Jump to content

Ortofon 2M Bronze vs 2M Black


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Imao sam Supex sd900 i Lentek Entre1 od MC...Shure V15IV i Ortofon M20super od MM...da napomenem ono najbolje sto sam imao.

Na zalost,na razlicitim sistemima,te bi uporedjivanje,sa danasnje distance,bilo nemoguce.

Sta reci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, zerowaf said:

DL103

Malo je probirljiva sto se tiče ručke. Mislim, nije malo. Probirljiva je do yaya sa komplijansom ~5. To bi značilo da će da radi kako treba tek sa jako teškom ručkom (>40g efektivne mase), dok su Regine ručke sve 11.5g. DL103 sam umalo kupio zbog hajpa oko modifikovanja iste, ali sam video specifikacije i pomislio kako bi bilo teško praviti ručku od… od bakarne cevi za plin valjda :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 minuta, gluv_i_udaren reče

Kakav crni iskusni lisac, ja još nemam tri godine na vinilu kako treba i 0.8 završenih gramofona iza sebe…

 

 

Pa taman da mozemo jedan drugome ono: ti meni vojvodo, ja tebi serdaru! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, gluv_i_udaren said:

Malo je probirljiva sto se tiče ručke. Mislim, nije malo. Probirljiva je do yaya sa komplijansom ~5. To bi značilo da će da radi kako treba tek sa jako teškom ručkom (>40g efektivne mase), dok su Regine ručke sve 11.5g. DL103 sam umalo kupio zbog hajpa oko modifikovanja iste, ali sam video specifikacije i pomislio kako bi bilo teško praviti ručku od… od bakarne cevi za plin valjda :)

Salabert je imao najbolju rucku

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, neskor said:

uzmes Denon DL103R za 250 EUR i uzivas :wub:

imho best buy za MC zvucnicu

 

 

Misliš na DL103R ili DL103, i koja je tu razlika u opšte ako može neko da mi objasni?

U plejeru je 36000 din DL103, a R je skuplja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Beli_Ninja said:

Misliš na DL103R ili DL103, i koja je tu razlika u opšte ako može neko da mi objasni?

Mislio sam na DL103R, mada ni klasicna DL103 nije uopste losa

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/denon-dl-103-vs-dl-103r-what-are-the-sonic-differences.675420/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, gluv_i_udaren said:

Malo je probirljiva sto se tiče ručke. Mislim, nije malo. Probirljiva je do yaya sa komplijansom ~5. To bi značilo da će da radi kako treba tek sa jako teškom ručkom (>40g efektivne mase), dok su Regine ručke sve 11.5g. DL103 sam umalo kupio zbog hajpa oko modifikovanja iste, ali sam video specifikacije i pomislio kako bi bilo teško praviti ručku od… od bakarne cevi za plin valjda :)

trebao bi procitati na datasheet-u sve podatke vezano za DL103/103R....ima napomena da je komplijansa 5,ali mereno na 100Hz-a ne na uobicajenih,10Hz-a kako meri vecina proizvodjaca,znaci treba da se upotrebi neki X mnozilac,da bi se dobila "uobicajena" komplijansa...radi ona dobro sa sirokim dijapazonom rucki,nije ona toliki bauk kako neki to predstavljaju...izmerena rezonatna frekvencija uz pomoc Ortofon No.2 test record,ponovljeno vise puta sa ispravnom DL103 montirana u Grace 707 koja je efektivne mase od 7,5gr je negde oko 10-1Hz,Kuzma Stogi S+Denon DL103R je 10Hz-a...nije mali broj zadovoljnih korisnika koji trose DL103/103R sa technics 1200/1210,ili Rega P3/RB300...sad s moje strane,moze i sa ruckom efektivne mase od pola kile,ako se nekom tako vise svidza :pioneer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, paja959 reče

montirana u Grace 707

Ja se sećam nekog tankog olovnog limčića od 5g koji je išao između G707 i glave. To sam koristio uz Ortofom MC10 Super koliko me sećanje služi. Ne sećam se samo dal sam ga kupio posebno, dobio uz Grace ili uz MC10?

