Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

NBObicni (zuti mali nikaki) PicoPSU ima jedan grande nedostatak tj. nije pozeljno za audiJo makinu: Njegova 12V linija ide direktno iz napajanja tj. nije filtrirana i tu ima restlova chopperisanja. Winmate plocica je kudikamo bolja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I kada se kupe svi ti delovi i sklope...opet je mozda i skuplje nego mack mini(jos bolje ako je stari model i polovan koji ima bolji digi chip, u nove modele savljaju iste kao i intel...)a neprevazidjen je izvor(naravno ne sa njegovom shit toslinkom vec spdif uzeti ispredpa ili mini-mini jack za coax ili tankim kablom kroz rupu za kensington lockprovereno u praksi i to vise putai novi model i stari B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ploca - 5 E - ima se Dc/Dc converter 25-30Ememorija -20E ima se HDD -40 E ima sekuciste od bilo kog starog uredjaja - da se napravi sto manje i mekano ovesi HDD i pasivno ohladi i chipset i CPUWD TV Live - 100 E povezani svi racunari u kuci - pustas vilmove , lossles i web radio i torentas i surfas a ne zuji nista ( OK - sem HDD ali i to se moze resiti sa card ili usb umesto HDD)dakle - sve velike racunare u spavacu sobu ..... ukljucujuci i tvog Mac-a :buehehe:a kad se ozbiljno slusa muzika - onda se popali neki od idlerasa ili - u najgorem slucaju - 1210

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa cekaj, tema je digital... :Viannen_loungelizard: mada slusamo i idler :crazyrocker: ima jedan stari a dobar model model koji radi bez ventilatoramada ima predvidjeno mesto za montazukada smo prijatelj i ja pre dosta godima otvorili kao da postavimo coolerjer smo mislili da ce da se pregrevatemperatura procesora se smanjila sa 41 na 39pri potoshop operaciji iris na 100 x 70 cm 300px...dobri stari mac cube model i motorilina G4.da iznenadjenje bude vece, pri zatvaranju nismo dobro naboli CPUnaravno sistem je izbacio poruku da procesor ne stoji kako bi trebalo :crazyrocker: .a unutra military grade elementi i 2mm plocica :robots000_2: kao u onoj pesmi "...zivjece vjecno kraj nas..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa cekaj, tema je digital... :Viannen_loungelizard: .....

sta me briga ..... :buehehe:za mene je tema picopsu :sarcastic_hand:ok - sad bez zeze - ja napisah sta mi je cilj - ne ultimativni HTPC , no silent igracka
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliko 98% :punk::rofl: ja sam odavno poizdjeo po tom pitanjuu desk top konfiguraciji stalno nesto menjas dodajes kao ova ploca je boljajos memorije, pa malo po malo ode kinta tu 50 onde 100 + itd :eek: pa umesto da bude jeftinije.pa onda network, pa virusi...i ond sam resio da predjem na lap top verzijesve je brate zatvoreno ima displej sve radii kompaktno ito ti je sto ti je pa cepaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a sta cu - ja sam to dovoljno vremena ( a i sad kad naleti) radio za soldi .....elem - u kuci imam 3 standardna racunara - od toga dva extra big tower i jedan tower1 lap - zenin - koji ja dirnem samo kad njoj nesto treba u radionici jedan tower - koji je bazni i stalno otvoren + jedan kao sojenica - sklonjen da pristedim mestoa lapova sam se nacistio tako da mu se radujem samo kad idem na godisnji pa imam na cemu da ponesem nesto od hrane za glavu ..... no - silent pc ......here I come ! :sarcastic_hand:machinori - take your time - kad god stignes

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd' sad će me ispljujete jer ne pazim na času:- A čemu služi taj pico adapter na tim ITX pločama, zar ne može standardno napajanje da se direktno bocne na ploču?Pitam jer odavno već merkam neku Asus ITX ploču za istu svrhu - slušanje muzike prvenstveno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Winmate"-ove plocice (do 130W potrosnje, bez napajanja) na e-Bay prodaje tip pod nik-om 'electrodacus'. Nudi i lotove, 4, 8 pa i 50 kom.

Na 4 kom cena je $25/kom, 8 jos nize. Plocica radi sa napajanjima do 24V i ljudski je uradjena.

