Jump to content

K: ecc88


aaa zmaju!

Preporučeni Komentari

za cega ti to treba?

u kom aranzmanu ce dqa bude?

msm, znas da su ECC88 i PCC88 identicne u svemu, sem u k-kama grejanja, a i to je dovoljno blozu za prakticne svrhe, kako sam naveo malopre

ono sto ja - kad je ihaj pristup - stavim LM 317CCS za svaku ceve, pa podesim na tacan napon ili struju , vec sta izaberem

kad nije ihaj, onda 6V3ac radi posao 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Zen Mod said:

 

da mi se svidja sto je grejanje na potencijalu mase, bas mi se i ne svidja

 

Ni meni se to ne svidja jer je za PCC (ECC)88 apsolutni max.dozvoljeni napon izmedju elektroda grejanja i katoda samo 50V , a cini mi se da u tom sklopu kod zadnje polovine ECC88 koja je vezana kao Katode Follower taj napon je mozda i mnogo veci .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma uzmu se 6N23P (Voskhod preferiram) i ništa se ne menja, toga barem ima po ebaj.

Doduše, većina je iz Ukrajine, nešto ne bih sad od njih uzimo. :dubbio:

Evo ovo mi deluje lepo.

WWW.EBAY.COM

PRICE IS FOR 1 x MATCHED PAIR OF 6N23P 6H23П VOSKHOD PLANT TUBES FROM 1982. 6N23P is a double triode which was designed to function as a wide-band amplifier and low-noise HF mixer in low-power amplifier and pulse oscillator circuits of electronics devices.

 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima Rumuna na ebay-u koji takodje prodaju ruske cevi, kondove i drugo.

Par puta sam pazario kod Valtek_2005 prodavca, vidi sta ima, pod uslovom da ne nadjes u lokalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, NIXIE said:

Ma uzmu se 6N23P (Voskhod preferiram) i ništa se ne menja, toga barem ima po ebaj.

Doduše, većina je iz Ukrajine, nešto ne bih sad od njih uzimo. :dubbio:

Evo ovo mi deluje lepo.

WWW.EBAY.COM

PRICE IS FOR 1 x MATCHED PAIR OF 6N23P 6H23П VOSKHOD PLANT TUBES FROM 1982. 6N23P is a double triode which was designed to function as a wide-band amplifier and low-noise HF mixer in low-power amplifier and pulse oscillator circuits of electronics devices.

 

a siping ?

ja sam kupovao kod Ivaila obicne 7e, a -EV 10e komad.

ali, trgovac je to, kad uzmes 10 i vise ... druga cena, naravno.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam izimao pre iz Ukrajine mnogo povoljnije testirane i uparene lampe, i stvarno su dobre (obične 6N23P Voskhod, nisu EV). Sad se ne bih usudio, ipak je tamo frka. Poštarina iz Ukrajine , Češke i Bugarske je oko 8eur obična pošta, i brzo je stizalo 7-10dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...