Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, silentbob reče

Evo RSPlayer sad moze da se instalira na x86.

Znacio bi mi kad bi neko ko cuje razliku izmedju playera (npr mpd vs squeeze) mogao da mi da povratnu informaciju.

Ovaj player se razlikuje od ostalih jer se ne oslanja na poznate linux C biblioteke za decoding/demux, vec koristi Symphonia rust crate.

Instalira se sa jednom komandom:

bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/ljufa/rsplayer/master/install.sh)

Posle toga UI je dostupan kroz web browser na:

http://<ip adresa>/

ili ako je port 80 zauzet:

http://<ip adresa>:8000

Na Settings strani treba uneti music directory path i kliknuti full scan.

Kad se skeniranje zavrsi treba izabrati audio device name i kliknuti na Save & restart player dugme.

Za Audio device teba izabrati onaj bez soft konverzija 

Kod mene izgleda ovako:

image.thumb.png.1c80fdd69f730910a7b781aafb25190c.png

 

 

Pa sa ovim cemo da zavrsimo sve.  Ne treba SnakeOil ako moze da se upravlja spolja sa ovim.

A lako cemo web interfejs da napravimo kao sto  ima SnakeOil. 

Msm na kraju mozemo i obe verzije :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, molim Vas stavite ovo gde mu pripada, ja stvarno ne znam gde bih ga stavio, jer ili ja nisam normalan ili oni.

WWW.ECOUSTICS.COM

We'll be testing a $199 audiophile-grade CAT 8 ethernet cable to determine if it improves our digital music streaming experience.

Pa nek posle neko kaže da je pametno kupiti zaseban strimer za silne K eura, umesto ovako kao gomila nas da računar koristi za prenos podataka sa mreže. Ovako stvarno mogu da pomisle da neko na strimeru proba shemu kako da opljačka banku😁.

Još će početi da nas ubeđuju i da računar ne kontroliše šta je primio od poslatog.

Neverovatno, još kad bi mi objasnili da li ovaj eternet kabl dodaje 0,000000....1$ ili oduzima, u bankama, pevao bih ili bi ih tužio (oboje jako isplativo).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Pa sa ovim cemo da zavrsimo sve.  Ne treba SnakeOil ako moze da se upravlja spolja sa ovim.

A lako cemo web interfejs da napravimo kao sto  ima SnakeOil. 

Msm na kraju mozemo i obe verzije :hihihihi:

Miko, sve će svima biti jasnije kad Vi budete napravili distro i čuli MPD vs Squeezelite player (kao da su antipodi i mogu da pokriju kompletnu populaciju). Ako to i Vi budete mislili (pošto ja tako mislim i čuo sam te players kao i ljudi koji su iznosili utiske na forumima iste je AO jaje jajetu) onda suštinski nema potrebe za UI SnakeOill jer tvikove hardware i neke druge stvari uopšte nisu tog nivoa razlike da bi se čovek maltretirao.

Verujem da se npr. mnogo više čuju napajanja nego da li ćete npr. staviti player dedicated u jedno jezgro i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Zen Mod said:

duducima si trebao da objasnis da prvo treba imati neki Linux instaliran, sa sve Downloads folderom, u koji  treba down SnakeOil installer

msm, ne znam, samo pogadjam :Viannen_loungelizard:

 

Upravo tako.

Prvo računar na koji instalirate ovo, mora sve vreme da bude na mreži priključen eternet kablom.

1. Ako ste instalirali Ubuntu server na buduću SnakeOil mašinu (da se ne mucite sa command line) onda Vam treba drugi računar npr. Windows računar da download-ujete “Installer SnakeOil” i npr. sa WinSCP da ga prebacite u neki folder na mašini na kojoj će Vam biti SnakeOil mašina. Jednostavnomi linux komandom iz komandne linije instalirate SnakeOil.

sudo bash ./snakeoil-installer-1.2.0-x86_64.sh

2. Ako ste instalirali “normalnu” verziju Ubuntu sa grafičkim okruženjem onda možete restartovati tu Ubuntu mašinu i sve uraditi sa nje (download-ovati SnakeOil instaler, smestiti ga u folder gde hoćete i istom-prethodnom komandom instalirati SnakeOil).

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Vix said:

Malo sale, ali eto opet vidimo u cemu je problem Linuxa, generalno:

Trilion distro-a, a nijedna da valja, onako kako nama treba. Ovo ko neko prokletstvo Linuxa, 99 stvari da valjaju, uvek ima makar jedna da ne valja, a ta nam bas treba... 

Samo Vam se čini.

Videćete.
Ja sam se podsetio osnovnih stvari za dan.
Naprotiv, sa Linux sve ide kao po loju.
Mnogo me više nerviraju Microsoft Windows i Apple IOS.

