Jump to content

Projekat talasasta zakrivljena kutija


Koja

Preporučeni Komentari

Ne znam zašto mi (nov) nož za glodalicu spaljuje pri vrhu... nebitno. Može sve malko da se došmirgla.

Bušenje kružnih rupa i upusta ne praši toliko ako neko drži usisivač iza noža, ali ovaj nož što kopa u stranu pod uglom praši svuda kao lud, ne postiže se ništa usisivačem. Za ovo malo (dva bafflea) sam bio sav prašnjav.

Nosio FFP2 masku za koronu dok sam glodao, meni deluje da je dobra za zaštitu od MDF prašine. Šta mislite o tome? Da li korona maske tipa FFP2 i N95 pružaju adekvatnu zaštitu od MDF prašine?

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sigurno da.

Treba ih čak i na otvorenom nositi. Ja kada glodao, napolju bilo rekoh ajd ne treba mi maska.

Posle ide MDF prašina i iz nosa i iz pluća, nezgodno jako :Dizzy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Koja reče

Ne znam zašto mi (nov) nož za glodalicu spaljuje pri vrhu...

Zahvata vise materijala pri okretu te se greje vise i lepi lepak na sebe iz mdf.. Podesi brzinu na frezeru ako imas opciju i redovno cisti nozeve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam neke noževe koje sam kupio u jednoj gvožđari, lepi sivi vidi se kvalitetni, beše neka vazdan akcija 2500 komplet. Ne sećam se koji proizvođač.

I imam još vazdan neke koje sam kupovao rasparno. Nešto ebay, nešto lokalna pijaca, KP, svašta nešto.

Svi do jednog pale MDF, osim tih iz tog kompleta iz gvožđare. I još, ovi šareni vazda se začas istupe ili zaprljaju, a ovi iz kompleta nikako. Deluju novo, kao prvog dana. Sa njma sam glodao i aluminijum, lim 4mm i ono za fronto za XA... i, i posle toga seku MDF bez problema.

Tako, mislim da je do kvaliteta noževa.

Povećaj i brzinu, to obavezno probaj :ok:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam samolepljive bitumenske trake koje bi trebalo da idu unutra.

k1SJADe.jpg

aDoXO1T.jpg

Jedan komad je baš dobro uhvatio, drugi je uhvatio lepo ali može da se odlepi rukom na silu. Na ambalaži piše da "porozne površine treba prvo premazati prajmerom".

Ne znam da li se MDF računa u tu poroznu površinu, i da li bi bitumenska traka bolje lepila ako bi se prvo preko MDFa prešlo prajmerom za farbanje?

Takođe jedno pitanje, pošto kutija pozadi ima BR otvor, da li postoji ikakva opasnost po zdravlje od nekih isparenja od bitumena? Na ambalaži piše da je i za indoor i za outdoor use.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Premaži medijapan Sintelanom, pa kad se malo prosuši, recimo 5-10min. lepi bitumen. To ćeš teško odlepiti. A nakon toga nek isparava u toplom 10-15 dana i miran si. Ti rastvarači i omekšivači prvo napadaju gornje vešanje midbasa, ali dok ti to  sve finiširaš, ispariće 95%.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije ovo još finalno. Trenutno je stegnuto samo da se ispeglaju ovi elementi na kojima su poprečna ojačanja. Biće rasklopljeno za finalno sortiranje

Izbegao bih lepljenje svakog sloja. Bojim da se će kutija malo da naraste, čini mi se da lepak kad uhvati, doda malkice na debljinu, možda tripujem. Ideja je da bude stegnuto samo navojima, ali da prednji i zadnji baffle budu zalepljeni lepkom, a oni naležu dobro na svaku daščicu, pa će na taj način sve biti zalepljene napred i pozadi. Ostaje samo pitanje da li će onda kutija malo da "radi" po sredini, i to nekako se plašim da se usled vibracija baš po sredini ne razdese ta dva sloja gde su poprečna ojačanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To bi trebalo zalepiti i skinuti te brezone. Drvo i metal se ne šire isto, možda može biti problema. Lepak i  brezoni u konbinaciji mislim da nije dobra ideja, može doći i do pukotina na gotovoj kutiji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda zalepiti sve sem gornje i donje ploče. Na kraju izvadiš brezone i gornju i donju rešiš stegama + kopirno glodalo da se izravnaju sa bočnim stranama. Tako neće biti rupa za brezone na njima koje je jako teško izgitovati i ofarbati da se ne primete kasnije.

Ovo lepljenje bitumena je Sizifov posao na toj kutiji i vrlo verovatno nepotrebno na tu malu kutiju. Do sad što sam kuckao, constrained layer je mama za damping. Ako baš mora ja bi pre slepio i premazao Bodijem (za zaštitu automobila, Body 910, 930, 950) a ako bi baš da divljam na svež bodi pospem pesak da se zalepi i doda masu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obavezno lepi sve slojeve.

Izbaci te navojne sipke, zabodi unutra drvene okrugle letvice od kojih se prave tiplovi za drvo i lepi u presi ili stegama. Nemo' lepka stedeti. Ima da bude k'o da je iz komada vadjena.

Posle izgituj celu kutiju mesavinom lepka i prasine od medijapana da ne pokaze posle mesec dana sve spojeve koje ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 18.3.2022. at 23:28, ManicP reče

Možda zalepiti sve sem gornje i donje ploče. Na kraju izvadiš brezone i gornju i donju rešiš stegama + kopirno glodalo da se izravnaju sa bočnim stranama. Tako neće biti rupa za brezone na njima koje je jako teško izgitovati i ofarbati da se ne primete kasnije.

Ovo lepljenje bitumena je Sizifov posao na toj kutiji i vrlo verovatno nepotrebno na tu malu kutiju. Do sad što sam kuckao, constrained layer je mama za damping. Ako baš mora ja bi pre slepio i premazao Bodijem (za zaštitu automobila, Body 910, 930, 950) a ako bi baš da divljam na svež bodi pospem pesak da se zalepi i doda masu.

Da li si mozda lepio bitumen na metalnu hornu ?

 

P.S. Izvinite za off.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

Da li si mozda lepio bitumen na metalnu hornu ?

 

P.S. Izvinite za off.

Nisam. Lepa je masivna i ima neka rebra po sebi. Rupa za montažu je relativno mala, leži velikom površinom na kutiji preko dihtunga od eva pene pa se nisam mučio s tim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za impregnaciju MDF-a, najbolje razređen Nitro lak - tipa pola/pola. On će lepo penetrirati u MDF, učvrstiti ga i napraviti bolju površinu za lepljenje.

Verovatno će bitumenske trake i ovako dobro držati, ali možeš ga i impregnirati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, lukaluka said:

Za impregnaciju MDF-a, najbolje razređen Nitro lak - tipa pola/pola. On će lepo penetrirati u MDF, učvrstiti ga i napraviti bolju površinu za lepljenje.

Verovatno će bitumenske trake i ovako dobro držati, ali možeš ga i impregnirati.

Ovo je sa syntelanom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...