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, NIXIE said:

Ja se sećam nekog tankog olovnog limčića od 5g koji je išao između G707 i glave. To sam koristio uz Ortofom MC10 Super koliko me sećanje služi. Ne sećam se samo dal sam ga kupio posebno, dobio uz Grace ili uz MC10?

standardna opcija je bila u pitanju,bez dodatnog tega kad sam radio merenja,i taj teg je bio sa G707 kao dodatni pribor...cinjenica je da je DL103-ka dizajnirana za Denon rucku po logici stvari,305 ili 303 joj je oznaka,i da je to bilo namenjeno za broadcast upotrebu,i da je ona vece efektivne mase kolko se secam (25-30gr?) ali u to vreme se nisu bas mnogo brinuli o toj rezonantnoj frekvenciji...svojevremeno sam negde nasao  pisanje dealera Denon zvucnica,koji je potvrdio mnogo vece komplijanse,no sto se misli,za 103-ku navodi 13Cu,i ako upotrebis rezonantni kalkulator:

WWW.RESFREQ.COM

A site dedicated to my audio hobby -- an audiophile's journey.

7,5gr (707)+1gr recimo za sarafe+8,5gr (DL103)=dobijas 10,706 sto se poklapa i sa merenjima sa test ploce....

Kuzma je upravo sa novom ruckom krenuo da narusava mit idealne rezonantne frekvencije od 10Hz,gurajuci sve u izuzteno nisko podrucje,sad odavde,kud koji,mili moji...B)

 

                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
       
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                   
                                             
Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni Shure V15/3 na 1210mk2 po proracunu nekom ima rez. frek. na oko 6,5Hz i smatram da to nije dobro, bar za taj kombo, iako sam vrlo zadovoljan.

Nesto summjam vec dugo da bi sviralo jos bolje kad bih mogao nekako umanjiti masu - samo problem je kako, oni sme klon shell-ovi imaju istu masu kao i Techin oridji shell.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može, niko ne brani. Rekoh da sam imao teg za G707. Ako masu dodaš na vrh, znači u osu igle to je to, ako dodaš negde drugde bliže osloncu (osi rotacije), onda je efektivna masa manja nego masa koju si dodao. Može se izračunati kao Meff x R ( vrha igle) na kvadrat = Mdodato x R1 na kvadrat. R je radijus odnosno rastojanje dodate mase od ose rotacije.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, NIXIE reče

Može, niko ne brani. Rekoh da sam imao teg za G707. Ako masu dodaš na vrh, znači u osu igle to je to, ako dodaš negde drugde bliže osloncu (osi rotacije), onda je efektivna masa manja nego masa koju si dodao. Može se izračunati kao Meff x R ( vrha igle) na kvadrat = Mdodato x R1 na kvadrat. R je radijus odnosno rastojanje dodate mase od ose rotacije.

 

Dobro, hvala ti!

I sad, je li to i u praksi dovoljno dobro rjesenje ako zelimo spariti low compliance zvucnicu sa laganom ili srednje teskom ruxkom, naravno, uz obzir da imamo dovoljan uteg na supretnoj strani?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, krca44 said:

Meni Shure V15/3 na 1210mk2 po proracunu nekom ima rez. frek. na oko 6,5Hz i smatram da to nije dobro, bar za taj kombo, iako sam vrlo zadovoljan.

Nesto summjam vec dugo da bi sviralo jos bolje kad bih mogao nekako umanjiti masu - samo problem je kako, oni sme klon shell-ovi imaju istu masu kao i Techin oridji shell.

@krca44:to je to o cemu pricam...ako je V15/III dizajnirana sa SME 3009,radi se o tzv pre improved verziji,ili "R"koja ima efektivnu masu,tu negde 12-14gr,ako se dobro secam,.....kao sto i sam kazes,u tvom slucaju da si zadovoljan sa zvukom,ali je daleko od idealnih,propagiranih 10Hz,sa ruckom od 1210-ke,sa efektivnom masom od 12gr(?) ...Shure u svojim tadasnjim specifikacijama ne navodi komplijansu,vec koristi pojam "trackability"...kasnije su nakalemljeni neki podaci za njihove zvucnice,medjutim dosta je to maglovito sve...SME III sa Shure V15/5 isto nema idealnu rezonantnu frekvenciju od 10Hz-a,vec negde 8,5-9Hz...sa SME 3012 masa ljudi koristi DL103/103R,ja sam trpao Shure V15/III u stock Lenco L-75 rucku,ako se dobro secam rezonantna frekvencija (merena) je bila ok 5Hz (!),cinjenica je da se javljaju neki interesantni sonicni parametri u vidu jedno dobro fokusiranog zvuka i utegnutog basa,al s druge strane,zvuk je zatvorenijeg karaktera,ne rascvetava se...kako se gumeno vesanje igle osecalo pod tim uslovima,je neka druga prica verovatno...:hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...