Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Ima to i besplatno:http://xover.sourceforge.net/

Hvala puno za dodatni resource. DA li si ti koristio ovaj program i kakva su ti iskustva? Koliko vidim podrzava samo XP? Ukoliko ga koristis da li si probao instalaciju na W7 - normalno ukoliko koristis W7.Hvala
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala puno za dodatni resource. DA li si ti koristio ovaj program i kakva su ti iskustva? Koliko vidim podrzava samo XP? Ukoliko ga koristis da li si probao instalaciju na W7 - normalno ukoliko koristis W7.

Hvala

Nisam ga koristio mada sam ga instalirao. Moja ideja je bila da ga koristim kao pomagalo pri konstruisanju skretnica za jedan OB projekat sa visokoefikasnim jedinicama (oko 98db) na koje bi išao tri-amping(za početak neki Tripathx3) a ukoliko se pokaže kao dobar ostao bi kao skretnica. Kasnije bih možda promenio amplifikaciju. Međutim projekat je na pending-u. U svakom slučaju i sam autor savetuje oprez i za početak primenu na nekim potrošnim drajverima jer koliko sam upućen nije još uvek ispitan. Na istom sajtu postoje linkovi ka drugim projektima vezanim za room corection i dr. U poslednje vreme mi se vrzma po glavi i rešenje sa nekim od Panasonic risivera (panasonic sa-xr57,55) koji uz izvesna poboljšanja može predstavljati solidno rešenje za male pare a pritom radi PCM to PWM i ima mogućnost bi-wieringa sa tri-ampingom gde dva pojačala guraju bas a jedno visoke. I to je jedno od rešenja gde se izbacuje DAC iz lanca kao i kablovi, sve ide optikom ili koaksijalcem. Da li je neko slušao ta čuda?

http://www.hometheaterforum.com/forum/thread/227237/got-my-panasonic-sa-xr55

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ga koristio mada sam ga instalirao. Moja ideja je bila da ga koristim kao pomagalo pri konstruisanju skretnica za jedan OB projekat sa visokoefikasnim jedinicama (oko 98db) na koje bi išao tri-amping(za početak neki Tripathx3) a ukoliko se pokaže kao dobar ostao bi kao skretnica. Kasnije bih možda promenio amplifikaciju. Međutim projekat je na pending-u. U svakom slučaju i sam autor savetuje oprez i za početak primenu na nekim potrošnim drajverima jer koliko sam upućen nije još uvek ispitan. Na istom sajtu postoje linkovi ka drugim projektima vezanim za room corection i dr. U poslednje vreme mi se vrzma po glavi i rešenje sa nekim od Panasonic risivera (panasonic sa-xr57,55) koji uz izvesna poboljšanja može predstavljati solidno rešenje za male pare a pritom radi PCM to PWM i ima mogućnost bi-wieringa sa tri-ampingom gde dva pojačala guraju bas a jedno visoke. I to je jedno od rešenja gde se izbacuje DAC iz lanca kao i kablovi, sve ide optikom ili koaksijalcem. Da li je neko slušao ta čuda?

http://www.hometheat...nasonic-sa-xr55

Ha, ha, ovde vec mogu da dijagnoziram visok stepen zarazenosti, hahaha. Tako sam i ja poceo sa zeljom da napravim jednostavan sistem sa visoko osetljivim driverima. U mom slucaju to je bio 103dP PHL i 101 dB ribbon. Ali avaj, usao sam u rupu koju si jos uvek kopam. Jedno vreme od pojacala na dnu X600, u sredini cevasi na vrhu klasa A. Ono sto se tu desava, milion mogucnosti za podesavanje, poboljsavanje, promene, a kakao rece moja zena ja sam vaga, sto ce reci tesko mi da donesem odluku...

Moguce je uraditi softwarski aktivnu skretnicu, ali od ponudjenih mogucnosti, uvek postoji sansa da nesto podje lose i odose skupi visokotonci. Zato jos uvek postoji Behringer koji place da se unapredi, ali to je dug i mukotrpan posao. Upravo radim n-tu reviziju tog sistema i sa te pozicije, software-sko resenje i audio interface koji imam (RME Fireface 800) zvici kao san snova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ga koristio mada sam ga instalirao. Moja ideja je bila da ga koristim kao pomagalo pri konstruisanju skretnica za jedan OB projekat sa visokoefikasnim jedinicama (oko 98db) na koje bi išao tri-amping(za početak neki Tripathx3) a ukoliko se pokaže kao dobar ostao bi kao skretnica. Kasnije bih možda promenio amplifikaciju. Međutim projekat je na pending-u. U svakom slučaju i sam autor savetuje oprez i za početak primenu na nekim potrošnim drajverima jer koliko sam upućen nije još uvek ispitan. Na istom sajtu postoje linkovi ka drugim projektima vezanim za room corection i dr. U poslednje vreme mi se vrzma po glavi i rešenje sa nekim od Panasonic risivera (panasonic sa-xr57,55) koji uz izvesna poboljšanja može predstavljati solidno rešenje za male pare a pritom radi PCM to PWM i ima mogućnost bi-wieringa sa tri-ampingom gde dva pojačala guraju bas a jedno visoke. I to je jedno od rešenja gde se izbacuje DAC iz lanca kao i kablovi, sve ide optikom ili koaksijalcem. Da li je neko slušao ta čuda?