Na Linux možete da iskoristite mnogo tuđeg koda, ideja pa i čitavih aplikacija u kojima su potpuno dokumentovani: ulazi, izlazi i uslovi i koje možete modifikovati, naravno ako znate, jer je otvoreni kod.
Na Windows ili IOS morate da pišete NOVU-SVOJU aplikaciju ili da se slikate ako se neznatno aplikacija razlikuje od onoga što Vam treba.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, rekoh da bih ovih dana napisao pojednostavljeno uputstvo za instalaciju SnakeOil (ne pretenciozno, ne dugačko, ne ni najjednostavnije, ni najbolje ni ….. već uputstvo sa kojim bi najveći broj drugara trebalo da može da instalira SnakeOil bez ikakvih problema i velikog gubljenja vremena) .

Naravno napisao bih i zašto sam se opredelio za: taj put, tu verziju, šta god; da bi svako mogao da zaključi da li će biti zadovoljan sa tim nivoom kvaliteta zvuka koji ce dobiti na račun izbora koje ću ja napraviti pišući uputstvo ili će biti beskompromisan. Za beskompromisne savet je da pročitaju i usvoje izvanredno uputstvo autora SnakeOil Agent Kith.

Pitanje Miko: Da li ste saglasni da to ne bi trebalo da pišem u ovoj temi koja je ipak namenjena “PC kao izvoru zvuka” i distroima sa iskustvima proisteklim sa ovog-foruma diyaudio.rs.

Mozda bi bilo bolje otvoriti novu temu npr. “SnakeOil, Pojednostavljena instalacija” koja verujem ne bi trebala ni da bude velika tj. mislim da neće imati puno postova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Mikorist said:

Ma razumem Vas potpuno.

To je verujem tek prvi problem.

Ko zna šta sve ne radi i pod SnakeOil a ne samo bluetooth slušalice koje ne mogu ni da rade pod njim jer Ubuntu 22.04 (ja sam ga i stalirao) po default instalira Pulse Audio.

Ne znam da li Vam je pametno da tako beskompromisno pokušate da rešite sve odjednom (Rekoh da bluetooth slušalice verovatno 99% ne rade ni pod SnakeOil) ili možda da napravite to prvo viđenje distroa koji će:

1. imati izbor između 2 player: MPD I SquezeLite (Ralph).

2. Instaliran LMS

3. Instaliran UPMPDCLI zbog veze MPD sa LMS.

Već će ljudi korišćenjem videti šta nedostaje ili šta ne radi dobro pa ćete polako dograđivati distro. Mora da se pusti u opticaj distro da bi ga mogli dibagovati.

Važno je, za sada,  da se može: upravljati sa mobilnog aplikacijom Squeezer, da se čuje na zvučnicima, da playeri čitaju sve formate fajlova, da se vidi i lokalna biblioteka i Tidal i to je to u ovoj fazi.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde se cak i iz Chrome menja frekfencija automatski

Sink Input #73
	Driver: PipeWire
	Owner Module: n/a
	Client: 72
	Sink: 49
	Sample Specification: float32le 2ch 96000Hz
	Channel Map: front-left,front-right
	Format: pcm, format.sample_format = "\"float32le\""  format.rate = "96000"  format.channels = "2"  format.channel_map = "\"front-left,front-right\""
	Corked: no
	Mute: no
	Volume: front-left: 65536 / 100% / 0.00 dB,   front-right: 65536 / 100% / 0.00 dB
	        balance 0.00
	Buffer Latency: 0 usec
	Sink Latency: 0 usec
	Resample method: PipeWire
	Properties:
		client.api = "pipewire-pulse"
		pulse.server.type = "unix"
		application.name = "Google Chrome"
		application.process.id = "1627"
		application.process.user = "diya"
		application.process.host = "diya"
		application.process.binary = "chrome"
		application.language = "en_US.UTF-8"
		window.x11.display = ":0.0"
		application.process.machine_id = "a729c56165d34535ae765ba31ee7e57c"
		application.process.session_id = "c1"
		application.icon_name = "google-chrome"
		media.name = "Playback"
		node.rate = "1/96000"
		node.latency = "2048/96000"
		stream.is-live = "true"
		node.name = "Google Chrome"
		node.autoconnect = "true"
		node.want-driver = "true"
		media.class = "Stream/Output/Audio"
		adapt.follower.spa-node = ""
		object.register = "false"
		factory.id = "6"
		clock.quantum-limit = "8192"
		factory.mode = "split"
		audio.adapt.follower = ""
		library.name = "audioconvert/libspa-audioconvert"
		client.id = "66"
		object.id = "67"
		object.serial = "73"
		pulse.attr.maxlength = "4194304"
		pulse.attr.tlength = "32768"
		pulse.attr.prebuf = "24584"
		pulse.attr.minreq = "8192"
		module-stream-restore.id = "sink-input-by-application-name:Google Chrome"

:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Mikorist said:

Ja sam zaglibio sad sa pipewire:D

Ovo bolje peva od pulseaudio i bez RT kernela :loleverybody:

Ima tome već po' godine i jače. Neko se bunio na vodovoddžije, ako se dobro sećam... 

