Jump to content
dj.nik

PC kao izvor zvuka - tema MK II

Recommended Posts

22 hours ago, silentbob said:

Da li se neko igrao sa CPU frekvencijom?

Na linux-u sam primetio razliku u zvuku u zavisnosti da li je f zakucana na odredjenu vrednost ili je dozvoljeno OS-u da je menja u odnosu na load.

Po meni bolje radi ako je zakucana npr na 1Ghz. 

Po specifikaciji(teoriji) bolje je drzati fiksnu za bilo koju realtime primenu

ako pustanje muziku svedemo na realtime primenu onda sledi da je bolje fiksna.

generelno, prelazna stanja su problem, kod palje gasenja resource-a.

Pustanje muzike je smesno po HW zahtevima pa ne bi trebalo da je nesto remeti, osim ako nema neka teska kompresija, ali tada se nece ni uspavati deo CPU snage

Daphile local ui opcija!

Da neko zna za neki x86 tablet koji bi mogao da se bootuje sa usb stika?

3ad7a8742c4f397c945c1d8014ad1e89.jpg

Sent from my KIW-L24 using Tapatalk

Ako sam masio temu izvinte

Kako da moj STEREO HI-FI  sistem  :D  (nebitno koji kakav) opremim za pustanje slusanje muzike sa neta  (RCA analog ulazi)? Do sada sam sa laptopa preko externe USB kartice Lexicon I-O22 pustao i to je bilo OK.

Da li neki od bluetooth aliexpress_ modula 4.1 ili  4.2 moze da ispuni ovaj zadatak i zadovolji reprodukciju npr FLAC fajlova?

Sta mislite da li PI moze da, opet uz aliexpress HAT,  posluzi za ovo i koji bi od nekoliko HAT DAC za PI mogli da preporucite?

8 hours ago, svr said:

Ako sam masio temu izvinte

Kako da moj STEREO HI-FI  sistem  :D  (nebitno koji kakav) opremim za pustanje slusanje muzike sa neta  (RCA analog ulazi)? Do sada sam sa laptopa preko externe USB kartice Lexicon I-O22 pustao i to je bilo OK.

Da li neki od bluetooth aliexpress_ modula 4.1 ili  4.2 moze da ispuni ovaj zadatak i zadovolji reprodukciju npr FLAC fajlova?

Sta mislite da li PI moze da, opet uz aliexpress HAT,  posluzi za ovo i koji bi od nekoliko HAT DAC za PI mogli da preporucite?

Ja sam ovo kupio sinu za igranje, možeš sve da puštaš preko bluetooth-a, ima dobar Wolfson dac na izlazu, ima još bateriju i solidan mu je domet. Zvuk je odličan čak is Youtube ako su snimci kvalitetni.

https://it.aliexpress.com/item/NEW-SMSL-B1-Digital-Hifi-Bluetooth-CSR-4-2-Audio-Receiver-Decoder-Bluetooth-digital-Turntable-Support/32750603797.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xc08yN

mislio sam na neka DIY resenja, ili ne potpuni DIY vec da koristim neki sklopljeni modul. 

Sta moze da se ocekuje od PI HAT DACova ovih jeftinijih oko 10eu? Da li PI kao izvor zvuka uopste treba rasmatrati ili je on ipak vise samo za MP3 zvuk