Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

  • 2 months later...

Ja sam nasao neki stari Shuttle kompijuter u koji sam ubacio RME 9632 ali sam bio vrlo nezadovoljan, najvise zbog zvuka (buke HDa). Na plocu se moze kaciti samo star

ie IDE HDe koji tandrcu kao stare babe. probao sam sa nekim IDE/sata konvertorom ali nije radilo.. Sada sam sve to razbucao i planiram da koristim kuciste ali sam narucio novu maticnu plocu, Intel D525MW sa pasivnim hladjenjem, jedan novi sata disk za muziku i najvjerovatnije jedan SSD za OD (XP). Bio sam ogranicen sa velicinom kucista tako da mi jedino mini-ITX moze da stane ali i to moram da modifikujem.

Javljam se sa utiscima kada sve bude sklepano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RME, polovna, nova, koliko djunti? inace si mogao da ubacis i pci ide to sata controler, jel? to resava pitanje buke..

Uzeo sam polovnu RME pre par mjeseci za ca. 100€ a na maticnoj imam samo jedan PCI koji je namjenjen za RME atko da mi ne pomaze. Ova maticna sa memorijom ide u smece. Ova nova maticna sa 4 GB RAMa me izasla isto kao i RME.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100e?!!! ma nemoj da me teras da se izujem, dodjem peske i da ti je ukradem! jaooo, majko sto me rodi lepa :sarcastic_hand: pa cekaj, mani tandrkanje harda, kakav je zvuk bio? to je grom karta.. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100e?!!! ma nemoj da me teras da se izujem, dodjem peske i da ti je ukradem! jaooo, majko sto me rodi lepa :sarcastic_hand: pa cekaj, mani tandrkanje harda, kakav je zvuk bio? to je grom karta.. :sarcastic_hand:

Imao sam srece ali nemam kablove za nju sto mi u stvari i nije neki problem. Idem direktno na DAC tako da sam miran. ... a zvuci dobro, spakovao sam CDP i DVDp u kutije i prodaju se :to_become_senile: Pobavao sam je u vise kompijutera i sa razlicitim OSoima i to radi dobro, pravo dobro :my2cents: , doduse, dobar je i DAC tako da ne mogu reci da je (samo) do nje :robots000_2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam nasao neki stari Shuttle kompijuter u koji sam ubacio RME 9632 ali sam bio vrlo nezadovoljan, najvise zbog zvuka (buke HDa). Na plocu se moze kaciti samo starie IDE HDe koji tandrcu kao stare babe. probao sam sa nekim IDE/sata konvertorom ali nije radilo.. Sada sam sve to razbucao i planiram da koristim kuciste ali sam narucio novu maticnu plocu, Intel D525MW sa pasivnim hladjenjem, jedan novi sata disk za muziku i najvjerovatnije jedan SSD za OD (XP). Bio sam ogranicen sa velicinom kucista tako da mi jedino mini-ITX moze da stane ali i to moram da modifikujem.Javljam se sa utiscima kada sve bude sklepano.

Pretpostavljam da je RME HDSP 9632. Predlažem da u budućnosti uzmeš isto kućište kao InSides zbog napajanja. Na taj način ćeš imati potpuno pasivno hlađenu mašinu sa DC-DC napajanjem Takođe bih ti savetovao instalaciju W7 Ultimate SP1. Zatim WASAPI. Sledeće bi bila upotreba fidelizer programa. Posle toga poslušaj kartu bez dac-a i sa dac-om. Možda spakuješ i dac.I da ne zaboravim na kraju, a možda je trebalo da stoji na početku: obavezno pogledaj šta su o ovome pisali dj.nik i insides.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne da nam se potrefiti peticu :) ... 9652 je pravilna oznaka.U ovo kuciste moze stati i jedno napajanje, ASAPi radi bez poblema u XPu za razliku od Win7. Posle cemo da vidimo, ne kupuje mi se (jos jedna) licensa za Win7 a ne bi ni da kradem, zato je XP za sada za to. Linux sam probao za muziku ali nisam nasao nista sto mi je leglo kao foobar. Zatim, svidja mi se ovaj DAC tako da necu ni da probavam bez njega a i ne daju mi se pare za kabal koji nemam.Kompijuter treba da ima Spotify a i Squeezserver tako da ga bas ne bi "unakazio".Da sam se odluco za Win7 onad bi izabrao skroz drugu soluciju, jak komp sa dobrim CPUom i puno RAMa a onda XXHighEnd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne da nam se potrefiti peticu :) ... 9652 je pravilna oznaka.U ovo kuciste moze stati i jedno napajanje, ASAPi radi bez poblema u XPu za razliku od Win7. Posle cemo da vidimo, ne kupuje mi se (jos jedna) licensa za Win7 a ne bi ni da kradem, zato je XP za sada za to. Linux sam probao za muziku ali nisam nasao nista sto mi je leglo kao foobar. Zatim, svidja mi se ovaj DAC tako da necu ni da probavam bez njega a i ne daju mi se pare za kabal koji nemam.Kompijuter treba da ima Spotify a i Squeezserver tako da ga bas ne bi "unakazio".Da sam se odluco za Win7 onad bi izabrao skroz drugu soluciju, jak komp sa dobrim CPUom i puno RAMa a onda XXHighEnd.

Za XP probaj ASIO i odradi podešavanja po CICS-u. Napajanje ako možeš neko u Pico PSU fazonu. W7 ako je samo za muziku može i te kako da radi sa slabijom konfiguracijom. Koji DAC koristiš?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za XP probaj ASIO i odradi podešavanja po CICS-u. Napajanje ako možeš neko u Pico PSU fazonu. W7 ako je samo za muziku može i te kako da radi sa slabijom konfiguracijom. Koji DAC koristiš?