http://www.hometheat...nasonic-sa-xr55

Na velikom DIY audio su mnogi bili zapaljeni za te receivere upravo zbog niske cene, kako kaze odlicnog kvaliteta i mogucnosti da se bude digitalan do kraja. Nemam iskustva sa tim, ali mislim da to moze da ima potencijal. Ja ipak vise verujem u klasu A, ali to svakako ne znaciu nista. Ako mozes, treba probati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ga koristio mada sam ga instalirao. Moja ideja je bila da ga koristim kao pomagalo pri konstruisanju skretnica za jedan OB projekat sa visokoefikasnim jedinicama (oko 98db) na koje bi išao tri-amping(za početak neki Tripathx3) a ukoliko se pokaže kao dobar ostao bi kao skretnica. Kasnije bih možda promenio amplifikaciju. Međutim projekat je na pending-u. U svakom slučaju i sam autor savetuje oprez i za početak primenu na nekim potrošnim drajverima jer koliko sam upućen nije još uvek ispitan. Na istom sajtu postoje linkovi ka drugim projektima vezanim za room corection i dr. U poslednje vreme mi se vrzma po glavi i rešenje sa nekim od Panasonic risivera (panasonic sa-xr57,55) koji uz izvesna poboljšanja može predstavljati solidno rešenje za male pare a pritom radi PCM to PWM i ima mogućnost bi-wieringa sa tri-ampingom gde dva pojačala guraju bas a jedno visoke. I to je jedno od rešenja gde se izbacuje DAC iz lanca kao i kablovi, sve ide optikom ili koaksijalcem. Da li je neko slušao ta čuda?

http://www.hometheat...nasonic-sa-xr55

Instalirao sam i probao ali ne radi na mom interface-u. Mislim da radi samo sa karticama koje imaju suround sound, samo predpostavka. Moj interface je sa 8 kanala, ali ne u smislu suround nego 8 nezavisnih kanala. Samo predostavka da se o tome radi. Svi kanali se sliju u dva tako da su low. mid i high u jednom izlzu. Moguce je takodje da ne prepoznaje ASIO driver... Ko ce ga znati.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Instalirao sam i probao ali ne radi na mom interface-u. Mislim da radi samo sa karticama koje imaju suround sound, samo predpostavka. Moj interface je sa 8 kanala, ali ne u smislu suround nego 8 nezavisnih kanala. Samo predostavka da se o tome radi. Svi kanali se sliju u dva tako da su low. mid i high u jednom izlzu. Moguce je takodje da ne prepoznaje ASIO driver... Ko ce ga znati.

Šteta, izgleda da je pravljeno za suround kartice. Inače svi moji projekti idu do daljeg na čekanje - stiglo je njegovo visočanstvo - Yamaha NS-1000M i bacam se u potragu za odgovarajućim pojačalom. I tu se slažemo mislim da je A klasa od 30-ak wati pravi izbor .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

I u toj zvučnoj ne bi bilo loše odmah uraditi poneko poboljšavanje, OP, na slici s leva, može da se zameni boljim...

Postavljena slika

DAC je PCM1792

Postavljena slika

Sve u svemu, mnogo bolja kartica od moje, ali ja ne koristim PC za slušanje muzike, čisto informativno :)

Nadam se da ćeš uživati...

Review Asus kartice http://www.firingsquad.com/hardware/asus_xonar_essence_stx_review/

Hvala Stein na savetu.Koji bi mi op amp preporucio da isprobam.Slusajuci novu zvucnu zakljucio sam da su se pobolsali visoki nekako su dinamicniji i bas je dublji -topliji ali sa srednjim nisam bas prezadovoljan.Inace je nestao i shum koji je bio prisutan kod prosle zvucne.Kada slusam preko slusalica (srednja klasa neke Maxell)ukazuju se malo vise detalja u srednjim tonovima.Dali je to zbok op ampova?Mozda je to i zbok ostatka sistema mada o tome nebi u ovoj temi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Posle (po)dužeg probanja, mogu da preporučim, za one koji koriste Ubuntu, http://decatf.wordpress.com/2010/11/04/gstreamer-delta-audio-sharpening-plugin/...Postoji greška (nedostaje "!" na launchpad ppa stranici) ali se to, lako, ispravi...(Udružio sam dj.nik-ove post-ove, kad sam već u thread-u...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Vezano je za reprodukciju zvuka sa PC-a pa evo ovde, da ne otvaram posebnu temu:

Verujem da je dosta korisnika Win okruženja (OS-a) prešlo na W7. Ako žele bolji zvuk, trebalo bi. W7SP1 pro, ent. ili ult. preporuka, WASAPI.

