Jump to content

Gde da kupim Tranzistor TOSHIBA 2SC3964


Peca ja

Preporučeni Komentari

uvek zgodno reci u cemu je elemenat

moze pomogne da se nadje ekvivalent ili bolji

 

ECA VRT kaze da je zamena 2SD1694

tranzistor sam po sebi nista spektakularno - osim high Beta - 500

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pomogla bi sema, da se vidi da li moze darlington

kontam da je Vbe multiplier ( biasing izlaznih_) a buduci da je na zajednickom hladnjaku, kur mu treba da je temp kompenzovan

 

promenom vrednosti otpora u Vbe multiplier, garant se moze ubaciti i neki sa manjim beta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, vladd reče

Taj tranzistor je na tom mestu kao bubreg u loju, da li je sigurno neispravan?

U principu može da se postavi bilo koji u TO‚126 kućištu  sa istim rasporedom baze i emitora.

ja sam stavljao onaj sa prve slike , isti tranzistor sa istom oznakom , jos ne upalis pojacalo izlaz izgori ( u stend baj-u)

Trik je valjda da hFE bude veci od 500 ?

Ove ispravne koje imam mere 1200 .

Izmenjeno od Peca ja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskreno ne vidim zbog cega bi tu Beta bila tako znacajna

delitelj u bazi je poprilicno male impedanse, tako da no way da je beta tako kriticna

pobrini se samo da VR105 bude na max (potvrdjeno ommetrom) da bi startni Iq bio minimalan

ono , mozes ona dva od 5K6, just in case, da smanjis na recimo 3K9 ili 3K3, pa probaj

sta god da uradis, nece nesto biti zvucne razlike, bito je samo da se potvrdi da je termalno stabilno .... a bice kad ugodis vrednosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eksponencijalno pada beta na tim ultramalim strujama kolektora, ispod 1mA  pogotovo kod tih starcica, epitaksijalna tehnologija gde su prostori na peletu ionako morali da budu veci. Zato ima treba ogromno pojacanje na vecim strujama...pad bete krece sa vece visine.

Ovde je oko 5V i 5k6 odredilo struju...

Ne bi beta smela da padne ispod, recimo 40(krajnje odokativno), ko moze da pretpostavi desavanja u tom rezimu, povecava se izlazna impedansa Vbe multiplajera, mozda bi neki simulator napravio realniju restauraciju...

Pa se pojavljuju nezgodni naponi na bazama izlaznih..

Ima tu opcija kada se za Vbe prave darlingtoni, siklai parovi... 

Trikotehnika sklona crkavanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po mom misljenju ako su izlazni tranzistori snage darligtonci pravilo je da se tada stavlja da i VBE mult. bude isto neki manji darligtonac , taj trazeni i specificni 2SC3964 ima Hfe min.500 sto vise odgovara karakteristicnom pojacanju nekog darlingtonca .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8.2.2022. at 11:37, Peca ja reče

Drustvo gde mogu da nadjem tranzistor TOSHIBA  2SC3964

WWW.PROELECTRONIC.RS

TRANZISTOR 2SC 3964 Karakteristike: S-L , 220MHz , B=1000 , 40V , 2A , 1,5W Kućište: TO-126 Tip: Si-N

Ne piše samo da je Tošiba . . .

 

p.s.

piše NEC    (same shit)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Osnovno pravilo kod AB klase je da se prvo ukljucenje vrsi kad je amp podesen u B klasu tj. kratkospoji kolektor i emitor (ili baze izlaznih) tog tranzistora pa ukljucujes amp bez ikakvog opterecenja na izlazu. Proveris ofset na izlazu, pa ako je ispod 100mV znaci da je sve drugo verovatno ok i da je problem u biasu. Proveri i taj trimer da nije u prekidu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...