Jump to content

Ortofon 2M Bronze vs 2M Black


Aoxomoxoa

Preporučeni Komentari

Uskoro se priblizava vreme zamene igle na Bronze.Generalno sam zadovoljan zvukom Ortofona,pa me zanima da li bi prelazak na Black donelo poboljsanje koje sam dobio pri prelasku sa Blue na Bronze...

Bronze je podesena,pa bi trebalo "samo" promeniti iglu...parametri su isti,gazna sila je ista...zamena za par sekundi.

Stoga,ako neko ima  2MBlack,i voljan je da  ih uporedimo,bilo bi odlicno...druga mogucnost je da kupim polovnu iglu,u dobrom stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, sa cenom se naslanja već na MC, ni zamenska igla ne košta malo, a ipak nije MC. Možda bi trebalo razmisliti o kvantnom skoku, prema ukusu i afinitetima.

Po meni, ne nudi se ekvivalent datom novcu...ipak je to igra(i tehnika) izvlačenja induktivitetom prigusenih visokih sa kondenzatorom i rezonansom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od svih komponenti u sistemu,glavu za gramofon je najteze...

1. ...pozajmiti na slusanje.Osetljivu,kakva jeste,tesko ce vam neko dati na probu glavu te vrednosti...potrebno je vreme namestiti je,igrati se sa VTA i sl.

2. ...upariti sa rucicom,predpojacalom,pojacalom,zvucnicima.Mnogo je tu varijabila,mnogo novca potrositi...nisu ovo sedamdesete,kada se u danu mogla prodati zvucnica...pa nova na probu...i tako do dobitne kombinacije.

Za Regu RB303,preporucena je 2M Bronze.Zato i moja potraznja za Black iglom ima smisla,momentalno ce se videti vredi li...ili ne.Tek onda poci u potragu za drugom firmom.

MC cartridge ne dolazi u obzir za sada.Dodatak cene mc predpojacala na cenu nove zvucnice probio bi budzet visestruko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, Muad'Dib reče

Što ne uzmeš samo  Stylus 2M Black - koliko znam Bronze i Black su interchangeable. Ganc novi Stylus je 475.00 E;)

 

Oo je dobro što još ima se kupi novo...AT150MLX (meni omiljen) ima kuđo :D

WWW.AUDIO-TECHNICA.COM

MicroLine® shaped diamond tip. Vector-Aligned cartridge for outstanding channel separation, very low distortion and superb tracking. Gold-plated boron cantilever provides an extremely rigid ye ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, vladd said:

Da, sa cenom se naslanja već na MC, ni zamenska igla ne košta malo, a ipak nije MC. Možda bi trebalo razmisliti o kvantnom skoku, prema ukusu i afinitetima.

Po meni, ne nudi se ekvivalent datom novcu...ipak je to igra(i tehnika) izvlačenja induktivitetom prigusenih visokih sa kondenzatorom i rezonansom...

sta ti to znaci naslanja se na MC i ipak nije MC ?

MC je obavezno bolji od MM-a ?

nije.

konkretno, 2M Black je glava bolja od mase MC-a.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Muad'Dib said:

Oo je dobro što još ima se kupi novo...AT150MLX (meni omiljen) ima kuđo :D

WWW.AUDIO-TECHNICA.COM

MicroLine® shaped diamond tip. Vector-Aligned cartridge for outstanding channel separation, very low distortion and superb tracking. Gold-plated boron cantilever provides an extremely rigid ye ...

 

FUNWITHAUDIO.BLOGSPOT.COM

This review was conducted with the AT150MLX fitted to a Kenwood KD500 with SME 3009 Series 3 tonearm. The 2M Black was fitted to a Linn Sond...

Jedna od mnogih recenzija...izrazeniji visoki meni licno ne odgovaraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MC jeste bolja tehnologija od MM.

Sama velika induktivnost MM, odnosno bilo koje opcije sa velikim kalemom, je davljenje visokih. Pa ubacivanje kondova u rezonansu da se izvuce situacija sa visokim anuliranje davljenja induktivnoscu, a to pravi odraz po fazi signala.