A evo malog i besplatnog pomoćnika koji će doprineti našoj potrazi za boljim, vernijim zvukom:

Fidelizer

Trenutna aktuelna verzija: 1.3 Ukratko:

Fidelizer je mali softver koji ne vrši trajne izmene u sistemu, njegovim pokretanjem zaustavljaju se pažljivo odabrani procesi i servisi u Vista/Win7 OS

koji nisu bitni za reprodukciju zvuka a čija aktivnost negativno utiče na kvalitet reprodukcije. Restartovanjem PC-a svi procesi/servisi se ponovo pokreću za

standardno korišćenje računara, dakle bez trajnih izmena sistema.

Koristi se uz tj. pre pokretanja svih poznatijih audio plejera: Foobar, JRiver, HQPlayer, XXHigEnd itd itd.

NB

Poželjno je da računar u vreme reprodukcije muzike nije povezan na internet - jer Fidelizer gasi Firewall i Antivirus softvere, te je PC relativno nezaštićen.

Više informacija na linku autora.

Za bolje zvuke, :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam 'ESI Juli@' dali je bolja ili gora od gornje kartice.

e jos samo nju nemam - ovo mi je 4-a kartica :buehehe:shvatio sam da bolje svira od M-audio Audiophile 2496 cim sam ubacio slusalice u nju :dodo:drugacije svira od Audiotrak Prodigy - mislim da je cak dublji bass na izlazu :sarcastic_hand: moram da odslusam duze pa da kazem :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e jos samo nju nemam - ovo mi je 4-a kartica :buehehe:shvatio sam da bolje svira od M-audio Audiophile 2496 cim sam ubacio slusalice u nju :dodo:drugacije svira od Audiotrak Prodigy - mislim da je cak dublji bass na izlazu :sarcastic_hand: moram da odslusam duze pa da kazem :Viannen_loungelizard:

visoki su naucna fantastika za Audiotrak - srednji su slicni - i bas jeste dublji :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MAYA44 ESI 9. Specifications <Analog Audio> 1. Sample rate supports : 32, 44.1, 48, 88.2, 96, (176.4, 192)* kHz *Playback only 2. Analog Input : 1) Connector Type : 4 Channel analog inputs * 1/4" TRS(stereo) jack(line in 1 and 2) common with 'Mic. in' * 1/4" TRS(stereo) jack(line in 3 and 4) 2) Peak level : 0dBFS @ +6dBV 3) Programmable gain : -48dB ~ +24dB(1dB step size) 4) Impedance : 10K Ohm 3. Analog Output : 1) Connector Type : 4 Channel analog line outputs * 1/4" TRS(stereo) jack 2) Peak level : +6dBV @ 0dBFS 3) Attenuation : -48dB ~ +0dB(1dB step size) 4) Impedance : 33 Ohm(line out 1 and 2), 0 Ohm(line out 3 and 4, H.P. out) 4. MIC Preamp 1) Mic Preamp Gain : +21dB 2) Peak level : 0dBFS @ 246mV 3) +48V phantom power supply 4) Impedance : 3K ohm 5. Headphone Amplifier 1) Load Impedance Range : 32-300 ohm (for the best performance) 2) Output Power : 125mW @ 32ohm per channel <Digital Audio> 1. Sample rate supports : 32, 44.1, 48, 88.2, 96, (192)kHz *Coaxial Output only 2. A/D Converter 1) SNR : 102dBA(0dB @ fs=48kHz) 2) DR : 102dBA 3) THD : - 95dB(1kHz, -1dBFS) 4) Interchannel Isolation : 90dB 3. D/A Converter 1) SNR : 108dBA(0dB @ fs=48kHz) 2) DR : 108dBA 3) THD: -97dB(1kHz, 0dBFS) 4) Interchannel Isolation : 100dB 4. Digital Output 1) Connector Type : Coaxial, Optical 2) Format : IEC-60958 Consumer(S/PDIF) 3) Resolution : 24-Bit 4) Digital Pass Thru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo da dodam ovo nije Maya44 MKII

nego nova verzija....

Postavljena slika

Postavljena slika

jbt ovo je wolfson WM8776 :sarcastic_hand:

http://www.wolfsonmicro.com/products/codecs/WM8776/

*

Audio Performance

*

108dB SNR (‘A’ weighted @ 48kHz) DAC

*

102dB SNR (‘A’ weighted @ 48kHz) ADC

*

DAC Sampling Frequency: 32kHz – 192kHz

*

ADC Sampling Frequency: 32kHz – 96kHz

*

Five Stereo ADC Inputs with Analogue Gain Adjust from +24dB to –21dB in 0.5dB Steps

*

Programmable Limiter or Automatic Level Control (ALC)

*

Stereo DAC with Independent Analogue and Digital Volume Controls

*

Stereo Headphone and Line Output

*

3-Wire SPI Compatible or 2-Wire Software Serial Control Interface

*

Master or Slave Clocking Mode

*

Programmable Audio Data Interface Modes

*

I2S, Left, Right Justified or DSP

*

16/20/24/32 bit Word Lengths

*

Analogue Bypass Path Feature

* Selectable AUX Input to the Volume Controls

* 2.7V to 5.5V Analogue, 2.7V to 3.6V Digital Supply Operation

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...