Jump to content

Ortofon 2M Bronze vs 2M Black


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

31 minutes ago, paja959 said:

escape road nek bude sa moje strane,da je taj DS snimak inace ceo gurnut nekako nesretno,previse u gornji spektar...

Pa to, uopste nije pogodno za poredjenje, Knopflerova pratnja vise zvuci kao sum i smetnja...dinamika bas losa. 

Za 2M seriju neki komad klasike je bolje merilo za isticanje razlika, pogotovo kod preciznijih vrhova bronze i black.

Ali i dalje ostaje trilema da li precizan vrh moze da se istakne i zasvetli na raubovanoj ploci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:

Ali i dalje ostaje trilema da li precizan vrh moze da se istakne i zasvetli na raubovanoj ploci.

moze,samo ne Shibata profil....Micro Ridge (SAS) vec da,ako grebanje nije dubinsko....ne znam samo kako stoji autorizacija prava na MR profil,jedno vreme ih je Benz upotrebljavao,ali u ogranicenim kolicinama...

WWW.JICO-STYLUS.COM

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

 

Ali i dalje ostaje trilema da li precizan vrh moze da se istakne i zasvetli na raubovanoj ploci.

I upravo tu je moja prednost. Kako nemam nameru da (ponovo) sakupljam hiljade ploca...ovih stotinak komada ce biti(ili je vec) probrano kao M,M-,VG+.

Imam desetak japanskih izdanja iz sesdesetih i sedamdesetih godina koja kao da nisu slusana. Imam prva izdanja (americka i engleska) takodje u savrsenom stanju. Imam nova reizdanja koja su,po difoltu,nova. To ce biti moja zaostavstina...da sve ploce budu 1. M,M-,VG+ i 2. izdavacka kuca mora biti audiofilska.

Da li sada Black moze da zasija?

One ploce koje ne zadovoljavaju ove kriterijume,necu kupovati,a ako zelim da imam te naslove, bice na cd-ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Aoxomoxoa said:

I upravo tu je moja prednost. Kako nemam nameru da (ponovo) sakupljam hiljade ploca...ovih stotinak komada ce biti(ili je vec) probrano kao M,M-,VG+.

Imam desetak japanskih izdanja iz sesdesetih i sedamdesetih godina koja kao da nisu slusana. Imam prva izdanja (americka i engleska) takodje u savrsenom stanju. Imam nova reizdanja koja su,po difoltu,nova. To ce biti moja zaostavstina...da sve ploce budu 1. M,M-,VG+ i 2. izdavacka kuca mora biti audiofilska.

Da li sada Black moze da zasija?

One ploce koje ne zadovoljavaju ove kriterijume,necu kupovati,a ako zelim da imam te naslove, bice na cd-ima.

da li ce Black da zasija,ce se saznati jedino ako je doneses na slusanje u svoj sistem,i sve pogledas kroz kontekst zvuka kompletnog sistema....ako pogledas onaj drugi YT video sto je @Kuja okacio (AT440m vs Black vs Bronze) na tom Black svira prividno najbolje,ostale 2 sviraju tupo...moze se desiti ako je zvuk celog sistema na toplijoj/tamnijoj strani,da Black bude melem za sistem,uz to unosis u sistem i cevni phono,2 nove komponente u isto vreme,moze se desiti da dodje do nekog ispravljanja krive Drine,sasvim neplanirano...tu Black su dubiozno elaborilali svojevremeno na Steve Hoffman forumu pre jedno 7-8 godina,trebalo bi izbunariti tu temu,ali ako se dobro secam islo se na kombinaciju 27KOhma,umesto standardnih 47KOhma i neku cudno kapacititvno opterecenje....

sretno;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo, za razliku od bodi i slusaj, pa se malo kasnije mršti i traži novo. :character13:

Kapacitet preko 400pF, a opterecenje upola od preporucenog. Peglali su neku grbu na 10kHz koliko me sećanje opslužuje.

Trebalo bi samo dodati iglu, u prvoj iteraciji, pa se poigrati sa loadom, teretom, smanjiti na 27k pa probati i videti šta najviše prija. Kada već postoji dobar utsak sa takvih proba.

Lampa na MM je za posebnu diskusiju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislio sam probati Korato phono sa Bronze glavom.

Mozda ukroti te visoke tonove koji ti deluju nesofisticirano, a mozda se samo bolje uklopi u sistem.

Pa ako potom izvagati da li ici na Black.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

Mislio sam probati Korato phono sa Bronze glavom.

Mozda ukroti te visoke tonove koji ti deluju nesofisticirano, a mozda se samo bolje uklopi u sistem.

Pa ako potom izvagati da li ici na Black.

Citao sam dosta na stranim forumima o ovoj temi...da sada ne postujem...ali parafraziracu:

1. Black je bolja od Bronze...dublji basovi,meksi visoki

2. Sa boljim phono preampom,sa Bronzom...zvuk priblizan Black

Tako da mi ostaju te dve opcije definitivno...phono preamp je lakse pozajmiti,pa cu prvo probati tu kombinaciju.

