Jump to content

Još jedna tema o... Hiraga pojačalu


LightMatic

Preporučeni Komentari

Super je Hiraga! Ja sam cuo malu Hiragu na FAK-u. Super to zvuci, ako bas nemas neizdrz za uvek "boljim" pojacalima, Hiraga moze ostati zauvek....

A sto se tice 3A, pretpostavljm da su ok zvucnici. Zamalo da kupim par polovnih, ali sam se ipak uzdrzao (da izbegnem kolac :laugh1tooht:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, trebam još vidjeti u odnosu na Hiragu, kakvi su MZM dragulji, to mi ne da zaspati a vidjeti ćemo, ako Bog da, i kakav je Krell-ac KSA-50 kad ili ako se završi. Trebala bi ostati, za sad je dobitni broj. Jedino bolje u životu što je moja malenkost čula je bilo u Beogradu 1999. godine, kod gosn Branka (predpostavljam BrankoBIN), imao je cijevna pojačala, još mi je u sjećanju taj doživljaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Zvučnici su dobri, koliko je vjerovati mom  sudu, a i ja sam ih kupio polovne gdje sam ja bio 197x kad su napravljeni:Viannen_loungelizard:. Pored njih imam i Cabasse Galion i Ei Niš sa po dva 8" basa u kutiji, sa zamjenjenim driverima i ponovo rađenom skretnicom po savjetu sa ovog foruma.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš nešto gledam cijenjenog gosn Hiragu, ovako i ja iskrivim tikvu kad slušam muziku... Izgleda da ima istine u optužbama da sam frankofil, te vozim fr. auto, te imam fr. zvučnike te sad imamo i fr. pojačalo, jedino me može izvući činjenica da je Hiraga polu fr. polu japanac :wink2:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
TRUEFI.BLOGSPOT.COM

SME tonearm tonarm conversion kit vintage tube amplifier DHT vintage Tannoy speaker speakers enclosures cabinets, horn, baffle, western electric

 

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Vix reče

Super je Hiraga! Ja sam cuo malu Hiragu na FAK-u. Super to zvuci, ako bas nemas neizdrz za uvek "boljim" pojacalima, Hiraga moze ostati zauvek....

A sto se tice 3A, pretpostavljm da su ok zvucnici. Zamalo da kupim par polovnih, ali sam se ipak uzdrzao (da izbegnem kolac :laugh1tooht:)

Čuvajte se kolca, u potpunosti razumijem, i ja sam u istim problemima. Supruga stalno davi kad ću se početi riješavati stvari koje ke koristim a nabavljam nove... ne razumije ona da je to k'o vađenje zdravih zuba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Vix reče

A macor? Ako se nakostresi, znaci ima vise treceg harmonika nego sto treba...:buehehe:

A i to se može namjestiti, recimo, stane mu Jean nogom na rep...:Viannen_loungelizard:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Drago društvo, evo male predprazničke nadogradnje na Hiraga pojačalu. Još samo riješiti prednju ploču i bit' će k'o bonbona:Viannen_loungelizard:. Zvuk je bolji nego sam očekivao, i podjednako zvuči i Stasis koji je nastao na Mozartu. Ponavljam, to je utisak koji sam ja stekao, uz moj sluh, slušaonica (stan betonara) i ostatak sokoćala koje posjedujem. Probana su oba na slijedećim komponentama : izvor PC, DAC AYA 4, predpojačalo Iron Pumpkin, IC kablovi i DC Blocker su pravljeni po Zen Mod-ovom receptu a napajački po receptu pok. Ozrena Bilana. Zvučnički su od bakrene folije. Žao mi je što sam se prepirao sa Zen Mod-om oko kvalitete Electrocompaniet pojačala, on je tvrdio da još nije naletio ni na jedan primjerak da je ostavio dojam na njega, a ja sam bio ubjeđen da je moj EC AW75 super i da teško može bolje od njega. Eto, učite na mojim greškama, treba slušati iskusnije :cheers:. Eto, da više ne dosađujem, problem je što vam ne mogu uživo prenijeti doživljaj, ja sam prezadovoljan.

P1080482a.jpg

P1080483a.jpg

P1080484a.jpg

P1080485a.jpg

P1080486a.jpg

P1080487a.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, крокодил reče

Za normalnog coveka, Hiraga je pojacalo penziju...i jos zvucnjaci sa petnaeskom basom..fantasticno......e sad, to sto mi nismo normalni, to je nesto drugo...

