Jump to content

* (Mal)tretiranje audio uređaja od strane audiofila koji srafove, buksne i drugo zavrcu kao sivonje.


NIXIE

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)

Ma dođi slobodno, da predupredimo veću kataklizmu.

Uzgred, mali savet za sve koji se igraju ovakvim i sličnim "igračkama". Ljudi, audio uređaji nisu glave dizel motora pa da se kiloključem zatežu do smrti.

Dovoljno je priviti vijke dok se ne spoji bez zazora, a da se po potrebi lako može odviti. Ovo naročito važi za sve one koji u ranom detinjstvu nisu dovoljno skalamerija rasklapali i ponovo sklapali, i nisu izživeli potrebu da na dnevnoj bazi nešto moraju da razmontiraju, odšrafljuju i potom krvnički u besu zašrafljuju.

Ako već to moraju poželjno je nabaviti kvalitetne i odgovarajuće alate i da iste inteligentno upotrebljavaju.       :wink2:

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 14 minuta, Leonardo reče

a da se po potrebi lako može odviti

Nije predviđeno da se otvara više. Kad završim stavljam nitne. :laugh1:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Muad'Dib reče

Čak sam  podmazao sam vijke pre zavrtanja. Anešto se ne sećam da je toliko oblajznulo :buehehe: 



Valjda ih nisi podmazao sa temeljnom bojom! :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ne znam kako, ali kao da su zavareni. Dva komada napred. Materijal glave je toliko mekan, da se može utisnuti vrh šrafcigera, tako da sam odustao. Velika je šansa da nešto ogrebem, neću da bušim nemam stalak, a iz ruke je rizično.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo male defektaže. Nije vijak mekan nego je, kako je @Leonardo već napisao, neko istripovao da je to brezon na točku od TAM110 i to onaj koji se prvi steže :D

Dakle, prilikom preterenog momenta stezanja navoj u aluminijumu se deformisao, iz trouglastog prešao je u kosi oblik i tu nema ni Bože pomozi bez znanja i adekvatnog alata. Ima još jedna mogućnost, a to je da ako je vijak kojim slučajem INOX onda se i njemu deslio isto kao i aluminijumskom navoju.

 

Savet, odneti Leu da sredi jer verovatno mu to neće biti ni prvi a ni poslednji put da vari trnje iz znate već čega :D:D:D 

Eto tako :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Nema ništa od tog ulja, stvar je mehaničke deformacije mada bih iskreno voleo da nije tako. 

Zbog tih gluposti sam ja ubacio čelične umetke u aluminijum sa M4 navojem. U opšte ne želim da razmišljam da li stežem brezon na TAMu ili šrafče na Schaffhausenu :D

Izmenjeno od Beli_Ninja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

 

To je onaj Miko nešto mrsio pre nego što je došlo u čelične ruke Muad'Diba. Muad'Dib uvija i odvija šarafe "Glasom Smrti". Tu nema pomoći.

Manje sile, manje sile,manje sile...

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...