Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Ето направили смо ударну тему на форуму као ништа. 

Битно је да се пише (само ради писања) потпуно је небитно шта.

Нити нас је брига шта ко мисли.....и шта је име теме.....

Можемо да наставимо у другој рецимо да играмо "на слово на слово". :pajapatak:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

Ето направили смо ударну тему на форуму као ништа. 

Битно је да се пише (само ради писања) потпуно је небитно шта.

Нити нас је брига шта ко мисли.....

Можемо да наставимо у другој рецимо да играмо "на слово на слово". :pajapatak:

Не могу се ствари тако лако односно вештачки раздвојити.. и ја ономад отишао да чујем конвертер па у ствари слушао аикидо преамп који баца пар посто у високима..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, VukJov reče

Не могу се ствари тако лако односно вештачки раздвојити.. и ја ономад отишао да чујем конвертер па у ствари слушао аикидо преамп који баца пар посто у високима..

Чекај @NIXIE да се пробуди. Па се свађајте:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

Чекај @NIXIE да се пробуди. Па се свађајте:smesna:

Ма и он је скапирао да мора нешто мењати на њему.. али док нисам пробао код мене могао бих рећи да је до конвертера, или кернела..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

А мој преамп боље да не помњемо...Бановаће нас конструктор. :D

Питај га да ли је исто кад убодеш на улаз преампа извор од пар ома или кило..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, grone reče

Doniracu 20% za opremu, nadji da vidimo sta se moze…

Videćemo. Više sam sad usredsređen na to kako radi na Linux. 

Iz uputstva za XMOS XU208

mount -t usbfs none /proc/bus/usb -o devmode=0666
/etc/fstab:
none / proc / bus / usb usbfs defaults , devmode =0666 0 0
 /etc/udev/rules.d/99-xmos.rules

SUBSYSTEM != " usb | usb_device " , GOTO =" xmos_rules_end "
ACTION != " add " , GOTO =" xmos_rules_end "
# 20 b1 : f7d1 for xmos xtag2
ATTRS { idVendor }== " 20 b1 " , ATTRS { idProduct }== " f7d1 " , MODE =" 0666 " , SYMLINK += " xtag2 -% n "
# 0403:6010 for XC -1 with FTDI dual - uart chip
ATTRS { idVendor }== " 0403 " , ATTRS { idProduct }== " 6010 " , MODE =" 0666 " , SYMLINK += " xc1 -% n"
LABEL =" xmos_rules_end "
The ATTRS, MODE and SYMLINK

service udev reload

udevadm trigger
or udevtrigger

Ovo je sledeće na Sistemu. Da gađa i drajvere po proizoiđaču XMOS - da imam i debuger - FTDI/XTAG debug

 

Tek onda ne mora da se lovi USB za RT po procesima. Ima posebnu oznaku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja brale tražim xmos.rules sa istim ID a naletim  na bugarina Ljubena. Samo autor ovoga i ja tražimo isto:smesna:

GITHUB.COM

Hi Lintweaker, JLsounds converter boards supports DSD native up to DSD256. Could you please include it to the list of supported converters if it's possible? The USB ID of JLsounds is 20B1:2023 ...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, VukJov said:

DSD не ради ни на 192 ни на 384kHz.. то су PCM фреквенције..

Очигледно је да нешто није добро подешено..

Ne znam i ne razumem se, to sam već isticao mnogo puta, ako znaš i imaš predlog, iznesi moilim lepo, zaključaka da nešto nije dobro ima uvek na pretek.

5 hours ago, VukJov said:

докле год неко овде мисли да се променом USB утикача може направити звучни напредак у опасном сте незнању..

Naravno da može.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Lemić said:

Naravno da može.

Да би тако нешто храбро тврдили морате имати два идентична уређаја за тестирање, један скарабуџен а други са оригиналним конекторим..

Или да имате јасно објашњење засновано на до данас познатим законима физике, како пар микрона једног метала драматично боље преноси јединице и нуле од пар микрона неког другог..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

240 MHz prolazi kroz taj kabl. Ova frekvencija se obično generiše pomoću kristalnog oscilatora koja je obično tačna do oko 20ppm.

Ovo je generalno dovoljno blizu da na osnovu sinhronizacionih impulsa na linijama podataka i činjenice da se podaci šalju u nizovima (što znači da se pomeranje frekvencije ne zbraja dugo vremena), dva uređaja mogu da ostanu sinhronizovani. Serializator je odgovoran za generisanje serijskih podataka na kraju za prenos, a deserijalizator je odgovoran za oporavak bitova na drugom kraju.

Deo posla serijalizatora je kodiranje podataka na način koji će se lako dekodirati uključivanjem informacija o kadriranju i sinhronizaciji. Deo posla deserijalizatora je da povrati signal sata. USB koristi kodiranje koje se zove NRZI, ili invertirano bez povratka na nulu. U NRZI, logička 0 je predstavljena prelazom, a logička 1 je predstavljena bez prelaza.

Kao toki-voki radi skremblovan.:D

Zato svo vreme @vladd priča da je USB najgore nešo što postoji i da je usko grlo za audio prenos.

A pričam i ja sad. :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Mikorist pitanje jedno za Vas.

Sve vreme govorimo o prvenstveno RT kernelu i optimizaciji OS koja procesor "tera" u granične vrednosti opterećenja pogotovo termičkog; što se lepo moglo videti iz slajdova koje ste snimili.

Takav OS, na prvi pogled, nije pametno instalirati na NUC zbog skromnih rashladnih kapaciteta kako procesora tako i ostalih delova računara.

Pitanje:

Opterećenje Vašeg računara-sistema je stvarno podignuto na veomaaaaa visok nivo no to je, mišljenja, sam i posledica zadataka postavljenih pred procesor prvenstveno zbog funkcija Vašeg računara koje on u Vašoj porodici ima.

ZAŠTO BI PROCESOR NUC-a ZA TAKO JEDNOSTAVAN I NE ZAHTEVAN POSAO KAO ŠTO JE REPRODUKCIJA ZVUKA UOPŠTE OPTERETIO PROCESOR VIŠE NEGO ŠTO JE ON OPTEREĆEN INAČE (npr. sada kod mene sa Ubuntu 22.04.2 LST Server).

Zar ne bi trebalo da bude opterećenje procesora isto bez obzira na Kernel i optimizaciju jer opterećenje zavisi od obima posla postavljenog pred procesor a u slučaju kada je računar NAMENJEN SAMO REPRODUKCIJI MUZIKE zadatak je previše jednostavan da bi procesor uopšte bio značajnije opterećen jer jednostavno nema paralelnih zadataka-procesa; kojih je u Vašem slučaju značajno više.

Dakle ZAŠTO BI SE NUC, za isti posao (koji nije pravi RT čak i u strimingu), UOPŠTE GREJAO ZNAČAJNO VIŠE SA VAŠIM DISTRO-om nego sa oficijelnim Ubuntu? 

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...