Jump to content

* (Mal)tretiranje audio uređaja od strane audiofila koji srafove, buksne i drugo zavrcu kao sivonje.


NIXIE

Preporučeni Komentari

Možete vi doktorirati na metalurške teme to su zablude gospodo. Postoje maze, ja imam pri ruci grafitnu mast i to tako rješavam. Ja imam peč za etažno grijanje, tu negdje oko Rume, idioti to nisu uradilu i zamalo ostao bez peči. Imaju neke novije, crvenkaste, pitajte autonehaničare i tako rjesite problem. Leonardo ti si kriv za sve!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Jesam, kriv sam.    Nije Dragon za Muad'Diba.  :msn-rofl:

Osnovni preduslov za  nekvarenje glave vijaka je korišćenje odgovarajućeg i ispravnog odvijača (ili odvrtača, ko kako voli), kao i adekvatne sile zavijanja i odvijanja (što smo već utvrdili). Trenutno dostupni vijci na našem tržištu su sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta. Dovoljno su i meki i tvrdi za razumnu upotrebu. Na Mikinom aka Muad'Dib kućištu su upotrebljeni inoks inbus vijci M4 sa konusnom glavom. Mika je te vijke zamenio nekim krstastim, da bi brže odvijao i zavijao (kako sam kaže), i mnogobrojnim odvijanjima i zavijanjima uz upotrebu prekomerne sile uspeo je da napravi šta je napravljeno. Čiča miča i ....

Ovi vijci oblaznutih krstića se mogu relativno lako izvaditi ali se mora biti malo pažljiviji i oprezniji da ne dože do oštećenja ploča kutije. Nixie nalij u oblaznutu glavu malo rastopljenog kalaja i utisni vrh krstastog odvijača. Kad stegne istovremeno pritisni odvijač aksijalno i čvrsto pokušaj da odvijaš. Mora da se pokrene, bey proklizavanja.  

Sva druga priča je dobra za zabavu i ubijanje vremena, što nam vrlo ide od ruke.   :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Leonardo said:

Trenutno dostupni vijci na našem tržištu su sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta.

Apropo kvaliteta vijaka... ...prešao sam na kupovinu u Okovu. Kvalitet i završna obrada 3 klase iznad ovih po šrafovskim radnjama kojima sam i sam uspevao da deformišem glavu bez mnogo muke. Platim malo više i uz kvalitetan odvijač traje zauvek i izgleda besprekorno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Leonardo reče

 

Jesam, kriv sam.    Nije Dragon za Muad'Diba.  :msn-rofl:

Osnovni preduslov za  nekvarenje glave vijaka je korišćenje odgovarajućeg i ispravnog odvijača (ili odvrtača, ko kako voli), kao i adekvatne sile zavijanja i odvijanja (što smo već utvrdili). Trenutno dostupni vijci na našem tržištu su sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta. Dovoljno su i meki i tvrdi za razumnu upotrebu. Na Mikinom aka Muad'Dib kućištu su upotrebljeni inoks inbus vijci M4 sa konusnom glavom. Mika je te vijke zamenio nekim krstastim, da bi brže odvijao i zavijao (kako sam kaže), i mnogobrojnim odvijanjima i zavijanjima uz upotrebu prekomerne sile uspeo je da napravi šta je napravljeno. Čiča miča i ....

Ovi vijci oblaznutih krstića se mogu relativno lako izvaditi ali se mora biti malo pažljiviji i oprezniji da ne dože do oštećenja ploča kutije. Nixie nalij u oblaznutu glavu malo rastopljenog kalaja i utisni vrh krstastog odvijača. Kad stegne istovremeno pritisni odvijač aksijalno i čvrsto pokušaj da odvijaš. Mora da se pokrene, bey proklizavanja.  

Sva druga priča je dobra za zabavu i ubijanje vremena, što nam vrlo ide od ruke.   :oke:

Ne se ljutiti! Jeste da smo malo mahalali, niko nije idealan, ali smo naučili i par vrlo dobrih stvari. A ovi voajeri što plješču iz prikrajka neka tamo i ostanu. Mi krojimo istoriju, zar ne Miko!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je lako kad sebi pravis - sto pogresis, to ce i da ispravis, pa valjda neces ponoviti gresku ( vise od 2 puta)

drugo je kad pravis za drugoga, onda je svaki sraf bitan za razmotriti

 

ene moj T-Bed za primer - sve je namerno ofrlje ili bar nenajbolje

al zato M3 srafsovi+matice za stezanje mosfets na hladnjak - striktno garantovano 8.8 kvaliteta ili u najgorem slucaju prohromski (oni nisu 8.8 ali sigurno nisu napravljeni od pocinkovane zice), pa stezanje sa moment surafciger

 

kog su zmije ujedale, taj se i gustera boji ..... pa mu cizme postanu navika

 

moral of the story - mikumov sraf - kirner u sredinu krstastog utora, udariti cekickom od 200gr, jednom ostro

ce se lako desi da to da dovoljno deformacije da ukloni ugnjecenje

msm, ono, svi putevi vode u Rim

moz i Nixie da ga stavi na kuglagere jedno po godine, odvrnuce se i sam od dosade

:smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...