Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

10 hours ago, NIXIE said:

Ko nije gledao Dijana film, neka pogleda. Tu su dati manje-više svi detalji. :rasta:

Preporuka ko nje gledao... :D

WWW.IMDB.COM

Lijepa Dyana: Directed by Boris Mitic. Romani immigrants struggle to survive in the outskirts of Belgrade using only Citroën's Dyane as a truck, transportation device and power supply - as a life support system.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ManicP said:

Preporuka ko nje gledao... :D

WWW.IMDB.COM

Lijepa Dyana: Directed by Boris Mitic. Romani immigrants struggle to survive in the outskirts of Belgrade using only Citroën's Dyane as a truck, transportation device and power supply - as a life support system.

 

 

:respect:  moram ponovo da pogledam, secam se muzike samo 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine @Kuja ne znam da li ste videli i razmatrali ovaj LMS plug-in za Squeezelite players (R2) za transcoding i upsampling.

 

FORUMS.SLIMDEVICES.COM

Formerly known as SlimServer and Squeezecenter and Squeezebox Server and Slimp3.

Vi koristite Squeezelite player pa sam pomislio da bi Vam ovo moglo biti interesantno, ako već niste videli, jer svi ga hvale. Na forumu SO sam AK je rekao da je generalno transcoding i upsampling jako interesantna ideja i da nije znao da LMS to može te da na forumu joj treba posvetiti zasebnu temu.

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juče sam probao SO/Ubuntu Server LTS sa MPD i Volumio koji je takođe UI preko MPD-a i jako slično zvuče, razlike su minorne. Oba računara su potpuno istih konfiguracija, te je prebac bio blind. SO ostaje interesantniji zbog LMS-a i pluginova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, minikod said:

Juče sam probao SO/Ubuntu Server LTS sa MPD i Volumio koji je takođe UI preko MPD-a i jako slično zvuče, razlike su minorne. Oba računara su potpuno istih konfiguracija, te je prebac bio blind. SO ostaje interesantniji zbog LMS-a i pluginova.

Možete LMS koristiti i sa MPD uz pomoć upmpdcli player-a koji od MPD player pravi renderer.

Screenshot_20230317_110452_Chrome.thumb.jpg.8e884969c77d01e428831081d7666d20.jpg

Ja upravo sada tako slušam (mada više volim ČIST MPD, iako bi ovo trebalo da bude MPD utripovao sam da je malo mekše) zbog Tidal-a.

Kad slušate čist MPD, sa telefona kontrolišete-birate muziku app MAFA npr. Znači mora app biti tzv. MPD Client.

Kada slušate "kombinaciju" player-a: MPD+upmpdcli+LMS Media SERVER, onda kontrolišete-birate muziku sa telefona app Squeezer.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

Gospodine @Kuja ne znam da li ste videli i razmatrali ovaj LMS plug-in za Squeezelite players (R2) za transcoding i upsampling.

 

FORUMS.SLIMDEVICES.COM

Formerly known as SlimServer and Squeezecenter and Squeezebox Server and Slimp3.

Vi koristite Squeezelite player pa sam pomislio da bi Vam ovo moglo biti interesantno, ako već niste videli, jer svi ga hvale. Na forumu SO sam AK je rekao da je generalno transcoding i upsampling jako interesantna ideja i da nije znao da LMS to može te da na forumu joj treba posvetiti zasebnu temu.

Hvala gosn @Srecko, imam instaliran taj plugin. :) :good:

Malo sam se igrao sa njim, ali koliko se sećam on zahteva Squeezelite R2?

Pošto ja preferiram R verziju, ne koristim ga trenutno, pogotovu što mi sa njim ne funkcioniše RAM playback.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

DSD fajl, kad postavim u AIMPu sampling 96khz, radi normalno, čim stavim 192, javlja se sitno puckanje, na 384 još više. Imam 2x8 Gb memorije i u playeru namešto da učita u nju i da iz nje reprodukuje, to sada ne vidim da radi, odnosno, vrlo retko izađe grafika koja pokazuje učitavanje. Jel softwerski ili hardverski problem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Зашто не би DSD репродуковао као DSD..

Неће плејер или конвертер..

Није ми јасно зашто се ико бакће са AIMP-ом.. мазохиста каже садисти удари ме, садиста каже нећу..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi prijatelju, nisu svi vični da drndaju po PCiju, meni je to problem, a nisam imao ni izbora jer od drugog zavisim da mi namesti sve, plus mi kvalitet reprodukcije zadovoljava uši, bez mahizma. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Lemić said:

Vidi prijatelju, nisu svi vični da drndaju po PCiju, meni je to problem, a nisam imao ni izbora jer od drugog zavisim da mi namesti sve, plus mi kvalitet reprodukcije zadovoljava uši, bez mahizma. 

a jesu ti tako rekli? pa nek' ti nabudži taj koji ti je to rekao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, oćemo sad da se prepucavamo? Između ostalog, moj moto nik je upravo iz te filmske sekvence, ja se ne bavim budževinama,  niti diram što ne znam, kad sam zavistan, ne ustežem se da pitam, što sam i učinio svojim postom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...