ničikone i Elna ko što kažu. Ima možda više varijanti tog pojačala. Znači popis se napravi pa u nabavku. Netačna je tvrdnja na sajtu da elektroliti traju 1000-2000 sati i da posle toga kreću da gube performanse. To zavisi od radnog napona, temperature i još ponečega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, NIXIE said:

Netačna je tvrdnja na sajtu da elektroliti traju 1000-2000 sati i da posle toga kreću da gube performanse

Zapravo je tacna tvrdnja, ali vazi za nazivnu temperaturu, 1000-2000(vrlo retko do 10k za komercijalu) sati ali na 105C recimo, ako je na nizim, to se znacajno produzava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:D

Zapravo im je tehnicki posten fazon, sto bi inace pisali 85 ili 105C, za nase audio potrebe, ili 125, 150 ili 175 i vece temperature, za neke druge situacije.

Pa onda daju karakteristike i rok trajanja za navedenu temperaturu i napon, a ponekad i MTBF krive pri radu na nizim temperaturama i naponima. Vrlo cesto je i desetostruko duze vreme. Pa se korisnik uklopi u zelje i potrebe.

 

Kod ovih pojacala su kondovi manji problem, koliko stari japanski 2S tranzistori. SONY je mehanicki slozenije uradjen, dok je Yamaha nesto svidljivija vise u elektronskom delu.

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tesko je uskladiti probu tih starih uredjaja....ako nisu osvezeni...ne zna se sta ce iz njih izaci.

Zbog nekog dela koji je u stanju izumiranja,pojacalo ce mozda zvucati kao kanta...sa promenjenim delom mozda zapeva kao slavuj.

Sa novim uredjajima je jasnija slika...vidi se sinergija...ili ne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je tačno, ali ako je dobro, sviraće prihvatljivo i sa starim kondenzatorima. Ako ne valja ništa tako kakvo je, neće ga spasti osvežavanje. Za integrisana pojačala je malo veći problem, jer ima ulazni deo sa gomilom delova, preklopnika, sprežnih kondenzatora itd. Kod pojačalo snage svega toga nema, zato mislim da nije baš isto. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istine radi, moram da dodam par stvari, ne negirajuci nista od gore navedenog. 
Nichicon Muse i Fine Gold kupljeni kod domaceg prodavca su nabavljeni od Digi-Key i Mousera. Jeftiniji su od pomenutih bugarskih ali mi bugarski, na oko izgledaju isto.

U vezi Cika-Brkine preporuke za Samwhu (Samua) bih isto dodao da se radi o standardno dobrim kondenzatorima neupitnog kvaliteta po cenama slicnim i nizim od drugih brendova proizvedenim u juznoj Koreji, ako je to nekome bitno.

Na kraju za, sve tipove elektrolita postoje datasheetovi i kada se udje u njih vidi se da proizvodjaci daju podatak da su nakon najcesce 2000 sati rada na nazivnom naponu i maksimalnoj deklarisanoj temperaturi (105) karakteristike nepromenjene. To nam govori da je radni vek kondenzatora, na manjim naponima i temperaturama kakve vladaju u uredjaju, dosta duzi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, NIXIE said:

To je tačno, ali ako je dobro, sviraće prihvatljivo i sa starim kondenzatorima. Ako ne valja ništa tako kakvo je, neće ga spasti osvežavanje. Za integrisana pojačala je malo veći problem, jer ima ulazni deo sa gomilom delova, preklopnika, sprežnih kondenzatora itd. Kod pojačalo snage svega toga nema, zato mislim da nije baš isto. 

ne bih se bas slozio...imao sam kuci kod sebe pre jedno 7-8 godina drugarev quad 34/306,i prosle godine sam ga taknuo ponovo posto mi je trebao stop-and-go,kad sam prodao Copland 401...pre 7-8 godina je svirao ko bombona,prosle godine da ne kazem ko go q.......,stajao je kod mene van upotrebe jedno 2-2,5 godine,u ormanu,na parkiralistu,na drugarevu molbu,jer nije imao gde da lageruje sprave,posto su prodali kucu...uradjen je refresh sa DADA kitovima za 34/306,i svira ko atomska bomba,ponovo...pitanja:

-da sam i dalje koristio,mozda ne bi svirao nakon 2-2,5 stajanja godine ko kurton ?

-da je neko poslusao to prije refresha,da li bi ga iko kupio ?...moj odgovor na ovo pitanje,je NE,ne bih ga uzeo u nikakvo razmatranje..

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, paja959 reče

-da sam i dalje koristio,mozda ne bi svirao nakon 2-2,5 stajanja godine ko kurton ?

Mislim da bi bolje svirao, mada 2-3 godine nije dovoljno da propadnu kondenzatori.

SonyTAN15F je pristojno svirao i bez refresh, 40god stari kondenzatori. Dosta bolje nakon refreša i zamene kompletnog ožičenja, ali nije bio kanta u originalnoim stanju. Mislim da dosta zavisi od toga koji su kondenzatori unutra, koliko je staro i da li je stajalo bez upotrebe u nekom dužem periodu, 5-6godina.

Imam Marantz naki stari tuner, stoji 15god u ormanu, ne smem sad ni da ga upalim. :rasta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, paja959 reče

pitanja:

-da sam i dalje koristio,mozda ne bi svirao nakon 2-2,5 stajanja godine ko kurton ?



Zanimljivo pitanje! I mene zanimaju mišljenja. :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...