Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

15 minutes ago, Kuja said:

Zato Lemiću, kupi slobodno jeftiniji RAM i ostatak potroši na ćevape! :)

Ovo je pravi odgovor.

11 minutes ago, Kuja said:

Zaboravih, @Lemić koliko RAM-a već imaš u tim NUC-ovima?

Zašto bi uopšte kupovao još?

Ja u mom imam 8GB i to mi je sasvim dovoljno.

U jednom imam 2x8, nisam ni gledao koja je, a hteo sam za drugi NUC da uzmem isto 2 modula po 8 GB, pa sam smatrao da nije zgore da se odabere kompatibilan modul, pito, čito, tupio ovde a i dalje bez uspeha. 

Napomenuo sam već, interesuje me za svoje neko znanjce koje je potpuno beskorisno, takav sam čovek, volim da raščivijam kolko god mogu. Nebitno dal ima uticaja u slušnom pogledu, zanima me kao sklop i šta se u njemu dešava unosom promenljivih, kao opšte čisto širenje saznanja, makar kroz neki matematički rezultat. Znatiželjan sam, da saznam kako se recimo ponaša memorija od 3200 i CL22, kad se mete na magistralu od 2400, da li joj se latencija skraćuje ili ostaje ista, kao tehničko pravilo ponašanja, ili rada? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, VukJov said:

То ти је минут посла, крајње едукативно јер видиш који су лимити рачунара односно оперативног система..

Има и неких који су се навадили да искључиво користе DSD, без обзира да ли је материјал оригиналан или препакован.. теоретски то је много природнији начин рада, продукти конверзије много су даље у односу на чујни спектар па је и филтрација много мање насилна..

To bi jedino imalo smisla kada bih imao native/full DSD DAC.

Ovako, poptpuno je besmisleno da u letu PCM konvertujem u DSD, da bi moj DAC (koristi PCM1704 čipove, ali može da primi DSD na ulazu) taj DSD ponovo konvertovao u PCM.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Kuja said:

To bi jedino imalo smisla kada bih imao native/full DSD DAC.

Ovako, poptpuno je besmisleno da u letu PCM konvertujem u DSD, da bi moj DAC (koristi PCM1704 čipove, ali može da primi DSD na ulazu) taj DSD ponovo konvertovao u PCM.

Гледе аудио репродукције бесмислено је како год, гледе тестирања максималних домета компујтера и софтвера није.. то мучење ми је пало на памет прво када сте помињали проширивање меморије, магистрале, латенције итд.. звучни напредак таквих захвата при нормалној употреби је немогуће приметити, једино применом ових бизарних..

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to nisam pominjao.

U mom slučaju, igra sa RAM-om nije imala veze sa kvalitetom zvuka, već sam hteo da klincu pojačam memoriju u laptopu, pa sam gledao da mu se gađaju moduli po pitanju specifikacija.

Izvršio sam rokadu RAM-a između NUC-a i laptopa i to je bilo to.

Kao što već rekoh, imam pametnija posla od testiranja maksimalnih dometa kompjutera.

Recimo da ga koristim za ono za što je namenjen - slušanje muzike. :)

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Lemić reče

Znatiželjan sam,

WWW.OPUS101PROAUDIO.COM

Why do sample libraries need so much memory? And how do you know what sort of RAM to buy? Read on for everything you always wanted to know about RAM but were afraid to ask. . . RAM is one of the biggest bottlenecks when it comes to smooth playback of digital audio, especially when […]

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo nema mnogo veze sa slušanjem muzike onako kako mi to radimo.

Ima veze kada u DAW-u (Digital Audio Workstation, znači u pitanju je audio produkcija a ne reprodukcija) imaš aktivnih više desetina kanala sa gomilama učitanih semplova.

 

Why do sample libraries need so much memory? And how do you know what sort of RAM to buy? Read on for everything you always wanted to know about RAM but were afraid to ask. . .

RAM is one of the biggest bottlenecks when it comes to smooth playback of digital audio, especially when large sample libraries are involved. We’ve all been there: splurging on some juicy Black Friday deal only to find that the monster 50 GB library we’ve just installed now causes our whole template to grind to a halt. At some point, an upgrade is inevitable.

 

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Kuja said:

Ja to nisam pominjao.

U mom slučaju, igra sa RAM-om nije imala veze sa kvalitetom zvuka, već sam hteo da klincu pojačam memoriju u laptopu, pa sam gledao da mu se gađaju moduli po pitanju specifikacija.

Izvršio sam rokadu RAM-a između NUC-a i laptopa i to je bilo to.

Kao što već rekoh, imam pametnija posla od testiranja maksimalnih dometa kompjutera.

Recimo da ga koristim za ono za što je namenjen - slušanje muzike. :)

 

PCM/DSD конверзија јесте начин репродукције аудио фајлова, један од ретких где би мишљење и памћење како их жика назива могли имати пресудну улогу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Mikorist said:

PA to ja radim na mom PC-ju. Doduše pod MacOS. Pravim muziku u Logic PRO. Sve na istoj mašini.

Ali to ne radi Lemić! :)

Sludećemo čoveka načisto! :)

Nije pitao kakav RAM mu treba za rad sa gigabajtima bibloteka semplova.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, Kuja reče

Nije pitao kakav RAM mu treba za rad sa gigabajtima bibloteka semplova.

Nije ali ima objašnjenje kako radi RAM gore u tekstu. Šta radi konkretno.

A ja sam već objasnio da nema razlike za slušanje. 

Ali ne vredi, Ja u klin on u ploču. Pa sad ćemo da čekićamo pta god:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Mikorist said:

Baš me briga . Sad ja malo da smaram. 

Malo? :crkavanje:

4 minutes ago, Mikorist said:

A ništa nije off - jer je sve ovo PC kao izvor zvuka. Dal slušao ili pravio isto mu dođe.

Nije da nije, umesto jasnog odgovora u par reči, nekoliko forumskih stranica, mada se i moje pitanje može smatrati offovanjem, zavisi kako ko gleda, sa znanjem ili bez njega.

 

19 minutes ago, Kuja said:

 

Sludećemo čoveka načisto! :)

Nećete, ignore i baš me briga.

1 minute ago, Mikorist said:

Nije ali ima objašnjenje kako radi RAM gore u tekstu. Šta radi konkretno.

A ja sam već objasnio da nema razlike za slušanje. 

Ali ne vredi, Ja u klin on u ploču. Pa sad ćemo da čekićamo pta god

Vrlo prosto sam pitao kako se ponaša sklop memorije i PCija sa navedenim varijacijama. Jel problem da kažeš, ti ili neko, ako znate, umesto što popujute?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...