Jump to content

SPDIF to I2S pa na DAC


NIXIE

Preporučeni Komentari

Jel možda neko probao ovakvu pločicu?

Suština je što osim dipleja ima: 2 x SPDIF ulaz, 1x Optički ulaz i 1x I2S ulaz. Na I2S ulaz dolazi signal sa JLsounds I2S over USB pločice. Onda sve to zajedno sa I2S izlaza ide u bilo koji DAC koji ima I2S ulaz.

Ako uzmem ovo, ne moram da pravim switch za I2S (recimo sa 74HC224) niti da kupujem posebnu pločicu SPDIF/I2S, a imam i displej da bude šareno. :D

WWW.EBAY.COM

They have better compatibility than WM8805. AK4118 has DIR transmission and I2S input options than AK4113. AK4113 is an ideal choice only for receiving. This board uses AK4113 chip. AK4113 Chip Digital Receiver Board + LCD1602 Screen SPDIF Optical/Coaxial/I2S Input To I2S Output.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Pozdrav, da li si nabavio i probao ovu karticu? Ja je posedujem samo nisam isprobao jos posto usb2.0 risiver i dac koji sam uzeo zajedno sa tom karticom ne mogu da pokrenem. Dok ne utvrdim koji od te dve komponente ne radi kako treba ne mogu sve da povezem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nabavio koliko znam ja i @djmilicic, isprobano sve i radi. Na I2S ulaz smo vezali I2S izlaz JLS I2S over USB kartice, a koaksijalni i optički ulazi isto rade savršeno sa DVD plejerima i CD plejerima. Proban je i SPDIF izlaz JLS kartice na SPDIF ulaz AK4113 i to isto radi bez greške. Tako da ne znam koji je problem kod tebe, u ovoj kartici ili u tim drugim sklopovima. Napajanje AK4113 kartice je +5V 50mA.

Napiši malo opširnije šta si nabavio. USB na I2S kartice koje prave Kinezi, razne kopije Amanero i drugih kartica često ne rade pod Win jer nemaju dobre drivere. Na Linux i MAC bi trebalo da rade. Hteo sam da kupim za probu neku jeftinu pa odustao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupio sam isti spdif-coax-i2s selektor sa ak4113, usb2 na i2s sa cm6631a i dac sa ti5102. Sve 3 komponente sa ebaya. Posto je napajanje u pripremi jedino sam uzeo da testiram usb risiver i dac. Povezao ali nema zvuka. Probao da ustanovim sa hantek usb osciloskopom, povezao bck, lrck i data obelezene na obe ploce. Pustio 16bit/44khz signal. Bck je dobar, ali za lrck sam dobio los cetvrtasti signal iz usb risivera, frekvencije 5.75mhz. Nisam siguran da li hantek dobro radi, nisam imao pravilan test signal od vise mhz da isprobam valjanost osciloskopa, tako da rezultati mozda ne govore nista. Trazio sam na forumu od novosadjana pomoc ali jos mi se niko nije javio. Posto risiver dobija 5v preko usb, mogao sam lako da povezem i dac. Da bih uradio testiranje selektora i dac-a treba da pripremim napajanje. Ako tada opticki signal prodje dobro i prosvira dac znacu da je usb risiver problematican, ili ako ni to ne uspe onda cu imati jednacinu sa 3 nepoznate i bez valjanog osciloskopa necu moci da skontam sta nije u redu. Nisam toliko iskusan da bih mogao da zakljucim sta nije u redu do sada niti imam jos neku ideju kako bez osciloskopa resiti slucaj. Trenutno sumnjam u usb risiver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uspeo sam da testiram selektor i dac. Radi. Testirao sam i signal iz usb plocice na osciloskopu. Lrck je dobar, bck nije dovoljno pravilan. A sck je uzasan iako se ne koristi. Ode 30 dolara u smece. Plocica selektora je ista ali display je manji sa ostrijom slikom. Inace, svidja mi se kako si ti sklopio svoj uredjaj.

Ja cu polagano dalje sve da sklapam unutar kucista cd plejera. Ima dosta da se jos odradi da ne izgleda kao teski budz :).