Otud moj stav o skalpelu, videti gôre...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

diya@diya:~$ pactl info
Server String: /run/user/1000/pulse/native
Library Protocol Version: 35
Server Protocol Version: 35
Is Local: yes
Client Index: 79
Tile Size: 65472
User Name: diya
Host Name: diya
Server Name: PulseAudio (on PipeWire 0.3.58)
Server Version: 15.0.0
Default Sample Specification: float32le 2ch 96000Hz
Default Channel Map: front-left,front-right
Default Sink: alsa_output.usb-JLsounds_JLsounds_Hi-Rez_Audio_2.0-00.analog-stereo
Default Source: alsa_output.usb-JLsounds_JLsounds_Hi-Rez_Audio_2.0-00.analog-stereo.monitor
Cookie: b146:f672

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, razmislite da li je uopšte potrebno-pametno da u distrou ostavite mnogo varijabli koje definišu zvuk. Mislim da bi  ljudi mogli otići u krajnost i "upropastiti" zvuk.

Mišljenja sam takođe da treba da uradite tu audio optimizaciju Ubuntu-a prema važećim preporukama, vašem iskustvu i Vašem doživljaju zvuka reprodukovanog tim distroima a da za Vas najlepša kombinacija varijabli bude default (nisam siguran da su Stradivari, Amati i Guerini pitali umetnike da li su zadovoljni zvukom ili šta im smeta da bi im "popravili" instrument po zelji😁).

Vaš distro, Vaša muzička ekspresija; baš kao što je i SnakeOil delo i doživljaj muzike Agent Kith; koji se izgleda dopada velikom broju nas.

Siguran sam da će i taj Vaš distro sjajno svirati.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Mikorist reče

Klokovi se menjaju interaktivno...A jos nisam sabio na ovo Xenmod. Soon :D

default.clock.allowed-rates = [44100 48000 96000 192000]

 

pre 2 minuta, Srecko reče

Miko, razmislite da li je uopšte potrebno-pametno da u distrou ostavite mnogo varijabli koje definišu zvuk. Mislim da bi  ljudi mogli otići u krajnost i "upropastiti" zvuk.

Bas suprotno radimo sad. Eliminisemo to.

Ne moras da udjes u plejer da bi se klok menjkao - bilo koja aplikacija koja moze da pusta zvuk menja klok.

sad je na 48K - druga pesma na youtube

Sink Input #67
	Driver: PipeWire
	Owner Module: n/a
	Client: 66
	Sink: 49
	Sample Specification: float32le 2ch 48000Hz
	Channel Map: front-left,front-right
	Format: pcm, format.sample_format = "\"float32le\""  format.rate = "48000"  format.channels = "2"  format.channel_map = "\"front-left,front-right\""
	Corked: no
	Mute: no
	Volume: front-left: 65536 / 100% / 0.00 dB,   front-right: 65536 / 100% / 0.00 dB
	        balance 0.00
	Buffer Latency: 0 usec
	Sink Latency: 0 usec
	Resample method: PipeWire
	Properties:
		client.api = "pipewire-pulse"
		pulse.server.type = "unix"
		application.name = "Google Chrome"
		application.process.id = "1672"
		application.process.user = "diya"
		application.process.host = "diya"
		application.process.binary = "chrome"
		application.language = "en_US.UTF-8"
		window.x11.display = ":0.0"
		application.process.machine_id = "a729c56165d34535ae765ba31ee7e57c"
		application.process.session_id = "c1"
		application.icon_name = "google-chrome"
		media.name = "Playback"
		node.rate = "1/48000"
		node.latency = "1024/48000"
		stream.is-live = "true"
		node.name = "Google Chrome"
		node.autoconnect = "true"
		node.want-driver = "true"
		media.class = "Stream/Output/Audio"
		adapt.follower.spa-node = ""
		object.register = "false"
		factory.id = "6"
		clock.quantum-limit = "8192"
		factory.mode = "split"
		audio.adapt.follower = ""
		library.name = "audioconvert/libspa-audioconvert"
		client.id = "60"
		object.id = "61"
		object.serial = "67"
		pulse.attr.maxlength = "4194304"
		pulse.attr.tlength = "16384"
		pulse.attr.prebuf = "12296"
		pulse.attr.minreq = "4096"
		module-stream-restore.id = "sink-input-by-application-name:Google Chrome"

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...