P.S. Ako drugi phono preamp opravda ocekivanja,plasim se da svrab ne postane nepodnosljiv,pa da dodam i Black...evo trcim da uplatim LOTO,za svaki slucaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, Aoxomoxoa reče

Citao sam dosta na stranim forumima o ovoj temi...da sada ne postujem...ali parafraziracu:

1. Black je bolja od Bronze...dublji basovi,meksi visoki

2. Sa boljim phono preampom,sa Bronzom...zvuk priblizan Black

Tako da mi ostaju te dve opcije definitivno...phono preamp je lakse pozajmiti,pa cu prvo probati tu kombinaciju.

P.S. Ako drugi phono preamp opravda ocekivanja,plasim se da svrab ne postane nepodnosljiv,pa da dodam i Black...evo trcim da uplatim LOTO,za svaki slucaj.



Nikad kraja tome.
Sa boljim phono pre ćeš imati veći potencijal, i odmah bolji zvuk. Onda ćeš "morati" napraviti ravnotežu i nabaviti bolju zvučnicu, pa će te kopkati hoće li bolja zvučnica dati još više sa boljim Phonom.....

Kao kad za ručak imam špagete bolonjeze....
Ostalo mi malo umaka, pa da dodam špageta...onda mi ima previše špageta, pa dodam umaka...onda opet fali tjestenine.....na kraju sam smažem paket Barile i pola lonca umaka, pažljivo se u polupognutom stanju odvučem do kauča kao prebiti mačor i otpuhujem do predvečer - kad idem opet vidjeti je li ostalo išta umaka jer sad opet mogu disati, pa da to popravim. :rofl: 

Blago onom tko zna sebi reći "Ne"! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, paja959 said:

tu Black su dubiozno elaborilali svojevremeno na Steve Hoffman forumu pre jedno 7-8 godina,trebalo bi izbunariti tu temu,ali ako se dobro secam islo se na kombinaciju 27KOhma,umesto standardnih 47KOhma i neku cudno kapacititvno opterecenje....

Ovo je ta diskusija:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/ortofon-2m-black-frequency-response-charts.312499/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao sto rekoh, za specijalne ploce, spec tretman, mada bi i solidna MC odradila jos bolji posao cuvanja preciznih tragova.

Quote

23 Νοεμβρίου 2018, Harvest – SHVL 777, LP, 33⅓ RPM, Remastered, Limited Edition, Purple Vinyl, 180 Gram, Newly Remastered from the Original Analogue Tapes and cut to vinyl at Half Speed at Abbey Road Studios. Remastered By – Andy Pearce, Matt Wortham

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo se slusa(o) Korato phono preamp...na pozajmicu.

Iako nisam ocekivao da to bude noc/dan...Rega ostaje u sistemu.Razlike jedva cujne...ne vrede dodatnog novca.

Da li bi neki drugi,visestruko skuplji amp,doneo cujno poboljsanje,ne znam,a i ne interesuje me...nije to moja liga.

Rega za cenu od 250e dobro radi...prenosi informacije koje Bronza kupi sa ploce.

Pitanja se sada samo nizu...da li bi Crna napravila kvalitativan skok...da li moj sistem moze da prepozna poboljsanje koje bi doneo neki skuplji dodatni uredjaj...da li moje usi mogu da prepoznaju suptilne razlike...da li da se operisem od hi-fija,vratim se na pocetak,na skroman sistem,kada sam ,u neznanju za bolje,najvise uzivao...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, Aoxomoxoa reče

da li da se operisem od hi-fija,vratim se na pocetak,na skroman sistem,kada sam ,u neznanju za bolje,najvise uzivao...



Uvijek je zdravo razviti princip: "Dovoljno dobro"
Zato što će uvijek biti nešto bolje i uvijek će biti nešto lošije. Kad si čovjek uspije odrediti razinu koja je njemu "Dovoljno dobro" dođe najbliže onome što bi se moglo kolokvijalno nazvati "Audiofilska sloboda".

S tim uvodom, a znamo da sam prelijen se zaustaviti kad piše duge uvode ( :rofl: ) se postavlja jedno pitanje - uživaš li u mjuzi?
Ako da, onda je sistem dovoljno dobar, ako ne, možda nije tvoj dan za mjuzu. :) 
A ako je "Dovoljno dobro" negdje tamo iza ugla, onda ili bataliti ili skupiti snagu i pun gas do tamo. Prijateljski savjet je - bataliti.
Ako se odlučiš za pun gas - nisam niti ja niti većina nas ovdje oličenje snage volje kad je hifa i glazba u pitanju.

 

Eto, sad znaš sve što si znao i prije jedne minute, ali bar si nešto pročitao. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, Muad'Dib reče

:hipi:

Đe me nađe, bolan Miko! Ja do pola mogu nešto i da mislim, a od polovice neznam ni kako se zovem. Himna moje mladosti. Jedna od rijetki koje me još uvjek oduševljavaju istom snagom kao i prije hiljadu godina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...