Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Ne nađoh decidirano, dal na PC koji podržava brzinu DDR 4 memorije  od 2400, staviti od 3200 i CL 22, ili 2666 i CL 15, to mi je neka opcija  izbora.

Analigija koji sam izneo je proistekla iz jednog jedinog članka koji sam uspeo da nađem, pošto ne poznajem materiju, smatram sebe krajnje nepouzdanim za zaključivanje.

Koliki je uticaj je nebitno, uz dužno poštovanje, voleo bih da ipak poklopim izbor sa teoretski pravilnijim, pošto je doživljaj kranje subjektivan, a ne bacanjem kovanog novčića i kasnije crvotočne sumnje u izbor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 40 minuta, Srecko reče

zvuk sa Tidal-a (za moj ukus, moje matore uši i moje sisteme) je sve samo ne loš zvuk.

 Ja ne čujem razliku sve dok ne krenem da puštam DSD u izvornom formatu - tu ima neke razlike.

Minimalne. Bolje od DSD se čuje jedino Dolby TrueHD - kad pustim film od 50GB

Da ga jebem kako su izveli - čuje se bolje muzika odatle nego posle sa soundtracka sa DSD:buehehe:

Ostaje jedino i bradu da obrijem i da dubim na glavi go za obične Flac....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Mikorist reče

Da ga jebem kako su izveli - čuje se bolje muzika odatle nego posle sa soundtracka sa DSD:buehehe:

Možda jer je neki surround mix u AAC formatu, štal i je, a DSD rade stereo.

Mislim, lupam, štatijaznam :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Aleks reče

Možda jer je neki surround mix u AAC formatu, štal i je, a DSD rade stereo.

Mislim, lupam, štatijaznam :buehehe:

100% . 7 kanala se zbira u dva :D

 

A ima i među njima razlike - Atmos je najbolji format koji sam ikad slušao. 

PROFESSIONAL.DOLBY.COM

Dolby Atmos creates powerful, moving audio by introducing two important concepts to cinema sound: audio objects and overhead speakers.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:

Da u pravu ste, razlika između lošeg i dobrog snimka se čuje i na tranzistoru ali MQA zvuk sa Tidal-a (za moj ukus, moje matore uši i moje sisteme) je sve samo ne loš zvuk.

Докле год се корисници Tidal-а глођу да ли им ради боље обичан хајфај налог или тај фенси са MQA здрава српска логика говори да је та магија ништа друго него додавање нечега што на оригиналном снимку не постоји.. пробао сам оба, хајфај односно онај основни налог звучи мање различито од оригинала у односу на HiRes.. Qobuz звучи другачије од оба, Deezer чини ми се најгоре од свих.. још једна ствар је врло битна, ако је нека старија музика изашла на више издања, готово је сигурно да ћете је на Tidal-у добити испоручену са најгоре звучећех од свих..

Реално никакав напредак не постоји у односу на сиуацију пре четврт века када су се продавали бугари па после тога mp3 дискови испред СКЦ-а, некаква информација постоји али хоћете да будете сигурни да слушате или вам је стало да чујете оригиналан снимак, морате поседовати регуларно издање на плочи или диску.. е сад да ли CD/SACD/DVD-A репродукујете директно, или сте ви или неко у кога имате поверење направили верну дигиталну копију на некаквој меморији, небитно..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O čemu pričamo o izvornom HiFi ili šta se kome dopada?

Saglasan sam onima koji misle da čovek treba da izabere (u ovom našem hobiju) šta mu se dopada, naravno uz poštovanje naučnih postulata: Matematike i fizike i njenih oblasti (akustika, elektronika ......) pri kreiranju sopstvenog sistema.

Zastupam ovaj stav upravo zbog psihoakustike jer je mozak najvažniji organ u organizmu a ne samo u slušnom lancu:D.

Koga briga za visoku vernost kada retkooooo ko od nas ima potvrdu od čika doce da mu je sluh uopšte dobar:D da bi o bilo čemu mogao da da sud.

99% diskusija, čak i na ovom forumu (nažalost), ne koristi kao argument: nauku, izmerenu vrednost, dijagram ..... već se uglavnom poziva na vis major argument: čuje se, čujem, bolje je ..... ŠTO JE NARAVNO DOMEN PSIHOAKUSTIKE. 

Izmerene vrednosti, dijagrame nauku, na ovom forumu, u 99% napisanih postova koristi samo ZEN kada nam dokumentuje svoje projekte pri tome pokusavajući (za nas) da te argumente dovede u korelaciju i sa onim drugim-slušnim najčešće gospodina @Woland.

TO JE, PO MOM MIŠLJENJU, JEDINI  ISPRAVAN I ZA MENE JAKO ZANIMLJIV-INTERESANTAN PRISTUP ZBOG ČEGA I VOLIM OVAJ FORUM.

Uz dužno poštovanje G. @VukJov zašto ste ubeđeni da to što Vi čujete je apsolutna istina. Možda baš Vi imate problem da sluhom:D pa zato najčešće niste saglasni sa velikim brojem nas sa foruma oko nekih Vaših stavova.

Naravno, stavio sam smeška u prethodnoj rečenici, upravo da bih istakao apsurdnost  isključivosti bilo čijeg stava jer ponavljam nikoga (ne samo na ovom forumu) izgleda da ni ne zanima VISOKA VERNOST REPRODUKCIJE (osim ZENA), što bar ja, takođe razumem.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zen Mod said:

ene, kad smo kod pitanja kontexta, jos ne dobih odgovor sta je vredna alternativa Audience 42, placenih tepsiju ribe ......