IMG_20230123_210355.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači rade ti SPDIF risiver sa AK4113 i DAC, samo USB ne radi. Uzeo si Oled mali displej, taj je lepši ali sitan za nas starije.

Onda kupi JLS USB/I2S karticu, i onako je samo malo skuplja od tih Kineskih.

Naglasi samo da ide običnom poštom sa tracking za Srbiju. Čovek se zove Lyben.

I na kraju, dodaj Miro ili Pavouk AD1865 sigurno je bolje od tog daka. Ne moraju biti ni skupa napajanja, super radi i Miro AD1865 sa LM1117T 5.0.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na preporukama. Inace nesto mi nije dalo mira pa sam prikacio i usb risiver na ak4113. Povezao sa PC, pusti u foobar spremne flac-ove, kada ono krene da svira USB. Radost je kratko trajala, skontao sam da sam pustio 24b muziku. Cim sam presao na 16bita, zacutao. Probao jos nekoliko, ali samo 24b. Kada sam prvi put spojio usb i dac onako nabrzinu, pa potom radio merenja, pustao sam 16bit. Zato je bila tisina i los signal. Baksuz. Bas ne kontam zasto tako polovicno radi.
Sto se tice kvaliteta DAC-a, jasno mi je kakav kvalitet mogu ocekivati. Imam i XMOS+AK4490HQ i sklapam pojacavac za slusalice - to cu koristiti za slusanje muzike. A ovaj je samo zarad zanimacije. Da dodam digitalni deo analognom pojacalu. Igranje :).
Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa namesti u Foobar-u da sva muzika izlazi kao 24 bitna ako tako radi hardware - to je moglo ranije da se uradi bez problema i cak su neki preporucivali da Foobar tako radi.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Na kraju jos ispade da mogu da iskoristim usb risiver posto na spdif izlazu sve radi. Ostaje mi na digitalnom selektoru slobodan i2s. Mogao bih bluetooth da nakacim.

Ako neko ima neki kineski link za bluetooth na i2s sa dodatnom antenom, please share. Hvala unapred.

Izmenjeno od _fly_
korekcija teksta
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for PA213 Bluetooth 5.0 CSR8675 Module Bluetooth Audio Module I2S / SPDIF Output at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for Coaxial Small Wifi ZigBee Antenna Aerial 2.4G 2dbi Professional Bluetooth module at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нисам баш у току докле су напредовали, капирам да када причате BT рисиверима и даље се искључиво користе за компримоване формате..

Јебо напредак које те враћа једно четврт века уназад..

Видим китајци се убише да их гурну у сваки конвертер, од најефтинијег до најскупљег, скапирали да већина слуша музику са јутуба па је практично исти клинац како..

 

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valja počuti nešto od krštenih slušalica pre nego se otpiše plavi zub kao prenos... ...ima tu standarda i standarda, aptX i aptx HD već rade još kako dobro ako hardver ume da ih upotrebi.

Penzionisao sam Fiio X3 II zbog slušalica Sony WH-CH700N. A birao sam ih onomad u onozemstvu, proveo dva popodneva po radnjama i probavao bežične slušalice do nekih 400e. Ima boljih ali ni za blizu novce koje sam dao, ove su mi legle. Koristim ih uglavnom u pokretu, ambijentalna buka i to, i sve mi jedno tad jal mp3 ili bolje, podešen max kvalitet na Deezer i peglaj. Nego u gluvo doba umem da malo poslušam i onako za svoju dušu dok se izležavam, pa i neki flac sa fona. Radi to još kako dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam zašto bluetooth nije losless. Dal su razlozi tehnički ili ima neki drugi razlog, nisam nešto proučavao. Kod sestre radi dobro moj risiver, bolje od do sada korišćenog SMSL B1. Bolji je dak unutra, a i noviji je BT5.0 vs BT4.2.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
On 25. 2. 2023. at 22:57, NIXIE reče

PA213 Bluetooth 5.0 CSR8675 Module Bluetooth Audio Module I2S / SPDIF

@NIXIE

Nisam jos narucio. Primetio sam drugacije izvode za i2s. Kako da povezem sa bluetooth-a WS, SCK, DATA i2s ako mi treba BCK, LRCK, DATA na dac-u?

Izmenjeno od _fly_
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...