Slicka odje, a e-bay link za detalje. Jos moz' da kvarimo poso' domatjem uvozniku :character13:

post-9-0-21848800-1290606936_thumb.jpg

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Proverio sam za Pico PSU. 7000 RSD + 8% PDV za model od 150W. Jeb' ga.Rok isporuke je malo duzi, cenim mesec dana, posto je skoro bio uvoz toga i sve otislo. Jeb' ga jos jedared.

hvala na trudu ;evidentno je da cemo mi neka druga vesla sisati , al' ta bome necemojedino ako pristaje da platim jos 10% gore na ime poreza ....... nesto mi se oce :buehehe:

"Winmate"-ove plocice (do 130W potrosnje, bez napajanja) na e-Bay prodaje tip pod nik-om 'electrodacus'. Nudi i lotove, 4, 8 pa i 50 kom. Na 4 kom cena je $25/kom, 8 jos nize. Plocica radi sa napajanjima do 24V i ljudski je uradjena. Slicka odje, a e-bay link za detalje. Jos moz' da kvarimo poso' domatjem uvozniku :character13:post-9-0-21848800-1290606936_thumb.jpg:drinks:

ako ne bude drugacije - pokvaricemo im posaopregledao sam sve te linkove - juce kad si pominjao winmate
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Evo malo izmena u mom audio-PC sistemu. Stigla konacno isporuka s kojom se natezem ravno pola godine. DC-DC kit koji se sastoji od eksternog AC/DC napajanja ('cigle') 142,5W, cetvoropinskog strujnog konektora, regulatorske plocice (do 150W) i seta kablova za povezivanje P4 racunara. post-9-0-51326800-1291562978_thumb.jpgOva plocica ce zameniti postojece standardno napajanje s kojim sam inace biosasvim zadovoljan, no hajde da utisamo masinu da maksimuma i istovremeno smanjimo na minimum moguce smetnje koje dolaze od napajanja. Sada se u PC-u nalazi iskljucivo jednosmerna struja, sto bi trebalo da obezbedi maksimum cisto napajanjeChoppers - out! :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi poredjenja, ovo crno je zamenjeno ovim zelenim. Ustedelo se i na tezini, podosta :) Stanardno napajanje je bilo sasvim korektno, sa ventilatorom od 14cm koji se relativno sporo vrti i koji je bio dovoljno tih da ne smeta. Vreme i prasina bi sigurno dodali malo buke.post-9-0-01820000-1291564002_thumb.jpgUjedno, oslobadjam se gomile nepotrebnoh konektora. Tu se npr vidi prednost tzv. 'modularnog' napajanjakod kojih su kablovi na svojim konektorima i prikljucuje se samo onaj koji je potreban.Mesta sada ima dovoljno. Uz dodatak odstojnika za maticnu plocu te jos par plasticnih na napajanju, plan je da se plocica napajanja usrafi na jedan od postojecih navoja u kucistu. Ujedno najbolje izolovano i udaljeno od ostalih komponenti sistema.post-9-0-47943100-1291564329_thumb.jpg post-9-0-13554300-1291564355_thumb.jpgPogled na sistem s druge strane. Muzicka kartica, 2 HDD-a: sistemski 2,5" (za laptop) + 'muzicki' ('green' - gasi se kada nema protoka podataka) od 1TB, memorija i to je sve.post-9-0-72010700-1291564737_thumb.jpgKablic za napajanje procesora (4 pina) je nazalost kratak te je za sada varijanta ovopost-9-0-17509300-1291565184_thumb.jpg(dok ga ne secnemo i uradimo DIY ekstenziju :) )Komplet kablova sadrzi po jedan Molex i SATA konektor. "Dodatak' s moje strane je dvostruki MOLEX-to-SATA (skroz desno)te za sada imam dovoljno konektora da npr. prikljucim HDD s novim materijalom. CD-rezac - pitanje da li ce uopste biti u sistemu. post-9-0-19483100-1291565365_thumb.jpgKonektori na svom mestu.post-9-0-62764200-1291565826_thumb.jpg& close-uppost-9-0-71335800-1291565939_thumb.jpgModovi molim spojite postove radi preglednosti, hvala.:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta cigla je isto chopper.

Tako je, iz nje izlazi 19V 'chopperskog' jednosmernog napona a zatim to pegla/regulise DC-DC plocica.Zato sam napomenuo da npr. PicoPSU (napaja se sa 12V) uopste nema filtraciju 12V voda. Sigurno da mozejos bolje, znam da je 'Winmate'-ova plocica 'medical grade' ali mislim da i ova dovoljno filtrira zaostali 'ripple'.:drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...