Vec sam probao i radi super. Nije ni ova konfiguracija tako losa. Benchmark.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Konacno stiglo sve, i to sve u istom danu. :crazyrocker: Mobo je kasnio vec mjesec dana ali je konacno stigao. :clapping: Valjda stignem da sklopim pre odmora. :matrix002: Moram mijenjati kuciste, ali za prvu ruki moze i staro, ogromno :girl_devil: .. planira se Chieftec BT-02B Mini-ITX

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nevezano za cijenu ( kad je ista bilo dzabe :Viannen_loungelizard: ) - koji je model u pitanju ?u zadnje vreme tragam za noiseless solucijama za sve i svasta ........ako vec neces da pravis server ......... :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je neko zainteresovan za staru maticnu sa memorijom i CPUom nek se javi. Mogu je ponjeti sa sobom. Cijena je 0.

Која је плоча у питању, син ми је на волшебан начин отео моју дуго чувану плочу за музички сервер.Хвала!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ovo valja za staviti na PC ??? :ok: ___________________________________________________________________________________USB 2.0 Audio InterfaceE-MU's new 0202 USB 2.0 Audio Interface is the ultimate portable USB audio interface for PC, offering pristine 24-bit/192kHz recording and playback, direct monitoring, and a host of professional features in a compact, USB bus-powered package. The 0202 USB sets a new standard in portable USB audio, providing users with two Class-A preamps that can be run independently or in stereo to amplify guitars, keyboards or microphones, with individual ground lift switches for optimal audio performance.The E-MU 0202 USB features:Premium 24-bit/192kHz A/D and D/A converters (A/D: 113dB SNR, D/A: 112dB SNR) deliver unmatched USB audio fidelity - gold-plated connectors for pristine audio qualityUltra-low noise Mic/Hi-Z/Line preamplifiers with ground lift switches enable you to plug microphones, keyboards and guitars straight into your computer with professional results (XLR, 1/4" TRS, and 1/8" 5V condenser mic input)Ultra-low latency USB 2.0 drivers offer accurate timing and playback of your recorded audio and software instrumentsHardware zero-latency direct monitoring (mono/stereo) allows you to record and overdub with no annoying delayPlug-and-play operation with hands-on control of all major functions like direct monitoring level, headphone level, preamplifier gain and moreCompatibility with most popular audio/sequencer applications - (Windows XP/x64: ASIO2 and WDM; Macintosh OS X: Apple CoreAudio) I/O Configuration::Class-A Ultra-low Noise Mic/Hi-Z/Line Preamp XLR, 1/4" TRS and 1/8"* Inputs (113dB SNR)Class-A Hi-Z/Line Preamp 1/4" Input (113dB SNR)Two 1/4" Outputs (112dB SNR)1/8" Stereo Speaker Output (112dB SNR)Stereo Headphone Output (108dB SNR)__________________________________________________________________________________

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ovo valja za staviti na PC ???  :ok: ___________________________________________________________________________________USB 2.0 Audio InterfaceE-MU's new 0202 USB 2.0 Audio Interface is the ultimate portable USB audio interface for PC, offering pristine 24-bit/192kHz recording and playback, direct monitoring, and a host of professional features in a compact, USB bus-powered package. The 0202 USB sets a new standard in portable USB audio, providing users with two Class-A preamps that can be run independently or in stereo to amplify guitars, keyboards or microphones, with individual ground lift switches for optimal audio performance.The E-MU 0202 USB features:Premium 24-bit/192kHz A/D and D/A converters (A/D: 113dB SNR, D/A: 112dB SNR) deliver unmatched USB audio fidelity - gold-plated connectors for pristine audio qualityUltra-low noise Mic/Hi-Z/Line preamplifiers with ground lift switches enable you to plug microphones, keyboards and guitars straight into your computer with professional results (XLR, 1/4" TRS, and 1/8" 5V condenser mic input)Ultra-low latency USB 2.0 drivers offer accurate timing and playback of your recorded audio and software instrumentsHardware zero-latency direct monitoring (mono/stereo) allows you to record and overdub with no annoying delayPlug-and-play operation with hands-on control of all major functions like direct monitoring level, headphone level, preamplifier gain and moreCompatibility with most popular audio/sequencer applications - (Windows XP/x64: ASIO2 and WDM; Macintosh OS X: Apple CoreAudio) I/O Configuration::Class-A Ultra-low Noise Mic/Hi-Z/Line Preamp XLR, 1/4" TRS and 1/8"* Inputs (113dB SNR)Class-A Hi-Z/Line Preamp 1/4" Input (113dB SNR)Two 1/4" Outputs (112dB SNR)1/8" Stereo Speaker Output (112dB SNR)Stereo Headphone Output (108dB SNR)__________________________________________________________________________________

Za te pare dobra. Ja je koristim, lagano modovanu (4 sprežna elektrolita iza DAC-a zamenjena blokovima i kond na ulazu napajanja zamenjen kvalitetnijim i većim) + eksterno napajanje. EVO JE!Eksterno napajanje OVDERazradili drugari negde OVDE. Kako povezati bez gubljenja garancije na karticu OVDE.Kao što već rekoh, za te novce dobro svira, malo "oštriji zvuk" bez svilenih visokih (što god to bilo) a basa na pretek, mada malko mrlja. Bata Bane je imao prilike da čuje pa nek rekne neku... Meni ostaje još igranka sa sprežnim kondovima, mada pitanje da li će biti neke bitne razlike   :sarcastic_hand:EDIT: A da, inače je vezana na PC sa USB produžnim kablom od 5m, sa onim regeneratorom signala na kraju, šta li, pa digitaliju teram na daljinu 6m od PC-a a analogni interkonekti oko 50cm.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...