Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

5 hours ago, Mikorist said:

Pa nisam ja sve ovo radio. APlayer je programirao Igor Antonov - WebUI - Dumas.

Ovo su genijalci pravili. Definitivno. Sve za džabe. Nema ni link za donacije. (Msm PayPal i ne radi kod njih sada)

Ne znam koje algoritme koriste za dekodiranje muzičkih fajlova ali ovo toliko zvuči lajv da nemam reči.

Ko ne proba moj distro sad zajebao se. I ko proba zajebao se. Ovo je kao droga. :D

Da dodam, lepo je što ste i skromni jer ovo što ste uradili je isto ogroman posao; od svega na trpezi-švecki sto:D izdvojiti najukusnije.

Zahebu se samo prvi, koji će x puta instalirati distro:D (za razliku od Dafine i Jezde gde je bilo bitno biti prvi), pos'o je to brate.

Mi strpljivi (čitajte matorci) ćemo biti PREZADOVOLJNI, rekoh samo da Mika podvuče crtu:D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam znao gde ovo da postavim pa se opredelih za ovu temu zbog stalnog pominjanja svičerskih napajanja i ostalih stvari koje proizvode šum generalno.

PARTTIMEAUDIOPHILE.COM

Hi-Fi news, gear reviews, and interviews

Možda će nekom biti interesantan ovaj podcast.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Mikorist said:

 

Šta god da pišeš je bacanje bisera pred svinje. Na kraju te pojedu sa sve cipelama.:smesna:

Al zato svinje uzivaju u blatu :crkavanje:Setih se nekog lika koji se preziva Goodenough. Ziv je valjda jos. Kad god krenem nesto da cackam, kazem sebi, valjda je sd Goodenough.... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Vix said:

Al zato svinje uzivaju u blatu :crkavanje:Setih se nekog lika koji se preziva Goodenough. Ziv je valjda jos. Kad god krenem nesto da cackam, kazem sebi, valjda je sd Goodenough.... :D

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/transcoded/1/18/John_Goodenough_-_National_Medal_of_Science%2C_2011.webm/John_Goodenough_-_National_Medal_of_Science%2C_2011.webm.360p.vp9.webm

Imao sam priliku da ga vidim uživo...

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Ma šta to vredi Srećko. Neki su ubeđeni i dalje da ništa ne uziče na signal koji prolazi kroz USB. Da nema razlike u kablovima ma 200Mhz 

Šta god da pišeš je bacanje bisera pred svinje. Na kraju te pojedu sa sve cipelama.:smesna:

Ja se već zabrinuo, reko, možda bila debela crta.:laugh1tooht:

Ne pišeš ni ti, niti mnogi, zbog takvih, već zbog nas, ajd, jednom il dvaput da se pokuša kurtuazno pojasniti, ako ne, ne obazire se više i ignoracija.

https://youtu.be/fYlVrpkvnUw

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

50 minutes ago, Srecko said:

 

Miko, pa Snakeoil ne sviri.

Samo nam ostavlja mogućnost da izaberemo šta će da nam sviri i sa čime (hardware tweaks) kroz izbore:

- Koji OS (Linux).

- Koji Media server: Logitech Media Server, Minima server ......

- Koji player: MPD-s, SqueezeLite-s ......

- Koji kernel će da nam sviri: Generic ili npr. RT ili Custom ....

- Da li ćemo npr. rezervisati za player određeni CPU (tweak hardware).

- Da li ćemo svirati pesme iz ramdisk-a (tweak hardware).

- Da li ćemo saopštiti prioritete pojedinim hardware celinama poput USB ....

- Da li .......

Dakle Snakeoil uopšte ne svira samo nam omogućava da u sistem povežemo čitav niz software-skih i hardware-skih komponenti (koje utiču na boju tona, kako ne znam) i izaberemo zvuk koji nam se najviše dopada da ne bismo npr. skupo platili uređaj čiji nam se zvuk ne dopada-neće dopasti jer je kreiran od strane proizvođača i po njegovom uhu😁.

Npr. takav polarizujući uticaj na korisnike ima zvuk Chord dac-ova. Pojedinci ih obožavaju (npr. ja) a drugi ne mogu da ih smisle.

Generalno svi proizvodi iz GB upravo polarizuju slušatelje jer ih neki jako vole a drugi smatraju da prodaju engleski maglu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupih nekoliko Android aplikacija za: UPnP/DLNA i MPD players i ubih se probajući ih i birajući koja je (za mene) najbolja:D.

Screenshot_20230331_192545_BubbleUPnP.thumb.jpg.a9c1b4ee44c1c239d9c88ea65a0d1d14.jpg

Izdvojio bih, za sada sledeće aplikacije:

- MAFA app za MPDs players i

- BubbleUPnP app za striming Tidal i reprodukciju sa players-ima koji rade uz Media Server-e.

Naravno usput probam i druge Media Servere, umesto LMS, poput: Gerbera i MinimSever.

Namuči me ova penzija, više radim duplo nego dok sam bio zaposlen:D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...