Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

26 minutes ago, NIXIE said:

Album Plejer je tatko za sve to.

Nisam pitao koji player, već za konkretan problem koji mi se javlja. Gosn Srećko se velikodušno ponudio da mi instalira lično ono što i sebi, Gosn Kuja je isto ponudio pomoć, ali dok ne skockam PC do kraja je ovako kako jeste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Meni ni bog otac nije pomogao da D10S ne krcka. Kao fliper mi je radio. I sa 5 ferita :smesna:

 

I sa 64GB RAM mi je krckalo ako pustim 384Khz :crying:

Oćeš kažeš, da Kinez pravi bug?

Just now, Mikorist said:

Da ne pričam kad mišem klikćeš da se čuje krckanje...Windows, MacOS , Linux - štagod.

Kanta je rešenje :D

Nisam primetio, sutra ću dodatno da obratim pažnju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, Lemić said:

Dobro, oćemo sad da se prepucavamo? Između ostalog, moj moto nik je upravo iz te filmske sekvence, ja se ne bavim budževinama,  niti diram što ne znam, kad sam zavistan, ne ustežem se da pitam, što sam i učinio svojim postom.

Чекај бре, и плејер и конвертер подржавају DSD, то се сазна са два клика..

Немогуће да ти је неко подесио компујтер, слагао да је то тако најбоље, и запретио да случајно нешто не дираш јер ће све да експлодира..

Јуче пишеш како си заменио утикач за USB и небо се отворило, овамо не смеш да пипнеш сетовања..

Сигурно нас ложиш..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Brijac said:

Dap. Definitivno najbolji player za pc. Steta sto je ruzan samo tako 😁

Фубар је једини крштен плејер за win..

Сви остали мање или више имају неку карабуџевину односно брљотину у звуку, AIMP је шампион али и остали се труде..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

a najbolje je svirao u gluvo doba...Neđe između 3 i 5 ujutro. Naviješ sat da uživaš u hi-fi :smesna:

Ма набријао га да без потребе ради DSD/PCM конверзију, плус ко зна шта све рачунар ради истовремено, није ни чудо што се распада..

Зато тврдим да је једини здрав приступ за аудиофиле направити сервер који само и искључиво пушта музику, једино таако не могу ништа пуно да покваре, мада ту и тамо има бисера који и то сјебу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, VukJov reče

Фубар је једини крштен плејер за win..

Jeste. Sa ASIO2 odavde

SOURCEFORGE.NET

Download Foobar2000 WASAP2 & ASIO2 output for free. An alternative to the official wasapi & Asio foobar2000 outputs. An alternative to the official wasapi and Asio foobar2000 output component: WASAPI output Support 3.2.3 ASIO output Support 2.1.2 with a special effort to improve audio quality Changes in 2.0.2: fix crash at playback startup when asio driver version < 2. Changes in 2.0.1: sound problems with lossy codecs:WMA...

Ali đaba - dešavalo se i sa njim da tiltuje D10...Što veća frekfencija to gore....

Sa JLS je druga pesma - SKROZ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Ne znaju kinezi dobar firmware da naprave za DAC. Mogu da prave ali drajvere neka piše neko drugi. Bugari, Ukrajinci ko god B)

Чекај, колико капирам, за XMOS постоје 'фабрички' где они практично само допишу име уређаја коме су дали односно продали лиценцу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, VukJov said:

Фубар је једини крштен плејер за win..

Сви остали мање или више имају неку карабуџевину односно брљотину у звуку, AIMP је шампион али и остали се труде..

Ne bih se slozio, album player definitivno najcistije cudo od sviju koje slusah, ukljucujuci i foobar. 

Opren, da ne budem u absolutu, moze biti do sistema da lezi neki player bolje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, VukJov said:

Чекај бре, и плејер и конвертер подржавају DSD, то се сазна са два клика..

Немогуће да ти је неко подесио компујтер, слагао да је то тако најбоље, и запретио да случајно нешто не дираш јер ће све да експлодира..

Јуче пишеш како си заменио утикач за USB и небо се отворило, овамо не смеш да пипнеш сетовања..

Сигурно нас ложиш..

Očigledno ne razumeš i ne poznaješ dovoljno materiju, a ni ne pratiš dovoljno pažljivo. Naime, imam installiran Aimp, kao krajnje jednostavan plejer za upotrebu i koji ima neophodna podešavanja, izbor drajvera, sampling frekvencu i opciju učitavanja numere u memoriju pre reprodukcije. Ništa više nema, ekvilajzer i tamo neke efekte ne računam. Znači, nema šta više da se podešava, osim tamo nekog safe polja za koje Mikan reče da nema uticaja. 

Gde si pročitao da sam ja napisao da mi je bilo ko i bilo šta zabranio? Napisao sam da nisam vičan drndanju po račznaru i da se oslanjam na drugara, koji sad pa ima previše zauzeća. Svojevremeno je bilo drndanja da se ubaci Asio u Foobar, Aplayer i ne znam koju još, nisu mi se dopadali playeri, a Aimp mi bio na ruku, nisam tad značajno pridavao pažnju digitaliji sa PCija, za razliku od sada i našao sam se u raskoraku nemoći i htenja. 

Problem je prost, ko što sam napisao, na 192 i 384 khz se javlja štucanje pri reprodukciji DSDa, na playeru ručno podešen sampling, ista brojka sija na displeju konvertera. 

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Lemić said:

Problem je prost, ko što sam napisao, na 192 i 384 khz se javlja štucanje pri reprodukciji DSDa, na playeru ručno podešen sampling, ista brojka sija na displeju konvertera. 

DSD не ради ни на 192 ни на 384kHz.. то су PCM фреквенције..

Очигледно је да нешто није добро подешено..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Brijac said:

Ne bih se slozio, album player definitivno najcistije cudo od sviju koje slusah, ukljucujuci i foobar. 

Opren, da ne budem u absolutu, moze biti do sistema da lezi neki player bolje :)

Не може бити до система, већ само колико је објективно тестирано..

Додуше, давно сам ја отишао са win-а, можда се нешто и променило у међувремену.. када сам прелазио на линукс сервер једино је фубар могао да се пореди са тада актуелним mpd, све остало је падало лагано, после када сам прешао на дафиле односно squeeze такође је све осим фубара падало.. а и пре тога, када сам баталио класичан транспорт и прешао на PC једино је фубар могао да се пореди чак и за репродукцију обичног CDa..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, VukJov reče

Не може бити до система, већ само колико је објективно тестирано..

 

Ama može. Jedan jedini parametar menja sve na kernelu. Recimo skew_tick=1  smanjuje džiter skoro na 0

Ali ko to zna kad niko ne proučava ovde sisteme. Niko ne zna šta je tickles sitem i spajkovi na CPU.

Jbg kostolomci i šloseri pričaju o IT . Sa ubrzanim internet kursem sa hi-fi foruma.:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

Ama može. Jedan jedini parametar menja sve na kernelu. Recimo skew_tick=1  smanjuje džiter skoro na 0

Ali ko to zna kad niko ne proučava ovde sisteme. Niko ne zna šta je tickles sitem i spajkovi na CPU.

Jbg kostolomci i šloseri pričaju o IT . Sa ubrzanim internet kursem sa foruma.:smesna:

А ти ми све као имаш завршену електротехнику..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...