Jump to content

Ortofon 2M Bronze vs 2M Black


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

E taj sam imao. MC10 Super je tražila veću efektivnu težinu ručice nego što ima Grace, pa je taj tegić završavao posao. G707 je pravljena za neke kvadrofonične MM glave kobajagi, ali to je promašena stvar bila, dok je ručica bila ko avijon onda. Prvo sam je koristio sa Nagaoka MP11 boron, to je bila mnogo dobra a jeftina glava i tu sam stuko dosta iglica. Tražila je koliko se sećam dosta veliki paralelni kapacitet da ne zvuči ko da je uključen loudness. Ali kad se nabode prava vrednost, to je bilo stvarno prijatno slušati. Posle se prešlo na MC, dinamičniji i otvoreniji zvuk, ali nikad nisam prežalio Nagaoku i njen bas. Onda sve to ostavim i pređem na digitaliju.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Aoxomoxoa said:

2M Black je ispod 400e.

WWW.THOMANN.DE

Replacement needle for 2M Black Output voltage: 5mV, Frequency response: 20 - 31,000Hz, Tracking ability at 315Hz: 80µm, Recommended tracking force: 15mN (1.5g), Recommended load resistance: 47kOhm, Recommended load capacitance: 150-300pF, Shibata...

 

Ima i

 

WWW.ORTOFON.COM

A genuine replacement part for Ortofon 2M Black LVB 250 cartridge

:wink2::beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, gluv_i_udaren reče

Samo da se javim da sam ipak upravo zapljunuo DL103R sa namerom da mu menjam kuciste. Eto, pa cemo da vidimo


:phil_04:



Cestitam! Jedva cekam utiske! :thumbsup:

Izmenjeno od zerowaf
Stavio duzi video
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, gluv_i_udaren reče

Samo da se javim da sam ipak upravo zapljunuo DL103R sa namerom da mu menjam kuciste. Eto, pa cemo da vidimo

Sta koristis molim te : trafoe ili  head amp ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, gluv_i_udaren said:

Samo da se javim da sam ipak upravo zapljunuo DL103R sa namerom da mu menjam kuciste. Eto, pa cemo da vidimo

:matrix002:..i u koju rucku si nameracio to da stavis?

BTW,sta je pokretac teme na kraju smislio ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, paja959 said:

 

BTW,sta je pokretac teme na kraju smislio ?

Ostaju dve opcije:

1. da ipak nabavim Black stylus do 400e

2. da probam drugo phono predpojacalo (trenutno jr Rega MM3)

Imam ideju da odem do Korata i dogovorim se za slusanje Phono 30 (kosta 700e)...ako mi odgovara,da mi Kosta napravi isto tako,ali u obicnoj kutiji,gde bi dosta ustedeo u ceni.Cekam da prodju praznici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, чика-Брка said:

napravi sam.

 

U poverenju, ja sam na ovom forumu slepi putnik...nit se razumem u elektroniku,nit znam da svajsujem.

Jedino gde sam "jak"...iskustvo sa hi-fi uredjajima od 1972.g. :deda:

Samo kupujem, uz obaveznu probu u mom sistemu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Ninjo, ako mi veruješ da je ovo bio plan da stavim pre montaže na ručku. Sa sve epoksijem i olovnim kuglicama…

Oš prodaš? Dolazi mi kolega za pet dana odande…

 

Necu, ko zna sta mi u sljedecem krugu ponovo produva kroz glavu a i ne bih da budem manji hrcak od onog inflencera :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Aoxomoxoa reče

U poverenju, ja sam na ovom forumu slepi putnik...nit se razumem u elektroniku,nit znam da svajsujem.

Jedino gde sam "jak"...iskustvo sa hi-fi uredjajima od 1972.g. :deda:

Samo kupujem, uz obaveznu probu u mom sistemu.

Kako ti se cini onaj moj Macura u odnosu na Rega phono ?

Daj slobodno misljenje, zaista me zanima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam nasao...bilo je to juna 2020.g., a Bronzu sam kupio aprila iste godine.

Ajd sad,budimo realni...em se nisam navikao na zvuk nove zvucnice, em je prosto nemoguce zapamtiti "zvuk" posle toliko godina.

Mislim da su vrlo slicnog karaktera,posto mi ni sa Pointe,ni sa Regom nije otpala vilica,s tim sto je Rega jednostavnija,bez "komplikacije" sa cevima...

Generalno sam zadovoljan sa Regom,bas je cvrst,precizan,voleo bih malo vise zaobljene ivice visokih...tu me mnogo svrbi...rekao bih neizdrzivo svrbi da probam neki drugi phono...zato sam i mislio da bi Black resila te probleme,trebalo bi da je vise ugladjenija.

Na zalost,nista bez probe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala

slusao sam neki snimak nacinjen preko Rega phono-a, izuzetno cist ali potpuno bez definicije u donjem opsegu... verovatno da je podesavanje, cartridge loading, u pitanju.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, krca44 said:

Hvala

slusao sam neki snimak nacinjen preko Rega phono-a, izuzetno cist ali potpuno bez definicije u donjem opsegu... verovatno da je podesavanje, cartridge loading, u pitanju.

 

nije.

do phono-a je.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...