Jump to content
dj.nik

PC kao izvor zvuka - tema MK II

Recommended Posts

hmmmm... ima i PCI verzija:http://www.si5.com/products.php?pID=4038

Nema ovo veze sa PCI. Samo je Tripath pojacalo ucvrsceno na pleh koji pasuje na PC backplane. Ne ubada se u osnovnu plocu. Y kablom se dovodi napajanje, sa obicne zvucne karte se uvodi LineIn a na dve 3.5 bananice odvodi ka zvucnicima ( ne bas pametno resenje kod cupanja ocekujem beli dim).I onu moju ja mogu da usrafim u PC. Problem je sto nema Volume kontrol. Ako ostane na MAX prilikom ukljucenja ima da se strecne i vlasnik PCa a bogami i komsije.

Nema ovo veze sa PCI. Samo je Tripath pojacalo ucvrsceno na pleh koji pasuje na PC backplane. Ne ubada se u osnovnu plocu. Y kablom se dovodi napajanje, sa obicne zvucne karte se uvodi LineIn a na dve 3.5 bananice odvodi ka zvucnicima ( ne bas pametno resenje kod cupanja ocekujem beli dim).I onu moju ja mogu da usrafim u PC. Problem je sto nema Volume kontrol. Ako ostane na MAX prilikom ukljucenja ima da se strecne i vlasnik PCa a bogami i komsije.

Upravo tako....Eto ideje za proizvodnju PC pojacala....mislim....trebalo bi smisliti sigurnije resenje....pa proizvodnja :blush:

Ne vredi, rodila se ideja i sad idemo do kraja :buehehe:Od ponedeljka će moj audio server zasvirati sa dva PSU - jedan za motore, drugi za "fine" potrošače. Livin la vida loca.

Zbudžio! Slušanje tek sledi. :buehehe:

Ovaj moj "djeva" je smotan ko sajla. Pitanje je sledeće:- postoji li kabel kojim se sa laptopa (USB) može povezati na DAC koji ima digital in ulaz u RCA varijanti ili je potreban neki poseban adapter?

Ovaj moj "djeva" je smotan ko sajla. Pitanje je sledeće:- postoji li kabel kojim se sa laptopa (USB) može povezati na DAC koji ima digital in ulaz u RCA varijanti ili je potreban neki poseban adapter?

tebi je takav "kabal" Siroma ugradio u njegovu varijantu SSSDAC-a , a zove se USB to SPDIF (or something) adapter/konvertor .istina - to moze da bude i kabel , al' onda posred srede njega jedinoga imas neku budzu ..... a u budzi adapter/konvertor

Nemam si ja sa tebe takvu zajebanciju sa glagoli. Nista roze.SPDIF je zaobidjen . Konvertor radi USB----> I2S----> DAC ( NoOverSampling)---->pojacalo. Iskoriscen CD. Srpski Sirotinjski DAC.post-39-126469326961_thumb.jpgOno sto Stein pita je izgleda :USB-(x)->SPDIF ----> DAC ----> pojacalo gde je (x) taj kobl sto on 'oce, a DAC vrsi prvo ekstrahovanje I2S signala i zatim DA konverziju. post-39-126469330825_thumb.jpg Ja sam na onaj SSDAC nacin zaobisao dve konverzije.Evo moze i kabl koji vrsi konverziju ali na kablu mora dzamutka koja to radi. Kako se konvertor napaja sa USBa ne treba poosebno napajanje. Dovoljno veliki termo buzir ( jedina stvar uz cvarke koja se na toploti skuplja) da obuhvati sokocalo , zagrejes i imas kabl koji vrsi konverziju.post-39-126469332831_thumb.jpg

Možete kako hoćete, mene lično ne dotiče: čovek ima problema da pita. Zamolio mene da pitam umesto njega. Dakle, kabel ili ima na sebi adapter ili je potreban poseban adapter ali onda nije kabel sa USB+RCA krajevima. Ja sa tim po tom pitanju nemam nikakve veze, kod mene stvar rešava AB kabel koji se koristi kod vezivanja USB printera. Dakle, nije niti reč o meni niti o mojim uređajima. Niti meni treba. :buehehe:

Kućište:

Postavljena slika

imam isto kuciste samo silver :Viannen_loungelizard:

+ ostatak je ovde:

http://www.diyaudio....pamp-u-zvucnoj/

slicna je i konfiguracija........

drugi komp je stariji (kanta) + Lindza + ovo kao izvor :

Prodigy HD2 Gold

Postavljena slika

Postavljena slika

AK4396 Specifications:

[*]Sampling rate: up to 192kHz

[*]THD+N: -100 dB

[*]DR, S/N: 120 dB

Features AK5353 ADC.

[*]24-bit / 96 kHz

[*]SNR: 96/102 dBA

buducnost sveta ..... svemira ........ i okoline ........... i ZM-a ....... za jedno 6 meseci :sarcastic_hand:Live iili Live Plus ..... 100 zelenih na ebay.dehttp://www.wdc.com/en/products/index.asp?cat=30

fala Bogu- kod mene je uvek bar jedan od 4 popaljen , a svi u mrezi ;kod nas e to lepo skupo - da ponovim - na ebay.de se moze izbunariti za do 110 sa shipingom