E baš me interesuuje na koje drajvove misliš kada je u pitanju ti zvučnici?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, крокодил reče

Za normalnog coveka, Hiraga je pojacalo penziju...i jos zvucnjaci sa petnaeskom basom..fantasticno......e sad, to sto mi nismo normalni, to je nesto drugo...

O'kle znaš da imam zvučnike sa 15" basovima????:rofl: Potpuno si u pravu, Hiraga jeste poj. za penziju ali ja nisam normalno čeljade pa, ako dragi Bog da, krećemo u još jedan projekat, nadam se brzo :cheers:. Trebam iskoristiti onu 5u500 kutiju što je kupih iz Italije:Viannen_loungelizard:. Uglavnom, biti ćete pravovremeno obavješteni :wink2:.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Au, brate, za to trebam malo prebrati spirine-pomije u glavi. Uglavnom, moj pok. stric koji je živio u BG, jednom prilikom mi je donio nove niške drivere za moje vremešne kutije. Kroz maglu mi je ostalo da je sve na 8 oma (basovi, srednji i visoki) a skretnicu sam pravio po preporuci koju sam davno našao baš ovdje na forumu, tako da bi to trebalo malo istražiti. Ako je autor teme aktivan na forumu, ja mu se iskreno izvinjavam što se ne sjećam njegovog forumskog nadimka. potražiti ću materijal koji imam pa ću ga podijeliti sa vama.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, LightMatic said:

Drago društvo, evo male predprazničke nadogradnje na Hiraga pojačalu. Još samo riješiti prednju ploču i bit' će k'o bonbona:Viannen_loungelizard:. Zvuk je bolji nego sam očekivao, i podjednako zvuči i Stasis koji je nastao na Mozartu. Ponavljam, to je utisak koji sam ja stekao, uz moj sluh, slušaonica (stan betonara) i ostatak sokoćala koje posjedujem. Probana su oba na slijedećim komponentama : izvor PC, DAC AYA 4, predpojačalo Iron Pumpkin, IC kablovi i DC Blocker su pravljeni po Zen Mod-ovom receptu a napajački po receptu pok. Ozrena Bilana. Zvučnički su od bakrene folije. Žao mi je što sam se prepirao sa Zen Mod-om oko kvalitete Electrocompaniet pojačala, on je tvrdio da još nije naletio ni na jedan primjerak da je ostavio dojam na njega, a ja sam bio ubjeđen da je moj EC AW75 super i da teško može bolje od njega. Eto, učite na mojim greškama, treba slušati iskusnije :cheers:. Eto, da više ne dosađujem, problem je što vam ne mogu uživo prenijeti doživljaj, ja sam prezadovoljan.

P1080482a.jpg

P1080483a.jpg

P1080484a.jpg

P1080485a.jpg

P1080486a.jpg

P1080487a.jpg

Daj neku sliku iznutrica :)

Ne izgleda industrijski ovako u alu boji,  vec "majstorski" u najpozitivnijem mogucem znacenju te reci :wub:

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uuuu, nemojte me tjerati da je sad izvlačim ispod komode, umlatiti će me žena oklagijom :rofl:. Ajde, moram prvo da smislim neki izgovor zašto se opet igram na podu dnevnog boravka, pa vam onda šaljem slike. Ako se ne javim, lako možete shvatiti šta se samnom dogodilo :Viannen_loungelizard:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Dobar dan cijenjeno forumsko društvo, evo napokon sam izvukao Hiragu ispod komode i uslikao par slika "iznutrica". Znam, brz sam kao i bolje stanje na Balkanu. Ima još nekolicina stvari da se urade na pojačalu, ali 90% je u finalnom izdanju. Trebam zamjeniti ulazne kablove, nabaviti prednju ploču i trafoi se "čuju" u radu, jedan malo jače, možda će biti najbolje da ih dam da se premotaju. Ovi trafoi po dimenzijama su savršeni za ovo mjesto, a ako se mogu naći slični mogao bih ih zamjeniti. Eh, da vam više ne kvarim dan odmora, u prilogu idu slike :cheers:.

P1080539a.jpg

P1080540a.jpg

P1080541a.jpg

P1080542a.jpg

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...