Рекох ти већ, динаудио нема алтернативу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Srecko said:

O čemu pričamo o izvornom HiFi ili šta se kome dopada?

Нема то везе са допадањем, разликује се од оригиналног снимка, свако то може да примети када направи објективан тест..

То шта се коме више допада потпуно је други падеж, ја кад скапирам да то није оригиналан фајл даље ме не занима превише да експериментишем..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, shonne said:

Ne moze to na Visaton da se cuje, ta razlika o kojoj pricas, iskreno 😁🤗

То може да се чује и на пластичним Quadral активним кутијама за компујтер, преко интегруше на буђавим рачунарима на послу које нам је Comtrade поклонио да их не би бацио..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Siguran sam da Vi gospodine @VukJov, Ja i mnogo drugih sa foruma; osim ljudi poput @Doktor (kreativnih) i njemu sličnih nikada u rukama nismo ni imali originalni snimak.

Pogledajte ovaj film, biće Vam jasno o čemu govorim i koju grešku Vi imanentno ponavljate.

EN.M.WIKIPEDIA.ORG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Srecko said:

Siguran sam da Vi gospodine @VukJov

Ја искључиво слушам моје оригиналне дискове.. плоче сам одавно баталио, од како је дигиталија напредовала добре су ми само да дампирају простор..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Očigledno je prevladavajuće tupljenje i bez koga se na žalost ne može, čak i kad se radi o vrlo prostim i egzaktnim stvarima, takođe i nadgornjavanje  bez pokrića i naravno, neizbežno soljenje. Meni je ovo postalo i previše smorno i velika danguba, uz dužno poštovanje svima, bolje da slušam mini tranzistor.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Lemić said:

Očigledno je prevladavajuće tupljenje i bez koga se na žalost ne može, čak i kad se radi o vrlo prostim i egzaktnim stvarima, takođe i nadgornjavanje  bez pokrića i naravno, neizbežno soljenje. Meni je ovo postalo i previše smorno i velika danguba, uz dužno poštovanje svima, bolje da slušam mini tranzistor.

Ja sam zbog neke kombinatorike nevezane za audio, vrteo nekoliko RAM modula između NUC-a i laptopa mog klinca.

U pitanju su bili moduli različitih "megahercaža" i latencija.

Nikakvu razliku u zvuku na NUC-u nisam čuo.

Na kraju je, čisto zbog uparivanja modula istih latencija u laptopu, u NUC-u završio brži RAM sa većom latencijom, umesto sporijeg sa nižom koji je bio originalno instaliran.

Kao što rekoh, nije bilo nikakve razlike u zvuku.

Zato Lemiću, kupi slobodno jeftiniji RAM i ostatak potroši na ćevape! :)

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Srecko said:

O čemu pričamo o izvornom HiFi ili šta se kome dopada?

Saglasan sam onima koji misle da čovek treba da izabere (u ovom našem hobiju) šta mu se dopada, naravno uz poštovanje naučnih postulata: Matematike i fizike i njenih oblasti (akustika, elektronika ......) pri kreiranju sopstvenog sistema.

Zastupam ovaj stav upravo zbog psihoakustike jer je mozak najvažniji organ u organizmu a ne samo u slušnom lancu:D.

Koga briga za visoku vernost kada retkooooo ko od nas ima potvrdu od čika doce da mu je sluh uopšte dobar:D da bi o bilo čemu mogao da da sud.

99% diskusija, čak i na ovom forumu (nažalost), ne koristi kao argument: nauku, izmerenu vrednost, dijagram ..... već se uglavnom poziva na vis major argument: čuje se, čujem, bolje je ..... ŠTO JE NARAVNO DOMEN PSIHOAKUSTIKE. 

Izmerene vrednosti, dijagrame nauku, na ovom forumu, u 99% napisanih postova koristi samo ZEN kada nam dokumentuje svoje projekte pri tome pokusavajući (za nas) da te argumente dovede u korelaciju i sa onim drugim-slušnim najčešće gospodina @Woland.

TO JE, PO MOM MIŠLJENJU, JEDINI  ISPRAVAN I ZA MENE JAKO ZANIMLJIV-INTERESANTAN PRISTUP ZBOG ČEGA I VOLIM OVAJ FORUM.

Uz dužno poštovanje G. @VukJov zašto ste ubeđeni da to što Vi čujete je apsolutna istina. Možda baš Vi imate problem da sluhom:D pa zato najčešće niste saglasni sa velikim brojem nas sa foruma oko nekih Vaših stavova.

Naravno, stavio sam smeška u prethodnoj rečenici, upravo da bih istakao apsurdnost  isključivosti bilo čijeg stava jer ponavljam nikoga (ne samo na ovom forumu) izgleda da ni ne zanima VISOKA VERNOST REPRODUKCIJE (osim ZENA), što bar ja, takođe razumem.

Sparkos!!! 😁🙏🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Kuja said:

Zaboravih, @Lemić koliko RAM-a već imaš u tim NUC-ovima?

Zašto bi uopšte kupovao još?

Ja u mom imam 8GB i to mi je sasvim dovoljno.

Хајде пробај да радиш конверзију из PCM у DSD 'у лету', па повећавај редом 64-128-256-512 и види када ће да трокира..

Капирам да је радња сама по себи бизарна али то је нешто компујтеру далеко најтеже што ми пада на памет везано за репродукцију аудио фајлова..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То ти је минут посла, крајње едукативно јер видиш који су лимити рачунара односно оперативног система..

Има и неких који су се навадили да искључиво користе DSD, без обзира да ли је материјал оригиналан или препакован.. теоретски то је много природнији начин рада, продукти конверзије много су даље у односу на чујни спектар па је и филтрација много мање насилна..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...