Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

A sada nešto za @Mikorist da odvoji zadovoljstvo od profesionalnog posla:D.

 

HACKADAY.COM

Switching regulators have delivered such convenience and efficiency compared to their linear siblings, that it’s now becoming rare to see an old-style three-terminal regulator. Modern designs…

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

zezam se sa ovom mašinicom... bolja je od Mac Mini 2020 :rasta:

dell.jpg

Jedino Wi-Fi kartica mora da se izvadi Intel i stavi ova

kartica.jpeg

DW1820A ima tri verzije, CN-0VW3T3, CN-096JNT i CN-08PKF4.

DW1820A - CN-096JNT radi jedino OOB.

Ovo je Dell kartica - 2G/5G + Bluetooth

Dell     DW1820A6      NGFF/M.2    14e4-43a3   BCM4350      A/B/G/N/AC  OOB

Radi i na zadnjoj verziji MacOS - Ventura  13.4 (22F66) - cepa 100 megabita na 2G  na 5G ide više :dodo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo manual za ovu mašinu

optiplex-3050-desktop_owners-manual_en-us.pdf

Piše da su podržani procesori

Intel Core i3-6100T (DC/3MB/4T/3.2GHz/35W)

Intel Core i5-6400T (QC/6MB/4T/2.2GHz/35W)

Intel Core i5-6500T (QC/6MB/4T/2.5GHz/35W)

Intel Pentium G4400T (DC/3MB/2T/2.9GHz/35W)

Intel Celeron G3900T (DC/2MB/2T/2.6GHz/35W)

Intel Pentium G4500T (DC/3MB/2T/3.0GHz/35W)

Intel Core i3-7100T (DC/3MB/4T/3.5GHz/35W)

Intel Core i3-7300T (DC/4MB/4T/3.5GHz/35W)

Intel Core i5-7400T (QC/6MB/4T/2.4GHz/35W)

Intel Core i5-7500T (QC/6MB/4T/2.7GHz/35W)

Intel Pentium G4560T (DC/3MB/2T/2.9GHz/35W)

Intel Celeron G3930T (DC/2MB/2T/2.7GHz/35W)

 

Meni radi i sa 

338-BKYN : Intel Core i7-7700T (QC/8MB/8T /2.9GHz/35W); supports Windows 10/Linux

PART NUMBER: 366FYPRC

DESCRIPTION: KBL-S,I7-7700T,2.9G,35W

Nije apgrejdovan BIOS 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja te male "Lenovo tiny" klonove koristim za sve, imam ih 5 trenutno. Svejedno je da li si uzeo Lenovo, HP, Dell ili nesto cetvrto, svi rade sjajno. Ako hoces za mujsku, samo nabij neko linearno napajanje na njega i pogasi sta ne treba i ae zdravo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isto ko i RAM memorija...Postoje samo 3 važna igrača koji prave RAM čipove za laptopove i desktop računare. Samsung, SK Hynix i Micron.

Kompanije kao što su  Kingston, Corsair, Gskill i druge spajaju ih u finalni proizvod - middleman....

A zna se gde se prave. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam i NUC, ali su ovo kako i gosn. Srećko reče - kompjuteri za NUC. U nekom trenutku nervnog rastrojstva sam uzeo i jedan Chromebox 3 sa i7 8550U i natuk'o 16GB rama i 2TB SSD u njega. I dalje ga koristim kao desktop mašinu iako ima malo problem sa pregrevanjem po nekad. Nije ni blizu ovih Tiny kompjuterčića po kvalitetu (plastikanac)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da me neko ne “opljune” jedino mi “Apple Mini M2” deluju kvalitetnije NA IZGLED (Ne znam u stvarnosti nisam ga imao, i ne čuju se uopšte-nemaju ventilator to sam proverio-slušao-čuo-tišinu na više komada u Harods-u) od Lenovo Micro comp. To što je Mini nečujan potpuno, je stvarno divno.

Hteo sam da ga kupim sad u Londonu ali sam se predomislio jer sam baš zaokružio SnakeOil varijantu na 2 NUC koje imam i to je Boga mi potrajalo dok sam sve doveo na nivo koji sam hteo. Kad sam se podsetio da bi slicnu shemu trebao da prođem i sa “Apple Mini M2” sa ponovnim izborom sofrware (sin koristi RUN) i app za komandovanje (ogroman posao), ODUSTAO sam od kupovine, za sada.

Takođe i Apple i Appleovci (uključujući i mene) su potpuno opaljeni.

Menjaju DIVNE android aplikacije za manje dobre IOS aplikacije potpuno mazohistički (ja priznajem da sam morao jer sin, supruga i ja sve ostalo imamo Apple pa sam se ipak odrekao Android telefona “Samsung Galaxy S22+” koji mi je u svemu bio korisniji osim standardnih prednosti međusobne komunikacije Apple uređaja i generalnog utiska da iPhone u ruci ipak deluje “bogatije”).

Upravo sam zato kupio IOS aplikacije: “Rigelian” za MPD Player i “iPeng” za LMS odnosno Squeeze lite Players. Obe aplikacije su odlično napisane i odlicno izgledaju ali ne tako dobro kao Android apps: Squeezer, BuubleUpNP, MAFA …….. , ponavljam ZA MENE.

Kupio sam i MConnect i dada ga imam i za Android i za IOS (jedino je ova aplikacija, od poznatih. napisana za oba sistema i identicno izgleda i radi na oba sistema) ali ona, PO MENI, nije na nivou ranije pomenutih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam, čitao sam.

Mislim da će to Apple “ispeglati” kao što uvek i urade, jer im u protivnom sledi tužba i “isplate” kao što trenutno isplaćuju kupce MacBook Pro od pre 2018; zbog grešaka na tastaturama.

Može čovek i da ih voli i da ih ne voli ali Apple je stvarno firma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo stvarnih iskustava sa M1/M2 Mekovima na specijalizovanom forumu:

https://gearspace.com/board/music-computers/1332599-apple-silicon-experiences-audio.html

https://gearspace.com/board/music-computers/1397387-new-m2-pro-mac-mini-m2-macbook-pros.html

https://gearspace.com/board/music-computers/1375169-mac-studio-has-landed.html?utm_source=thread_picks&utm_medium=email

...i tako dalje.

Čitajući dijagonalno i na preskok, na prvu loptu nisam stekao utisak da postoji neki konsenzus oko problema vezanih isključivo za M procesore, koji nisu postojali na Intel arhitekturi.

Koliko mi se čini, većina problema je vezana za korišćenje starih verzija drajvera, programa i plugin-ova pisanih za Intel procesore, koji na novim mašinama moraju da rade preko Rosetta 2 emulatora.

Kako se bude prelazilo na native Apple silicon aplikacije, pretpostavljam da će tih problema biti sve manje.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 26 minuta, gluv_i_udaren reče

On je meni kriminalan kad tuče u svoju stranu godinama i onda “sam provali” kako je dobro nešto što mu je pola foruma preporučilo :)

Ovo je ipak PC za rezervu. Može i na akumulator da radi. Realno. One mrcine jok.

 

Realno kad idem negde sa DAC - ne mora da nsoim kućište od 20  kila.

Plus mi radi neke druge stvari ovako. Razmišljam SSD od 2TB da ubacim i Nvme - da bude kao NAS / Media Server

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apple-ovci, koje IOS aplikacije koristite za komandovanje, sa iPhone-a, reprodukcijom na NUC pod linux-om i sa SnakeOil-om na njemu.

Napisah da ja koristim:

1. Rigelian

2. iPeng

IMA LI BOLJIH APLIKACIJA NA APPLE STORE ZA KUPITI?

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...