Jump to content

Ortofon 2M Bronze vs 2M Black


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

23 hours ago, Aoxomoxoa said:

MC bi morao da u toj klasi cene bude, em bolji...em treba dodati za trafo...tesko za zadatu sumu.

 

WWW.PLAYER.RS

The Denon DL-110 is a High Output Moving Coil (HOMC) and as such the output signal is much higher (1.6mV) than one would expect from a moving coil. It is designed to be connected to a moving magnet

MADA, ovo je samo nabacivanje ideja, po meni je MC stepup osnova price, pa onda riaa preamp. Jesu trafoi trosak, ali nisu bacene pare nikako, uvek se moze vratiti novac. Dok za iglu od 500€ postoji samo jedan smer finansija.

E sad, ne slazem se da se cena iskljucivo gleda, gleda se da ne bude drapanja za pare, ali su prvenstveno namere imperativ. Sta se hoce od pikapa i ploca u posedu, slusanje arcenje ili slusanje snimanje pa arcenje snimka, permanentni ili povremeni uziv(mislim da je jedan gramofon zaista malo :) )

 

BTW Nixie spomenu G707, e pa ako negde pluta u svemiru prodaje, imam planetu za nju :) :wub:

 

PPS

 

WWW.MAPLATINE.COM

Browse our selection of high output MC turntable cartridges: Ortofon cartridges, Benz Micro cartridges, Goldring cartridges...

 

 

Izmenjeno od vladd
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, krca44 said:

Meni Shure V15/3 na 1210mk2 po proracunu nekom ima rez. frek. na oko 6,5Hz i smatram da to nije dobro, bar za taj kombo, iako sam vrlo zadovoljan.

 

Moja racunica je malo drugacija,ako su sledeci parametri tacni:

1. efektivna masa rucice - 12g

2. tezina zvucnice - 6.3g

3. kompliansa zvucnice - 22.5

Ispada da je rezonanca 8Hz, sto je u granicama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 38 minuta, Aoxomoxoa reče

Moja racunica je malo drugacija,ako su sledeci parametri tacni:

1. efektivna masa rucice - 12g

2. tezina zvucnice - 6.3g

3. kompliansa zvucnice - 22.5

Ispada da je rezonanca 8Hz, sto je u granicama.

Srafovi trenutni = 2gr

Shure u manualu kaze da je glava oko 6gr, koliko se secam ali meni se cini da to nije tacno - ono metalno telo deluje masivnije u odnosu na druge zvucnice te gramaze - naravno moram izmeriti.

Kolega je gledao neki snimak i dosao do te cifre prema frekventnom opsegu, cini mi se.

Imam onu hi-fi news test plocu, trebalo da se sa njom moze ustanoviti rez. frek., moram to da probam.

Elem zasada su indikacije da je ipak nize nego sto treba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, paja959 said:

ali mereno na 100Hz

Japanci. Sve mora drukcije :)

BTW, sad sam uz’o malo detaljnije da se obrazujem oko ovog Denona, svega ima po mreži. Te vertikalno ovolika komplijansa, te horizontalno onolika, te merili rezonantnu frekvenciju ovoliko i onoliko, k’o da je svaka unikat. Opet, naletim i na komentare da ko nije čuo ovu zvučnicu na ručki od bar 30g, nije je ni čuo.  

Onda palamudije oko konverzije dinamičke komplijanse sa 100 na 10Hz, pa palamudije o statičkoj vertikalnoj i horizontalnoj komplijansi…

I sad da bude još gori zbunj pojavljuju se DL103, DL103R, DL103S i DL103D (poslednje dve kao bolje za lakše ručke)

Tu sam ošoukurac, ne zanima me više Demon

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, gluv_i_udaren said:

Japanci. Sve mora drukcije :)

BTW, sad sam uz’o malo detaljnije da se obrazujem oko ovog Denona, svega ima po mreži. Te vertikalno ovolika komplijansa, te horizontalno onolika, te merili rezonantnu frekvenciju ovoliko i onoliko, k’o da je svaka unikat. Opet, naletim i na komentare da ko nije čuo ovu zvučnicu na ručki od bar 30g, nije je ni čuo.  

Onda palamudije oko konverzije dinamičke komplijanse sa 100 na 10Hz, pa palamudije o statičkoj vertikalnoj i horizontalnoj komplijansi…

I sad da bude još gori zbunj pojavljuju se DL103, DL103R, DL103S i DL103D (poslednje dve kao bolje za lakše ručke)

Tu sam ošoukurac, ne zanima me više Demon

Pusti palamudjenja,ako imas sanse poslusaj u svom sistemu,mozda ti bude resenje na duge staze,jos uvek jedna od zvucnica koja moze da bude 2D4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, gluv_i_udaren said:

I sad da bude još gori zbunj pojavljuju se DL103

dodaš cartridge weight na DL103 (onaj običan, seljački, bez sufiksa) i svedeš rezonantnu frekvenciju negde između 7 i 12Hz; greota je bataliti DL103, barem zbog cene i dostupnosti, pored svega ostalog (

WWW.PLAYER.RS

The legendary Denon DL103 moving coil cartridge has been in continuous production since 1963. Developed jointly between Denon and the Japan Broadcasting Corporation Technical Research

)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poenta diskusije je da se samo preispita uzlet na krilima entuzijazma.

Davati 500 evra za MM iglu, koja je samo malo jeftinija od cele glave je ipak za preispitivanje da li to toliko vredi, ili je prosto lestvica proizvoda koji pocinju odnekle, a totl treba da se ističe cenom.   I prvi i onaj savršeniji sa boronskim kantileverom.

Jeste to napredak, ali koliko logican, vise su to široke gume na jugiću nego što je abart verzija. Boronski kantilever npr će imati čvrstinu i sposobnost da reprodukuje visoke frekvencije, bolje nego aluminijumska cevka, ali generator u kućištu je frekventno nemoćan.  Na te logike mislim.

Takođe porazmisliti i oko potreba za posebnim profilima samog vrha, da li će izvlačiti vredan muzički materijal ispod oštećenja neke legendarne ploče ili ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

 

Takođe porazmisliti i oko potreba za posebnim profilima samog vrha, da li će izvlačiti vredan muzički materijal ispod oštećenja neke legendarne ploče ili ...

sa fenserajskim profilima sam se oprostio ima vise kodina...obicna elipticna,i vozi misko...ako zna,zna,ako ne,next pls..:D..uz to me jedan iskusni gramofondzija,koji se okrenuo i u ozbiljnijim MC vodama,malo iznenadio,kad je rekao,da u kuci nije zgoreg imati u ergeli MM zvucnica,i neku,sa sfericnim profilom..:guitarplayer:

IMG_4815.JPG

IMG_4813.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2M Black je ispod 400e.

WWW.THOMANN.DE

Replacement needle for 2M Black Output voltage: 5mV, Frequency response: 20 - 31,000Hz, Tracking ability at 315Hz: 80µm, Recommended tracking force: 15mN (1.5g), Recommended load resistance: 47kOhm, Recommended load capacitance: 150-300pF, Shibata...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/27/2022 at 12:54 PM, NIXIE said:

Ja se sećam nekog tankog olovnog limčića od 5g koji je išao između G707 i glave. To sam koristio uz Ortofom MC10 Super koliko me sećanje služi. Ne sećam se samo dal sam ga kupio posebno, dobio uz Grace ili uz MC10?

Imam ga jos uvek

IMG_0222.thumb.JPG.3df7678f8103991e299d5b217e9b862e.JPG   u celofanu :lol: IMG_0221.thumb.JPG.361c053f3b84e064b6f5352a95afdf30.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...