Jump to content

* (Mal)tretiranje audio uređaja od strane audiofila koji srafove, buksne i drugo zavrcu kao sivonje.


NIXIE

Preporučeni Komentari

6 hours ago, asimze said:

Možete vi doktorirati na metalurške teme to su zablude gospodo. Postoje maze, ja imam pri ruci grafitnu mast i to tako rješavam. Ja imam peč za etažno grijanje, tu negdje oko Rume, idioti to nisu uradilu i zamalo ostao bez peči. Imaju neke novije, crvenkaste, pitajte autonehaničare i tako rjesite problem. Leonardo ti si kriv za sve!!!

Davno je USAF izbacio grafitnu mast iz odrzavanja posto je privlacila vlagu i pravila cirkus po legurama aluminijuma. Otada je molibden disulfid zamena, skuplja ali bezbednija.

Ovde bi mogla da se koristi neka od "anti-seize" masti-pasti, tipa aluminijumska, bakar nije za preporuku da se ne gricka sa Al.

 

Za ovakve oblajze sam brusio ravan srafciger da upadne u jedan kanal, malo dokucka da se na mekanom srafu malo jace utisne, i nakon toga ziva sila...

Busenje samo ako se ima dovoljno dobar i cvrst alat  za odvijanje zalomljenih navoja...

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, vladd reče

Za ovakve oblajze sam brusio ravan srafciger da upadne u jedan kanal, malo dokucka da se na mekanom srafu malo jace utisne, i nakon toga ziva sila...

To, malo ulja, a prvo kirner i čekić 200g. :grino:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bila mi frka zbog kutije. Lepi se konus na konus, a mekan šaraf, verovatno cink. Tako je glatko urađen konus na poklopcu, da ako malo jače zategneš, jako teško se odvrće. Da ne poveruješ. A krst na šrafu kreće da se kida oma, toliko je kilav. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Vix reče

E, a ovakve teme nema nigde, niti ce biti! :buehehe:



Niti ovakve teme, niti ovakvog voruma, niti ovakve ekipe! 
Jednostavno moraš voljeti ovo mjesto! :D 
Uvrnutiji smo od stanovnika Cicely-a na Aljasci. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...