Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

izlaz za sluske je High-End ne mogu da se skinem sa :L3000:

HAHAHAHAAHAHAHA! ludilo jbt :blink: slusam Enigmu MCMXC a.D. realnije je nego realno Sad preko slusalica direktno sa zvucne mogu cuti kad muva pipka surlicom govno(i to sveze) :buehehe: CD player mi ne treba vise :sarcastic_hand: MAYA Rulez! :ok:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kućište:

Postavljena slika

Isto takvo kuciste sam imao. Sa jacom konfiguracijom, jos sam jurio sto tise kulere i opet nista. Smeta, bar meni. Osim ako ti PC nije udaljen jedno 5 metara od zvucnika, tj nazovi pozicije gde slusas. Smeta! Iritira me ''zujanje''.

Skoro sam presao na ovo:

Postavljena slika

Par puta jeftinije, ali opet kada upakujes komponente unutra manje zuji.

Nisam citao sve postove ali za mene je PC jos uvek neprihvatljiv izvor.. Dok ne naprave neko full silent kuciste.. :aloofandbored12:

Eh, da možeš izvesti napajanje bez kulera i imati HDD bez pokretnih delova, gde bi ti bio kraj.... :confused1:

upravo to..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene se komp čuje i na deset metara... Al' dobro, ja nisam ama baš ništa učinio da bude tiši, štaviše... 1x12 na napajanju, 1x12 na hladnjaku procesora, 2x8 na kućištu i plus jedan na Quadro kartici...

Postavljena slika

Kada Phenom2 965BE ne bi radio na 4x3.8GHz, mogao bih da izbacim bar tri ventilatora... Baš me briga, imam dobar CD :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hladnjak od pola metra resava problem buke

Postavljena slika :sarcastic_hand:

sad sam zakacio MAYA karticu na pojacalo - odlicna je zaista :crazyrocker:

ne znam sta je to sto ova kartica ima sto druge nemaju .

peva kao slavuj :buehehe:

jednostavno ima nesto u zvuku sto pleni paznju - valjda dobar sklad visokih srednjih i bassa .

znate kad kazete samom sebi - to je to - ovo mi odgovara - zar treba vise reci ? :Viannen_loungelizard:

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ventovi problem? Evo resenja. PC bez mehanike ( HDD, ventilator...nista)

Postavljena slikaPostavljena slika

Tip : PC

Masa : 0.9 kg

Operativni sistem : Linux

Čipset : Intel 910GML

Procesor : Intel Celeron M

Takt procesora : 900MHz

Dijagonala ekrana : 7 "

Grafička karta : Intel 900GMA

RAM memorija : 512MB

Kapacitet hard diska : 4 GB :to_pick_ones_nose2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...čučno bi uz neku A klasu samo tako  :sarcastic_hand:

kad bi pravili od dijamanta Mosfete - ne bi nam trebao toliki hladnjak uopste. :buehehe:

tacka topljenja dijamanta je High-End :Viannen_loungelizard:

Diamond Electronics

People

Project leader: Jan Isberg, Uppsala University

Post Doc.: Florian Burmeister

Ph.D. students: Markus Gabrysch, Saman Majdi

Diamond as a semiconductor

Diamond is a semiconductor with extreme properties, such as high breakdown field, high saturation velocity, high carrier mobilities and the highest thermal conductivity of all materials. This makes diamond extreme in the group of wide-bandgap semiconductors, which includes e.g., silicon carbide (SiC) and gallium nitride (GaN). Diamond electronic devices, such as power diodes and high-frequency field effect transistors, could in principle deliver outstanding performance due to diamond’s excellent intrinsic properties. Other applications where diamond is expected to excel include radiation detectors, X-ray optics and photoconductive switches.

Postavljena slika

Diamond synthesis can be achieved through several routes. The two main methods are high-pressure high-temperature synthesis (HPHT) and chemical vapour deposition (CVD). HPHT diamond is commonly used today in many industrial applications including: cutting, drilling, thermal management etc. However, HPHT diamond invariably contains many crystal defects and impurities. CVD diamond, on the other hand, can be grown under conditions of high purity resulting in fewer impurities. Unfortunately, the deposition conditions have invariably resulted in polycrystalline material. It was only recently shown that it is possible to grow thick free-standing plates of high-purity single-crystal CVD (SCCVD) diamond by homoepitaxy. To a great extent the interest in high-purity SCCVD diamond has been driven by the desire to develop diamond as a semiconductor material for electronic device applications. To achieve high activation in a doped semiconductor it is necessary to have a low degree of compensation. For p-doped material, for instance, the amount of compensating donors (shallow or deep) must be kept to a minimum. This puts strict demands on the impurity concentration of the material. Successful p-doping of diamond by adding boron during deposition has been demonstrated. Concentrations of nitrogen impurities < 1014 cm-3 have also been achieved, leading to low compensation levels.

Mobility

Postavljena slika

Comparison of common semiconductor materials:

x-axis: Bandgap; y-axis: Combined electron + hole mobility;

Area of circles proportional to thermal conductivity.

http://www.el.angstrom.uu.se/forskningsprojekt/Diamant/Diamant_E.html :sarcastic_hand:

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako kaže:post-579-0-29114000-1300056451_thumb.jpg

I na tarabi piše... Optika ide do 96, ne dalje. I već tu ima problem povećanog 'jitter'-a i ostalih smetnji.Windows ne omogućava 'Digital Out' više od 96 jer bi u tom slučaju dobio studijsku opremu za dž. Zato se prave (pišu) soft drajveri pa tek uz asinhtroni USB prenos kao S/PDIF postižeš 24/192kHz. Ostavi se signala sa matične, nećeš sigurno za 40-70 eura dobiti vrhunski audio sastav. Korektan za igrice, to da.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...