Jump to content

VDV40 Cevno Pojačalo zasnovano na torusnom izlaznom transformatoru.


Mikorist

Preporučeni Komentari

20 minutes ago, BANAT said:

Solaja i tamo neki Holandjanin ?,

pa ima ovde na nasem forumu iskusnih ljudi koji bi Miki isto takvo lampas pojacalce napravili vezanih ociju ! 

Naravno, smo mi pade napamet da bi to bio najbrzi nacin da dobije tacnu kopiju onoga sto mu se svidelo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
On 5. 2. 2022. at 19:26, Mikorist reče

Teorije nema amater da namota izlazni trafo za ovo.  Zato nikad neće ni da svira EL84 ovako kako ovde čujem....

Da bi približio koliki je ovo VUDU - pogledajte parametre trafoa - pojma nemam šta znači ovo

Screen Shot 2022-02-05 at 19.05.05.png

Možda Vladd kapira šta je ovo .... Q faktori - Tuning faktori....Quality faktori - aha  logaritamske tablice :D

Miko, ono sto ja znam kad se uporedi sa klasicnim 2C izlaznim, torus ga preskace uzduz i poreko.

Ja sam radio proracune u programu koji sam ja pisao, a prema uptstvima jednog opasnog cike koji zna znanje.

Torus ima bar za 30-40% manju otpor primara za istu ili cak veci postignutu induktivnost....ne znam kako zvuci, ali na osnovu teh spec samo to bi uzeo kad budem radio sledeci...lampas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, bata bane reče

Miko, ono sto ja znam kad se uporedi sa klasicnim 2C izlaznim, torus ga preskace uzduz i poreko.

Ja sam radio proracune u programu koji sam ja pisao, a prema uptstvima jednog opasnog cike koji zna znanje.

Torus ima bar za 30-40% manju otpor primara za istu ili cak veci postignutu induktivnost....ne znam kako zvuci, ali na osnovu teh spec samo to bi uzeo kad budem radio sledeci...lampas

Zaboravih da je visina paketa znacajno manja pri cemu je i freq odziv znacajno bolji.

manju otpr primara

veca induktivnost

manja visina paketa

optimalnije vezivanje sekundara za razlicite izvode

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, bata bane said:

Miko, ono sto ja znam kad se uporedi sa klasicnim 2C izlaznim, torus ga preskace uzduz i poreko.

Ja sam radio proracune u programu koji sam ja pisao, a prema uptstvima jednog opasnog cike koji zna znanje.

Torus ima bar za 30-40% manju otpor primara za istu ili cak veci postignutu induktivnost....ne znam kako zvuci, ali na osnovu teh spec samo to bi uzeo kad budem radio sledeci...lampas

To je tacno da torusni izlazni trafoi imaju manji RDC primara u odnosu na druge tipove i oblike gvozdenog jezgra , iz jednostavnog razloga sto torusi imaju mnogo veci `prozor` u koji moze da stane mnogo deblja bakrena zica , samim tim je i RDC primara manji ,

negativna strana torusnog izlaznog push-pull trafoa je sto ne trpi DC asimetriju izlaznih cevi , tako da se skoro uvek mora upotrebiti neka vrsta DC serva , mislim da Van der Veen  PP pojacala obicno imaju takav DC servo sklop u sebi .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

btw, jedan od nacina da se izbegne aktivna kontrola DC simetrije izlaznog PP stepena je da se upotrebi Blumlein pasivna auto kontrola DC simetrije , na taj nacin moze da se DC simetrija kontrolise dosta dobro , ali i taj i takav spoj nije bas idealan jer ima i neke svoje karakteristicne mane .

BlumleinAutoBiasCircuit.png

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze valjda i obicna pcb ali bez vodova grejanja na pcb - tako bih to ja uradio.

Sa cevima na drugoj strani u odnosu na elemente. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...