Sad, realizacija konkretne glave je ono sto pravi kvalitet plus. Sam MC princip je bolji, resava taj problem L filtera.. manja masa u kretanju

Naslanjanje sa cenom oko 700$ je prilaz zoni 1000$, gde ima opasno dobrih MC.

:BeerMugCheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

 

Naslanjanje sa cenom oko 700$ je prilaz zoni 1000$, gde ima opasno dobrih MC.

:BeerMugCheers:

 

Daleko je zona 1000$...imao 2M Blue...pa 2M Bronze za +60% cene...2M Black je +60% na Bronze...a 1000$ je jos 60% na Black...imas li dusu :hot:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FORUM.PSAUDIO.COM

Lyra Atlas Sl ~16000 $ My Sonic Lab Signature Platinum Pickup ~14 000 $ Air Tight Opus-1 ~ 13 500 $ Clearaudio Goldfinger Statement ~ 12 000 $ ZYX Ultimate Diamond - X/S/G ~12 000 $ Kuzma CAR-60 ~ 11300 $ Air Tight PC-1 Supreme ~ 9000 $ Koetsu Rosewood Signature Platinum ~ 8600 $ Dynavector DRT XV-1t ~7800 $ Van den Hul The Colibri XPW...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su za korisnike koji imaju jahte kao obavezni kućni pribor.

Takodje ima i gramofona od po nekoliko desetina hiljada $, pa to ne sprečava posedovanje sprava racionalne cene. Nije ni skupoća ni jeftinoća obaveza ako je hifa u pitanju, samo treba pažljivo odvojiti pomodarstvo koje najčešće čini veći deo cene gadgeta.

Elem, uz malo guglnja postoje dobre glave od 500 do recimo jako dobrog i za MM nedostižnog dynavectora od 1200$, uz par stepup trafojčića, ide se u viši nivo... igranjca, već se mogu dobiti dobri kantileveri, bolje linearnosti, komplijanse, manja preslikavanja kanala...

Davanje preko 300, pa recimo i da podignemo marginu na 400$ zbog inflacije, za MM je bes mi sle no....;)

Nešto kao drveni točak za auto, od mahagonija je najbolji i najskuplji, ali je i dalje drven:character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre par godina, ma mozda i 10, Igor Soulines izlozi na hifa sajmu dva gramofona, sa MM i drugi sa MC glavom.

Ortofon 2M Black i neka njihova MC u tom cenovnom rangu.

Trebalo mi je pola sata da provalim kako MC ima "nesto", posebno da tako kazem.

Iako su to sajamski uslovi ipak je elektronika bila pazljivo uklopljena za obe zvucnice.

 

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, Aoxomoxoa reče

Znaci,nije na prvu loptu?

Tada ne, nije uopste bila razlika odmah uocljiva.

.....

Od nekoliko glava iz te ponude ostao mi je opsti utisak da te "najskuplje" MM sviraju bolje od cenovne klase ispod - ali da li je povecanje cene opravdano ne mogu reci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cena je svakako prva stvar za koju se hvatamo prilikom kupovine.Predpostavljam da svako ima svoj limit.

Ja sam trosio Bronze vise od dve godine,i do kraja ove imace oko 900h rada po slobodnoj proceni.Black je izazovna kupovina jer dodajem >500e za iglu ( samo telo Bronze tesko bi prodao)...i to bi bio moj maksimum...svrabez je neizdrziv...

MC bi morao da u toj klasi cene bude, em bolji...em treba dodati za trafo...tesko za zadatu sumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije nemoguce, ali treba imati srece i strpljenja sklopiti MC i SUT unutar ca 500 €
Naime, davno sam kupio vintage Haufe SUT iz 60-tih za, ako se dobro sjecam 220 €, a ovdje je Nescor spomeuo Denon DL103 za...koliko li...250 €?
SUT je navodno iz nekog Siemens Preampa.
Zajedno bi to bilo oko tih 500-tinjak Eura.
No, to nije scenarj za kojeg kazes: "E tako cu napraviti!".
To se dogodi usput kad vec imas zvucnicu koju slusas ili kao ja, dok jos nemas niti gramofon, pa pomalo skupljas grincajg da se nadje kad ga dovrsis.
Inace, taj Haufe je nijemac od kojeg sam ga kupio koristio bas sa Denon DL103.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...