Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Miko, imam nekoliko pitanja.

Razumem da je ovaj distro optimizovan, u audio smislu, i da gotovo niko neće imati potrebu da bilo šta menja.

1. Da li ispravno razumem, reprodukovanje sadržaja Tidala bi išlo iz Tidal aplikacije koju bi trebalo instalirati?

U zavisnosti od odgovora imao bih ili ne bih imao sledeće pitanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, već je Tidala instaliran, razumem.

Pitanje.

1. Kao i pod Windows sa telefona nećemo moći da upravljamo Tidal aplikacijom nego bismo morali da otvorimo aplikaciju i startujemo našu play list jer ovo ne potpada u popis podržan od Tidala connect.. Da li grešim?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

GITHUB.COM

The web version of Tidal running in electron with hifi support thanks to widevine. - GitHub - Mastermindzh/tidal-hifi: The web version of Tidal running in electron with hifi support thanks to widev...

 

 

TIDAL Hi-Fi is made by Rick van Lieshout.
It uses Castlabs' version of Electron for widevine support.

 

WWW.OMGUBUNTU.CO.UK

Listen to TIDAL on your Linux desktop thanks to this Electron-based desktop TIDAL client that integrates the official web player into the desktop.

zadnja verzija instalirana. morate probati pa da vidimo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sve pitam iz sledećeg razloga.

Trenutno mi je jako udobna upotreba mog NUC i on u ovoj konstelaciji nije računar već HiFi komponenta (kvalitet da ne razmatramo😁) uz koji ide i daljinski, moj mobilni.

Ja samo uključim NUC i startujem moj "univerzalni daljinski" 😁sa SQUEEZER app kojim posle samo biram šta želim da slušam od muzike bilo sa Tidala ili i lokalne biblioteke.

U ovoj vašoj trenutnoj opciji, ako ne grešim ovo bi i dalje bio, da se tako izrazim, računar jer bi morao da mu pristupom na neki od načina npr: web aplikacija, remote desktop .... i da onda uradim šta želim.

Time bih od svog mobilnog napravio daljinski za kontrolu računara a ne daljinski za izbor i puštanje pesama sa bilo kakvog izvora (radio, lokalna biblioteka, Tidal ....). Grešim li?

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Srecko reče

U ovoj vašoj trenutnoj opciji, ako ne grešim ovo bi i dalje bio, da se tako izrazim, računar jer bi morao da mu pristupom na neki od načina npr: web aplikacija, remote desktop .... i da onda uradim šta želim.

PA naravno da je računar. Ovo je sistem sa koga trenutno tipkam po forumu,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Evo kako izgleda finalna verzija za sad:D

2023-02-17_17-35.png

 

Samo da napomenem. Ova diyauio lajv distribucija - ima ugrađen MX sistem za remastering.

Ima USB tool za kreaciju. MX Live USB Maker. Bolji je od  Rufus-a....To se sve nalazi ovde gde je vrh strelice

image.png

Može teoretski beskonačno da se nadograđuje - memja - čuva - i dalje distribuiše.

2023-02-17_17-34.png

 

Link 

md5

2378b265690efb7c29baebbdbaa1e6a0  diyaudio.iso

 

Ja skinuo iso fajl. Medjutim, md5 mi izbajcuje nesto sasvim drugo?! :wacko:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad glavna pitanja.

1. Da li bih ja u vašem distrou nešto "zeznuo" (upropastio parametre audio optimizacije: šum .....) ukoliko bih player koji ste vi predvideli zamenio onim koji se meni dopada. Konkretno npr. trenutno jako volim kako zvuči MPD (ne znači da će tako biti i za koji mesec)?

2. Da li mogu staviti i neki Media Server na, koji sam ja navikao, a da opet ne "zeznem" audio optimizaciju?

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato i pitam jer bih onda npr. Vaš distro mogao da iskoristim kao "svežu instalaciju Linux" umesto npr. 22.04 Ubuntu Server npr. da na njega stavim UI SnakeOil (Instaler-om SnakeOil) i onda dobijem opet da mi NUC nije računar nego HiFi komponenta što ustvari hoću.

Naravno možda ovo neće da funkcioniše jer SnakeOil autor uvek pominje Ubuntu (Debian) kao podlogu za SnakeOil ali bi bilo svakako interesantno probati jer main Ver. Ubuntu sigurno nisu audio optimizovane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/16/2023 at 4:52 PM, Srecko said:

Gospodin @Kuja i nas nekoliko smo bili pokrenuli temu-ideju o razvoju linearnog napajanja za NUC (bilo je bar nekoliko interesenata) ali na kraju ništa ne ispade od toga, nažalost.

@Kuja

😁

Kad se završi ovo Mirkanivo švajsovanje i budem bio dobar gurač kolica, napraviće se dobro linerano napajanje, imam izvođača.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...